از بین بردن آزبست کار سختی است ، اما Covid-19 آن را دشوارتر می کند


این داستان در اصل است در Grist ظاهر شد و بخشی از همکاری Climate Desk است.

کمی قبل از طلوع آفتاب بود که هفت مرد حجیم با تی شرت و شلوار عرق در مقابل ساختمان شیشه ای برجسته ای در خیابان لکسینگتون در شهر نیویورک جمع شدند. مارسلو کرسپو ، 41 ساله ، با چشمان سبز براق و بزی ، گروه را به یک ون شرکت سفید دعوت کرد ، و به هر مرد دسته ای از وسایل محافظتی را تحویل داد: ماسک صورت و ماسک تنفسی ، روپوش تمام بدن ، روکش کفش ، سخت کلاه ، نوار نقاب

با بسته شدن بسته های خود ، مردان از درب عقب ساختمان وارد شدند و با آسانسور تاسیساتی 32 طبقه را به بالای سقف بردند. روز قبل ، آنها فضای کار را مانند یک کیسه بزرگ Ziploc مهر و موم کرده بودند ، که قسمت بزرگی از سقف را با ساختارهای پلاستیکی محافظ پوشانده تا از آن در برابر هوای آزاد محافظت کند. قبل از عبور از ورق شفاف ، کرسپو داربست را به هم زد و پایداری آن را بررسی کرد. او نشانه ای از صلیب را بر روی سینه خود ردیابی کرد و دعایی را نجوا کرد که خداوند همه آنها را در امان نگه دارد. علائم هشدار دهنده دیوارهای موقت ، جعبه ها و تجهیزات را گچ بری کرده اند. احتیاط خطر فقط پرسنل مجاز

می توانست صحنه ای از فیلم باشد شیوع، اما این کار چندین ماه قبل از این اتفاق افتاد که همه گیر Covid-19 منهتن را گرفتار کند. با هر تنفس ، مردان همچنان در معرض خطر جدی مشکلات سلامتی – حتی مرگ – در نتیجه ذرات میکروسکوپی آزبست در هوا هستند.

بیشتر بخوان:  آیفون 12 مینی بازگشت پیروزمندانه تلفن خوب خوب است

کارگران کاهش آزبست مدت ها قبل از همه گیری ضروری قلمداد می شدند. از نظر قانونی صاحبان ملک موظفند در هر زمان ساخت ، نوسازی یا مقاوم سازی ، آزبست را از بین ببرند تا تیم های کاهش تولید را از بین ببرند. در سراسر ایالات متحده ، در طی شیوع ویروس کرونا ، برخی از مشاغل آزبست حتی در حالی که چندین شهر از تعطیلی اماکن عمومی برای برنامه ریزی برای بازسازی سوations استفاده می کنند ، تسریع شده است. و موارد زیادی در افق ویروس پس از کرونا وجود دارد: قانون تحرک آب و هوایی شهر نیویورک ، که در بهار سال گذشته تصویب شد ، شامل یک حکم است که بزرگترین ساختمانهای شهر انتشار کلی خود را 40 درصد تا سال 2030 و 80 درصد تا سال 2050 را کاهش می دهند نصب پنجره های جدید ، عایق بندی و سایر مقاوم سازی ها برای داشتن مصرف انرژی بیشتر.

بیشتر بخوان:  بنیانگذار CryptoHarlem هشدار می دهد "Frisk Digital Saver"

اما اگرچه زمان بندی برای شهرها منطقی است ، اما برای کارگران لاغری که خطرات شغلی آنها را به ویژه در برابر عوارض جدی Covid-19 آسیب پذیر می کند چندان مناسب نیست.

قضاوت از آن است خواص فیزیکی به تنهایی ، آزبست مواد مفیدی است: کریستالهای الیافی طولانی و معدنی موجود در صدا ، صدا را جذب می کنند و در برابر آتش ، گرما و برق مقاومت می کنند. در یونان باستان ، کلمه “آزبست” به معنی “غیرقابل خاموش شدن” است. در اواخر قرن نوزدهم ، مشاغل در اروپا و آمریکای شمالی در حال کسب رقابت برای استخراج آن بودند. آزبست در همه جا ظاهر شد: در بتن ، آجر ، لوله ، کف ، سقف و کاناپه ها. به عنوان عایق در مدارس ، بیمارستان ها و تئاترها مورد استفاده قرار گرفت. در دهه 1930 در صحنه های فیلم از آزبست به عنوان برف استفاده می شد و دوروتی را نیز پتو انداخت جادوگر شهر از.

با افزایش محبوبیت ، پزشکان متوجه شدند که معدن کاران نسبتاً جوان آزبست نفس تنگی دارند و از بیماری به نام فیبروز ریوی رنج می برند. وقتی الیاف آزبست از طریق هوا منتقل می شوند ، رشته های ریز و سوزنی مانند می توانند از طریق ریه ها و پوست وارد بدن شوند ، در اندام های داخلی جمع شده و در طی دهه ها بافت زخم ایجاد کنند. تا زمان بروز علائم ، افراد ممکن است از قبل دچار بیماری ریه دائمی ، آسیب ژنتیکی یا رشد سرطانی باشند.

بیشتر بخوان:  فیس بوک پیشنهاد خود را برای جلوگیری از اقدامات قانونی استرالیا در مورد ادعاهای سو mis مدیریت داده از دست داد

در ایالات متحده ، سالانه حدود 39000 کارگر به دلیل بیماری های مرتبط با آزبست می میرند. حدود 3000 مورد از این مرگ ها ناشی از مزوتلیوما است که نوعی بدخیم از سرطان است و با قرار گرفتن در معرض آزبست مرتبط است. و خیلی طول نمی کشد: ویکتور روگلی ، استاد آسیب شناسی در دانشگاه دوک ، گفت: “Mesothelioma می تواند در سطح نسبتاً پایین قرار گرفتن در معرض باشد.”


منبع: حافظ استدیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

فناوری جنبش جدید حقوق مدنی را پیش می برد

ش سپتامبر 12 , 2020
در اواخر ماه مه ، یک افسر پلیس جان جورج فلوید را گرفت – قتلی که در فیلم ضبط شد و در رسانه های اجتماعی گسترده و گسترده پخش شد. این ویدئویی دیگر در یک تاریخ طولانی بود که مستند از خشونت پلیس بود ، اما فیلم مرگ فلوید اعتراضات […]