آیا دستگاه های تنفسی می توانند آزمایش Covid را سریعتر و آسان تر کنند؟


شش ماه دیگر با مبارزه با بیماری همه گیر Covid-19 ، واضح است که ایالات متحده هنوز نیاز به آزمایش بهتر دارد. عقب ماندگی باعث تحمل طولانی مدت انتظار برای نتیجه شده است ، و فصل آینده آنفولانزا ممکن است پردازش آزمایش را بیش از پیش سنگین کند. اما اگر تنفس حامل ویروس کرونا بتواند Covid-19 را مهار کند چه؟ این امید برخی از محققان دانشگاه ایالتی اوهایو و دانشگاه شمال شرقی است که در حال تولید دستگاه های تنفس سیال Covid-19 هستند.

اکثر مردم دستگاه های تنفسی را به عنوان ابزار دستی جمع شده توسط افسران پلیس برای تعیین مسمومیت با الکل می شناسند. اما دانشمندان نیز از آنها استفاده می کنند – فقط برای آزمایش های متانت نیست. محققان با استفاده از آنها ، و دستگاه های مشابه ، برای تجزیه و تحلیل نفس بازدم از نظر شاخص های دیابت ، سرطان های خاص ، بیماری های تنفسی و بسیاری از شرایط دیگر ، تحقیق کرده اند.

بیشتر بخوان:  Apple Watch Series 6 and SE: قیمت ، جزئیات ، تاریخ انتشار

اکنون ، محققانی مانند استاد مهندسی دانشگاه ایالتی اوهایو ، پرنا گوما می گویند که رویکرد مشابهی ممکن است برای Covid-19 مفید واقع شود و می تواند مزایای کلیدی نسبت به آزمایش های فعلی استاندارد طلا ، واکنش زنجیره ای پلیمراز (PCR) بر اساس سواب های گلو یا بینی باشد. دستگاه تنفسی نیاز به واکنشگر و پردازش آزمایشگاهی ندارد و می تواند نتایج سریعی داشته باشد. گومه می گوید ، این نوع آزمون “غیرتهاجمی و غیرتهاجمی است.” “شما می توانید آن را هر کجا و هر زمان مستقر کنید.” در حالی که هنوز هیچ موردی برای آزمایش Covid-19 در بازار وجود ندارد ، آزمایشگاه او و دیگران در حال آزمایش بر روی افراد هستند و امیدوارند که برای استفاده گسترده تر از سازمان غذا و دارو تصویب کنند.

بیشتر بخوان:  'Spellbreak' چرخشی منحصر به فرد در Battle Royale را به ذهن متبادر می کند

گوما سالهاست که در حال بررسی آنالیز نفس ، حسگرها و دستگاههای تشخیصی است. در سال 2017 ، او دستگاهی برای کنترل نفس با هدف شناسایی زود هنگام آنفولانزا با هدف قرار دادن ترکیب شیمیایی بازدم ایزوپرن اختراع کرد. با توجه به این کار ، او اکنون یک نمونه اولیه دستگاه تنفس Covid-19 تولید کرده است که با استفاده از سنسورهای سرامیکی ترکیبات آلی فرار را در نفس فرد تشخیص می دهد که به اعتقاد وی به عنوان نشانگرهای زیستی Covid-19 یا شاخص های بیماری عمل می کند. از آنجا که این کار هنوز منتشر نشده است ، گوما به طور خاص نمی گوید که مولکول های گازی به دنبال چه دستگاهی است ، فقط اینکه او و همکارانش پس از مطالعه ادبیات پزشکی در مورد سایر بیماری های ویروس کرونا و آنها ، در مورد شاخص های احتمالی Covid-19 به نتیجه رسیدند. نشانگرهای زیستی مرتبط.

بیشتر بخوان:  'Dune' یک شخصیت کتاب است که باید آن را اقتباس کند

سنسورهای دستگاه تنفس دارای نانومواد با میل زیاد برای این نشانگرهای زیستی هستند ، به این معنی که سنسورها فقط به ترکیبات شیمیایی مورد نظر پاسخ می دهند. هنگامی که کاربران در یک دهان یکبار مصرف متصل به دستگاه بازدم می کنند ، وجود این مواد شیمیایی در نفس آنها باعث ایجاد تغییر در مقاومت الکتریکی می شود که دستگاه برای اندازه گیری آن اندازه گیری می کند.

