آیفون 12 کاملاً 5G است. اما آیا اپل دلیلی به ما داده است که واقعاً 5G بخواهیم؟


مدیر عامل شرکت اپل ، تیم کوک روز سه شنبه در مورد اتصال جدید 5G در سری آیفون 12 صحبت کرد.

یک سیب

این داستان بخشی از است رویداد سیبپوشش کامل ما از آخرین اخبار دفتر مرکزی اپل.

اپل در این هفته کاربران زیادی را به کاربران معرفی کرد دلایل ایجاد آیفون 12 جدیدمثل هر سال. دوربین بهتر استو و درمانگر نیز چنین است. نمایش ، با فناوری سپر سرامیکبا دوام تر ، و آنجا نیز وجود دارد آیفون 12 پرو با رنگ آبی اقیانوس آرام. الان آنجاست چهار مدل جدید به جای سه انتخاب کنید ، و تلفن به طور کلی دوباره طراحی شده است برای اولین بار از سال 2017. اوه ، و شما شنیده اید؟ تمام گوشی های موجود در آیفون 12 نیز با 5G ارائه می شوند.

نسل بعدی سلول سلول جلو و مرکز بود راه اندازی پیش فرض آیفون اپل سهشنبه. اپل به ما یک محفظه غیراخلاقی خط دار نشان داده است که در آن موج های 5G را آزمایش می کند و درباره تغییراتی که برای افزایش عمر باتری دستگاه های iPhone 5G ایجاد شده صحبت کرده است. حتی مدیر عامل ورایزون ، هانس وستبرگ را برای راه اندازی شبکه 5G باند کم حامل استخدام کرد. (او هنگام حضور در صحنه از مدیرعامل اپل ، تیم کوک دور شد)

اما اپل ، مانند بقیه افراد در صنعت بی سیم ، در واقع دلیلی برای نیاز به 5G در تلفن های ما حتی در 699 دلار برای آیفون 12 مینیو 799 دلار برای iPhone 12 ، 999 $ برای iPhone 12 Pro و 1099 $ برای iPhone 12 Pro Max. قیمت دستگاه های پیشرفته خود را ثابت نگه داشت اما افزایش یافت هزینه آیفون 12 سال گذشته 100 دلار برای آیفون 11. با همین قیمت اولیه ، کاربران در حال حاضر دستگاهی با صفحه نمایش کوچکتر – 5.4 اینچ در مینی به جای آیفون 11 6.1 اینچی دریافت می کنند.

همه اینها برمی گردد به یک مشکل گسترده تر در صنعت بی سیم او نزدیک به دو سال با 5G کشتی گرفت. مطمئناً ، با 5G افزایش سرعت وجود دارد ، اما افزایشی که اکنون بیشتر مصرف کنندگان می بینند به اندازه کافی بزرگ نیست که واقعاً مهم باشد (و در بعضی موارد اتصالات 5G سریعتر از 4G نیستند) شرکت های مخابراتی شبکه های خود را به طرز چشمگیری گسترش داده اند ، اما کیفیت خدمات بسته به محل زندگی شما بسیار متفاوت است. و با شیوع ویروس جدید کرونا که بسیاری از ما را در خانه های خود حبس می کند ، فکر سرعت بخشیدن به هنگام حرکت بی ربط است. در پایان ، شبکه های 5G قرار است تغییر دهنده بازی باشنداما برای بسیاری از مصرف کنندگان در حال حاضر ، این فقط یک هزینه اضافی است.

لوگان بورک ، تحلیلگر سهام در ادوارد جونز گفت: “هیچ برنامه کشنده ای وجود ندارد که چرا شما باید بیش از سریعتر از 4G به 5G ارتقا دهید.” “برای یک مصرف کننده عادی ، این یک نقطه فروش قوی نیست تا بتواند به این تلفن های گران قیمت روی آورد و هزینه آن فناوری را پرداخت کند.”

در حال حاضر ، همه به سرعت تمرکز می کنند. همانطور که کوک روز سه شنبه اشاره کرد ، 5G “سطح جدیدی از عملکرد را برای بارگیری و بارگذاری ، پخش ویدئو با کیفیت بالاتر و بازی های پاسخگوتر به ارمغان می آورد.” [and] تعامل در زمان واقعی. وی افزود: این امر امنیت و حریم خصوصی افراد را بهبود می بخشد زیرا افراد می توانند از شبکه های 5G به جای ارتباطات Wi-Fi عمومی استفاده کنند.


اکنون بازی کنید:
این را نگاه کن:

اپل از سری آیفون 12 و بلندگوی جدید HomePod Mini خود رونمایی کرد


1:54

کوک در طی سخنرانی اصلی خود گفت: “امروز آغاز دوره جدیدی برای گوشی های آیفون است.” “این یک لحظه عالی برای همه ما است.”

برای بسیاری از مردم ، این واقعیت که اپل آیفون های جدیدی دارد ، دلیل کافی برای خرید آنها است. این شرکت ، شاید بیش از هر شرکت دیگری در کره زمین ، طرفداران وفاداری دارد که هر ساله آنها را ارتقا می دهند. اما این بقیه ما هستیم که تلفن هایمان را برای سه سال نگه می داریم ، اپل باید از آنها خواستگاری کند.

این احتمالاً به مشتریانی بستگی دارد که به دنبال تلفن های 5G هستند تا “خرید آنها را در آینده متوقف کنند”. 5G ممکن است در حال حاضر در همه جا وجود نداشته باشد ، اما تا زمانی که مردم برای دستگاه بعدی خود آماده شوند محبوب خواهد بود. در حالی که اولین تلفن های 5G فقط به شبکه هایی که امکان دسترسی به آنها را داشتند محدود شده بود ، مودم های جدید 5G به تلفن های بدون قفل اجازه می دهند و از انواع فن آوری های مختلف بهره می برند.

