آن آسمانهای منطقه خلیج اورنج و علم نور


آسمان بالا سانفرانسیسکو رنگ تلویزیون بود که با رئیس جمهور تنظیم شد.

انصافاً آن را دزدیدم خط پانچ از توییتر ، و هشدار روشن در مورد گزینه های آشکار دونالد ترامپ در آرایش ادعایی خود ، تغییرات آب و هوایی و بدترین فصل آتش سوزی آمریکای شمالی را که به ثبت رسیده است برطرف نمی کند. نزدیک به 100 آتش سوزی در سراسر غرب در حال سوختن است ، که ناشی از محاصره صاعقه ای و انفجار باد خشک از طریق جنگل های خشک شده ، سوسک خورده و چاپارال است. تاکنون شعله های آتش 3.4 میلیون هکتار از جمله کل شهرها و بیش از 1000 خانه را مصرف کرده است. اما هیچ یک از آنها توضیح نمی دهد که چه اتفاقی برای آسمان افتاده است. ساکنان منطقه خلیج کالیفرنیا فکر نمی کنند خنده دار است که صبح چهارشنبه از آسمان بی آفتاب به رنگ پل گلدن گیت بیدار شویم. چراغ های خیابان خاموش نشدند. آنتن پخش کننده عظیم Sutro مانند یک چشم مکاترونیک Sauron از طریق غبار فرو رفت. و یک درخشش ماگمایی عصبانی همه را تحت الشعاع قرار می دهد ، مثل اینکه فقط در یک نوار غروب آفتاب افسانه گیر افتاده است. در میان نیمه شوخی ناامیدکننده درباره آفت های تاریکی ، گرگ و میش در ظهر ، و یک شهربازی Blade Runner 2049، غربی ها تعجب کردند: نه اما در واقع ، چرا آسمان آن رنگ است؟

بیشتر بخوان:  چرا Uber در یک تصادف مرگبار اتومبیل رانندگی متهم نشده است؟

دلیل نارنجی – و رنگهای زرد و خاکستریهای مریض پس از آن – ترکیبی از شیمی جوی و فیزیک چیزهای بسیار ریز است.

به طور تقریبی ، علت آن آتش سوزی بود. بسیاری از آنها آنقدر بزرگ و گرم هستند که ایجاد می کنند ابرهای پیروکومولونیمبوس، یا “رعد و برق آتش” ، که دود و دود را تا انتهای ستون جوی ، 50000 فوت به درون استراتوسفر می فرستد. گرما همچنین باعث ایجاد بادهای غیرمعمولی می شد که دود را از سیرا نواداس به ساحل منتقل می کردند. همه این اسلحه ها به معنای واقعی کلمه خورشید را مسدود کردند. حداقل، مقداری از خورشید – رنگ شیطانی در جزئیات بود. “من هرگز چنین چیزی دیده ام. من به شهرهای آلوده رفته ام ، اما شما هرگز این رنگ نارنجی و شوم را پیدا نمی کنید. “ساناز وحیدینیا ، فیزیکدان مرکز تحقیقات آمز ناسا ، که به مطالعه آئروسل و پراکندگی نور می پردازد ، می گوید. “معمولاً در شهرهای آلوده ، این رنگ شاد است ، بیشتر شبیه رنگ قهوه ای است که اکنون می بینم ، شاید کمی تیره. واقعاً جذاب بود. “

بیشتر بخوان:  ارتش در حال توسعه دستیابی به موفقیت "با سرعت بالا" برای دستیابی به توپ 1000 مایل است

اول ، سمت شیمی. دود چیزی است که پس از سوختن چیزی باقی مانده و به ذرات تبدیل می شود. این ممکن است مولکول های هیدروکربن یا دوده باشد که فقط یک کربن سیاه مستقیم است. حال ، نکته ای که باید در اینجا بخاطر بسپاریم این است که گرچه نور خورشید بدون فیلتر تصفیه شده ظهر تقریباً مایل به سفید یا مایل به زرد است ، اما در واقع از هر طول موج نور تقریباً برابر است ، از انتهای مایل به قرمز طیف مرئی تا مایل به آبی ، همه مخلوط شده است در یک اسپری poattillist زیر اتمی. و حتی اگر احتمالاً چیزهای سنگین کربن مانند روغن یا ذغال سنگ را با رنگ سیاه مرتبط کنید – نور را از طریق طیف مرئی جذب می کند – در واقع اتمهای کربن یک اولویت دارند. آنها رنگ های قرمز با طول موج طولانی تر نسبت به بلوزهای با طول موج کوتاه تر جذب و پراکنده می کنند. مارک مارلی ، محقق مرکز تحقیقات ایمز ناسا ، که جو سیارات خارج از منظومه شمسی زمین را مطالعه می کند ، می گوید: “ذرات دوده در حال جذب نور آبی خورشید هستند و ما آن را نمی بینیم.” این ذرات رنگ آبی را جذب یا پراکنده می کنند – اما اجازه می دهند که آن رنگ قرمز مایل به نارنجی شود.

بیشتر بخوان:  جدیدترین ترفندهای آمازون محدود کردن حریم خصوصی است

این دود تنها لایه در آسمان نبود. یک لایه دریایی از هوای مرطوب در زیر آن لغزیده است – کارل مه معروف سانفرانسیسکو ، مانند شیر بخار پز شده در زیر کف یک لته موج سوم فرو می رود. اینجا جایی است که برخی از فیزیک ها نیز به آن خزش می کنند. بر خلاف کربن ، بخار آب به طور معمول در سمت قرمز نارنجی طیف قابل مشاهده جذب می شود. اما این مولکول های آب ، فقط دو هیدروژن و یک اکسیژن ، از بیشتر ذرات دود نیز بزرگتر هستند. و در فیزیک پراکندگی نور ، اندازه مهم است. در مقیاس یک یا دو مولکول ، صدها نانومتر ، نور ممکن است شکسته شود و جهت اطراف ذره را تغییر دهد یا از روی آن جهش کند و بسته به طول موج آن ، همانطور که آمده است ، عقب برود. که می توان گفت ، ذرات در اندازه های مختلف با رنگ های مختلف نور برهم کنش متفاوتی دارند.

بیشتر بخوان:  یخچال های قطب جنوب ناپایدار در بالای آب و زیر آب رشد می کنند
منبع: حافظ استدیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

شما قرار است ساکت شوید و بازی را تماشا کنید

ی سپتامبر 13 , 2020
راسل وستبروک خطاب به یک مسابقه فریاد زدن با برادر راجون روندو گفت: افرادی که در حین حباب بازی های پلی آف NBA را تماشا می کنند “قرار است دهان شما را ببندند و بازی را تماشا کنند”. وستبروک راکتز روز شنبه پس از آنکه در بازی 5 باخت سنگین […]