این مغز من روی سالویا است


وقتی توجه شما به داخل معطوف می شود ، ارتباط بین مناطق مغز در شبکه حالت پیش فرض مانند نوازندگان ارکستر همگام می شود. سایر مطالعات fMRI در مورد داوطلبی که داروهای روانگردان شناخته شده ای مانند LSD و psilocybin ، مولکول روانگردان در قارچ مصرف می کنند ، کاهش اتصال بین مناطق درگیر در این شبکه را نشان می دهد. به نظر می رسد نوازندگان در ارکستر از پیروی از یک رهبر ارکستر متوقف می شوند و هرکدام با مترونوم های جداگانه زمان خود را حفظ می کنند. برخی از محققان بر این باورند که کاهش فعالیت بین این اتصالات شبکه بخشی از مهمترین داروی روانگردان است بی حس کننده.

اما محققان جان هاپکینز معتقدند که این همه ماجرا نیست. داس با اشاره به مفهوم روان تحلیلی از خود می گوید: “تحقیقات در مورد روانگردانهای کلاسیک مانند LSD ، روان پریشی و DMT بر روی شبکه فرضی متمرکز شده است زیرا این شبکه توسط یک داستان فرویدی که نیاز به” من “دارد ، ربوده شده است ، که با اشاره به مفهوم روانکاوی از خود است. این امر باعث شد محققان کمتر روی تغییرات فعالیت در سایر نقاط مغز تمرکز کنند ، اگرچه این تغییرات اغلب بزرگتر از شبکه حالت پیش فرض هستند.علاوه بر این ، داروهای غیرمخدر از جمله حشیش و الکل نیز باعث کاهش فعالیت شبکه می شوند. مغز مجازی ، این ایده را پیچیده می کند که ممکن است منشأ یک تجربه مواد مخدر باشد.

بیشتر بخوان:  Amazon Prime Day 2020: سی و هفتمین بهترین پیشنهاد فناوری تاکنون

این واقعیت که سالوینورین A به طور انتخابی شبکه را هدف قرار می دهد ، به سردرگمی اضافه می کند ، زیرا از بسیاری جهات دیگر با بیهوشی کلاسیک تفاوت زیادی دارد. شاید بزرگترین تفاوت در این است که در حالی که اکثر داروهای توهم زا اساساً بر روی گیرنده های سروتونین عمل می کنند ، سالوینورین A بر روی گیرنده های کاپا مخدر عمل می کند ، که به نظر می رسد در تنظیم درد و تعدیل اثرات مواد مخدر شایع مانند مورفین و فنتانیل نقش دارند. فرد بارت ، دانشمند علوم اعصاب در دانشگاه جان هاپکینز و یکی از نویسندگان این تحقیق می گوید.

بیشتر بخوان:  WIRED25 روز 1: با یکدیگر همدل باشید

به عبارت دیگر ، نکته جالب در مورد نتایج این تیم این است که آنها نشان می دهند که سولفینورین A است. نه به خصوص در مورد پیش بینی زمانی که صحبت از کاهش فعالیت در شبکه حالت پیش فرض می شود. این تقریباً از همه لحاظ یک داروی غیر عادی است ، با این حال اثرات عصبی آن در شبکه مغزی قوی تر است که به عقیده بسیاری از محققان ، کلید آزمایش اثرات داروهای روانگردان کلاسیک نسبت به همان داروها است. داس می گوید: “با توجه به اینکه سولفینورین A دارای اثرات درون زای بسیار متفاوتی نسبت به ماده بیهوشی کلاسیک است ، مطمئناً این ایده که شبکه حالت پیش فرض کلیدی برای تأثیر آن است ، خوب نخواهد بود.”

بیشتر بخوان:  اوزیریس رکس ناسا در شرف دست زدن به یک سیارک است

این مولکول به طور طبیعی در مریم گلی تولید می شود که نوعی گیاه مریم گلی از خانواده نعناع است. این گیاه در جنوب مکزیک بومی است ، جایی که قرن ها توسط مردم بومی بلعیده شده است. اما تا سال 1962 که گوردون واسون ، گیاه شناس هاروارد ، اثرات روانگردان و طبقه بندی گیاه شناسی آن را توصیف کرد ، در ایالات متحده به محققان معرفی نشد. 20 سال دیگر طول کشید تا دانشمندان ماده اصلی روانگردان را جدا کردند.

پیتر ادی ، روان درمانگری كه تحقیقات گسترده ای درباره اثرات ذهنی گیاه مریم گلی هنگام كار در دانشگاه ییل انجام داد و در مطالعه جان هاپكینز مشاركت نداشت ، می گوید: “سالوینورین A” تصور ما از اینكه دارو چیست چیست را به چالش می كشد. این تنها ماده روانگردان است که از LSD م moreثرتر است. مصرف مقدار بسیار کمی از سولفینورین A اثر فوق العاده زیادی بر هوشیاری ایجاد می کند. “

بیشتر بخوان:  "اهداف حمله" B-2 نیروی هوایی برای آموزش جنگ در اقیانوس آرام

بخشی از دلایلی که مرکز علمی از سالوینورین A غفلت کرده است ممکن است مربوط به تعداد افرادی باشد که اثرات آن را بسیار آزار دهنده می دانند. در مقایسه با LSD و psilocybin ، که در دهه 1960 نمادی از ذهنیت احساس خوشبختی شد ، سالوینورین A سریعاً می آید و می تواند به فرد احساس کند که بدن خود را ترک می کند ، این باعث شده است که بسیاری از افراد به صورت تفریحی از آن استفاده نکنند. در حقیقت ، این یکی از معدود داروهای مخدر شناخته شده است که تحت قوانین DEA ماده ای تحت کنترل فدرال نیست ، اگرچه استفاده از آن در بسیاری از ایالات ممنوع است.

بیشتر بخوان:  شکارچیان وحشی بیشتر به غذای ما - و حیوانات خانگی بستگی دارند


منبع: حافظ استدیو

لینک ها کوتاه شده

tinyurl.com/y3bbwho6
is.gd/ncZi98
shrtco.de/JqRN
clck.ru/RPe3v
u.nu/39xf-
ulvis.net/T78G

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

آیا بسته های ایده آل هنوز می توانند در برابر فیس بوک باشند؟

چ اکتبر 14 , 2020
دزدان دریایی Tampa Bay دارای فضای پر سر و صدایی بود. این همان اتفاقی است که می افتد وقتی او با تام بردی قرارداد می بندد و راب گرونکوفسکی از بازنشستگی خارج می شود. در همین حال ، ما با تعطیل کردن Green Bay Packers فصل تعطیلات را پشت سر […]