کارولینا میلانسی ، تحلیلگر Creative Strategies ، گفت که اگر سال گذشته تلفن 5G خریداری کرده اید ، “او به آینده فکر نمی کرد.” “اما اکنون می توانید با اطمینان 5G خریداری کنید.”

5G ، آماده است یا نه

کل مجموعه آیفون 12 از طراحی جدیدی یادآور تبلت های Apple iPad Pro است. کناره های تخت برای اولین بار در سه سال گذشته به آیفون ها حس تازه ای می بخشد. همه مدل ها با یک نمایشگر جلوی جدید فوق العاده مقاوم با طراحی Corning همراه با “سپر سرامیک” ارائه می شوند. اپل گفت که “از هر شیشه ای هر تلفن هوشمندی قدرتمندتر است” و اگر آن را رها کنید چهار برابر کمتر شکسته می شود. تلفن های جدید با تراشه به روز شده A14 Bionic از شرکت اپل ارائه می شوند که همان تراشه در iPad Air جدید است. آنها همچنین در قابلیت های دوربین خود دچار مشکل هستند.

هیچ یک از مدل های جدید آیفون 12 در دسترس نیست بدون اتصال 5G ، خواه سرویس 5G در منطقه خود داشته باشید یا نه. هرکسی که دستگاه 4G می خواهد فقط باید مدل قدیمی تر مانند آن را انتخاب کند آیفون SE ، 399 دلار یا آیفون 11 سال گذشته، با قیمت 599 دلار. یا می توانید خدمات 5G را روی آیفون 12 جدید خود فعال نکنید و از قابلیت های سریعتر 4G دستگاه بهره مند شوید.

از همان استراتژی پیروی می کند که سامسونگ در اوایل سال جاری راه اندازی کرد. شروع از یک پرونده Galaxy S20 تنوع ، هر کدام گوشی های پرچمدار جدید سامسونگ. در ایالات متحده با اتصال 5G. در خارج از ایالات متحده ، سامسونگ هنوز مدل های 4G را معرفی می کند ، چیزی که در نهایت به موقعیت آن آسیب می رساند وقتی که صحبت از فروش 5G است.

این مورد در مورد آیفون 12 صدق نخواهد کرد. همه بازارها دارای آیفون 5G هستند ، اگرچه فقط نسخه های آمریکایی قادر به اتصال به شبکه های بسیار سریع موج میلی متر هستند – البته برد کوتاه.

در حالی که سامسونگ از اوایل سال 2019 ده ها تلفن 5G را از زمان اولین دستگاه خود به بازار عرضه کرده است ، بر اساس Strategy Analytics ، از نظر میزان ارسال تلفن 5G امسال به مکان سوم سقوط می کند. اپل با کمتر از سه ماه فروش ، پس از هواوی شماره 2 خواهد شد. این شرکت گفت ، سال آینده ، اپل بزرگترین فروشنده تلفن های 5G در جهان خواهد بود ، بیشتر به این دلیل که همه آیفون های جدید به طور پیش فرض 5G دارند.

Phil-Petrie Okunahue ، تحلیلگر در Strategy Analytics گفت: “تقاضایی برای تلفن های 5G وجود ندارد ، فقط اپراتورها و تأمین كنندگان فشار می آورند.” “اگر افراد گزینه ای داشته باشند ، آنها همچنان به سراغ 4G می روند زیرا نیازی به 5G نیست. اینكه مردم تلفن های 5G می خواهند چیز جدیدی روی میز نمی آورد.”

طبق Strategy Analytics ، همه فروشندگان تلفن باید تقریباً 273 میلیون تلفن 5G در سال 2020 ارسال کنند. این شرکت گفت که سال آینده اپل 180 میلیون گوشی آیفون 5G را از مجموع 670 میلیون تلفن 5G موجود در بازار ارسال خواهد کرد.

اگرچه اپل و شرکت های مخابراتی برای اطمینان از عملکرد 5G تمام تلاش خود را انجام خواهند داد ، اما این خود ما نیستیم که بخواهیم آن را بخواهیم. در نهایت ، این امر به خود توسعه دهندگان بستگی دارد و اینکه در واقع آنها با 5G چه کاری انجام می دهند ، ضروری خواهد بود. به خاطر داشته باشید که استقبال اپل از 4G به گسترش برنامه هایی مانند Uber و Airbnb یا خدماتی مانند پخش زنده کمک کرده است – و بسیاری انتظار دارند که همین امر در مورد 5G نیز اتفاق بیفتد.

کوک گفت: “هر نسل از فناوری شبکه تلفن همراه در آیفون نوآوری های بزرگی را به وجود آورده و فرصت های کاملا جدیدی را برای توسعه دهندگان و کاربران ما به ارمغان آورده است.” “و 5G هیجان انگیزترین مرحله تاکنون است.”


منبع: حافظ استدیو

لینک ها کوتاه شده

tinyurl.com/yxwyz5c4
is.gd/Ll9Dhe
shrtco.de/LDsxb
clck.ru/RPWRA
u.nu/96se9
ulvis.net/SxI0

بیشتر بخوان:  Apple One: قیمت گذاری ، خدمات و سایر مواردی که باید بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

چگونه می توان خستگی بزرگنمایی را شکست داد - و مرزهای سالم را تعیین کرد

چ اکتبر 14 , 2020
خستگی را بزرگنمایی کنید. آی تی یکی از عبارات فراوانی که هیچ یک از ما تصور نمی کردیم در مکالمه روزمره از آن استفاده کنیم ، اما اینجاست که می رویم. اکنون با گذشت بیش از شش ماه از بروز یک بیماری همه گیر جهانی ، تماس های زوم به […]