Gouma می گوید ، نتایج فقط 15 ثانیه طول می کشد و می توان آن را به صورت بی سیم منتقل کرد یا مستقیماً روی دستگاه خواند. حدود یک دقیقه بعد ، دستگاه تنفس برای یکبار دیگر آماده است. Gouma می گوید: “با استفاده از این فناوری می توانید روز بعد و روز بعد را نظارت كنید.” “هیچ چیز مانع شما نمی شود که در هر زمان از وضعیت سلامتی خود مطلع شوید.”

بیشتر بخوان:  لیدار سرانجام در حال تبدیل شدن به یک تجارت واقعی است

گوما می گوید ، در حالی که دستگاه تنفس می تواند در بیمارستان ها یا سایر مراکز بهداشتی درمانی مورد استفاده قرار گیرد ، اما برای کار نیاز به آموزش های تخصصی یا مراقبت های بهداشتی نیست ، بنابراین افراد در تئاترها ، فرودگاه ها ، مدارس و مکان های دیگر نیز می توانند از آن استفاده کنند. “من تصور می کنم همه جا از دستگاه تنفس استفاده می کنم. این همان چیزی است که ما برای آن تلاش می کنیم. “

توسعه دستگاه تنفس او در ماه ژوئن از بودجه بنیاد ملی علوم حمایت شد. اوایل تابستان امسال ، گوما شروع به انجام یک مطالعه بالینی برای آزمایش دستگاه در مرکز پزشکی ایالت اوهایو در وکسنر کرد ، که شامل افرادی بود که Covid-19 داشتند و کسانی که این بیماری را نداشتند. آزمایشات تکمیلی در حال انجام است که شرکت کنندگان از سایت های مختلف آزمایش Covid-19 در اطراف کلمبوس ، اوهایو را شامل می شوند. گوما قصد دارد مجوز استفاده فوری از FDA را برای دستگاه تنفس بخواهد – که در موارد اضطراری بهداشت عمومی ، اجازه استفاده و توزیع برخی از محصولات پزشکی را بدون تأیید کامل می دهد.

بیشتر بخوان:  بهترین آیپد (2020): کدام تبلت اپل را باید خریداری کنید؟

در اوایل سال جاری ، Nian Sun ، استاد مهندسی دانشگاه شمال شرقی ، تغییر روی مطالعه سنسورهای گازی که نشانگرهای زیستی سرطان ریه را تشخیص می دهد ، به حسگرهای هدف ویروس کرونا جدید تبدیل کرد. با اعطای کمک مالی NSF در ژوئن ، سان و همکارانش یک دستگاه تنفس دستی مجهز به سنسورهای الکتروشیمیایی ساخته شده اند که برای گرفتن ذرات ویروسی از هوا ، از جمله نفس بازدم ، ساخته شده است.


منبع: حافظ استدیو

لینک ها کوتاه شده

tinyurl.com/yyuuer9p
is.gd/Qrq7Fc
shrtco.de/Mqd8h
clck.ru/QrYCF
u.nu/fyo2s
ulvis.net/E7F

بیشتر بخوان:  اپل دستورالعمل های بررسی App Store را به روز می کند ، اما بعید به نظر می رسد توسعه دهندگان ناامید از این امر راضی باشند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

کلارنا به بالاترین ارزش فین تک خصوصی اروپا تبدیل می شود

س سپتامبر 15 , 2020
این شرکت سوئدی روز سه شنبه در بیانیه ای اعلام کرد که 650 میلیون دلار از سرمایه گذاران جذب کرده است که شامل صندوق ثروت مستقل (GIC) سنگاپور و صندوق های تحت مدیریت BlackRock نیز می شود. این شرکت گفت اکنون با ارزش ترین تجارت خصوصی فناوری مالی در اروپا […]