برای هر دو سویاتک و نادال ، ماندن در “لحظه” در اوپن فرانسه مهم بود


قهرمان جوان فرانسوی آزاد زنان. قهرمان مردان آزاد فرانسه دوام می آورد.

به طور خلاصه آخرین آخر هفته امسال در رولان گاروس بود.

اما در حالی که تاریخ اکتبر مسابقات بی سابقه بود ، این اختصار چنین نبود.

رافائل نادال به یک نقطه عطف در پاریس تبدیل شده است: از برج ایفل و لوور دیدن کنید و نادال را در حالی که در نزدیکی Bois de Boulogne عنوان دیگری می بیند ، ببینید.

او روز یکشنبه جایگاه سیزدهم خود را با یک تعجب به پایان رساند و از نواک جوکوویچ ، بهترین بازیکن جهان پیشی گرفت ، در حالی که از هفت ست فقط هفت مسابقه به دست آورد.

روز شنبه ، ایگا سویاتیک بازیکن لهستانی آخرین قهرمان بازی زنان شد.

این لیست تقریباً با همان سرعت Bio نادال در حال رشد و رشد است. اگرچه این برای مردان ثابت است ، اما این موج برای زنان ثابت است که در چهار فصل گذشته 9 قهرمان جدید گرند اسلم و چهار پیروزی متوالی در پاریس را به دست آورده اند: با جلنا استاپنکو ، سیمونا هالپ و اشلی بارتی قبل از سوئیاتک.

تضاد در بخشهای ورزشی شدید است ، اما برخی از اشتراکات بین Swiatek و Nadal هنوز هم دیده می شود – حتی اگر حرفه Swiatek تازه شروع شده باشد. به عنوان مثال هر دوی آنها بدون تساوی در هفت مسابقه با تساوی خود بولدوزر شدند.

بیشتر بخوان:  "ما دوباره به بمب افکن های برانکس تبدیل شدیم": یانکی از یک رکود خارج شد

سوئیاتک 19 ساله است ، هم سن و سال نادال هنگام قهرمانی در فرانسه برای اولین بار در سال 2005. او با همان سرعت چرخش سنگین و مشت مشابه غربی در جلوی خود ضربه می زند ، البته با راست و چپ نادال.

اما ضخیم ترین موضوع مشترک در رویکرد ذهنی آنهاست. هر دو ، از طرق بسیار متفاوت ، در حال حاضر به طرز شگفت انگیزی ریشه دوانده اند: بازی هر نقطه در انزوا ، با غیرت و به ظاهر علاقه کم به تأثیرات گسترده.

در تنیس ، مانند بسیاری از ورزش ها ، این یک مکان دست نیافتنی و سرگرم کننده است و از زمان بیرون آمدن نادال از اسپانیا در اوایل سال 2000 یکی از علائم تجاری وی بوده است.

داریا آبرامووی ، روانشناس ورزشی که در تیم Swiatek در پاریس حضور داشت ، گفت: “من فکر می کنم ایگا قطعاً می تواند از رافا انتخاب کند ، این است که چگونه او بین امتیازات کنار هم قرار می گیرد و اینکه چگونه همیشه فقط روی آن نکته بعدی تمرکز می کند.” وی افزود: “بدیهی است که او این مسئله را زیاد دیده است ، اما همیشه دیدن و درک آن به اندازه توانایی کنار آمدن با آن یکسان نیست.”

در پاریس ، Swiatek بدون بذر موفق شد آن را به زیبایی مدیریت کند: او با آرامش با خود صحبت کرد ، چشمان شما را بست ، و در هنگام شیفت کاری و پس از یک برنده تمیز ، چشمانش را به گل و لای برنده زد.

بیشتر بخوان:  بازی فوتبال LSU فلوریدا به دلیل شیوع ویروس گیتورز به تعویق افتاد

آبراموویچ گفت: “ما مجموعه تمرینات خاص خود را داریم که شما در مورد تغییرات انجام می دهید.” “بعضی اوقات اینها تکنیک های تنفسی است. بعضی اوقات این تجسم است. گاهی اوقات این فقط یک گفتگوی درونی است. اما این خیلی زیاد است ، و او آنچه را که در لحظه به آن نیاز دارد انتخاب می کند ، بنابراین ، اساساً لازم است که او نسبت به آنچه در جریان است بسیار آگاه باشد. مسابقه “.

سوئیاتیک حتی در اولین فینال گرند اسلم خود با شکست 6-4 ، 6-1 نتیجه چهارم ، سوفیا کنین را ثابت نگه داشت.

سویاتیک گفت: “این کار با فشار زیاد دشوار است ، اما من همه کارهایی را که در دوره های قبلی انجام دادم انجام دادم.” “من روی فن آوری و تاکتیکها متمرکز شدم. سعی کردم انتظارات را برآورده کنم ، فقط توپ پس از توپ بازی کنم. من برایم مهم نیست که می خواهم شکست بخورم یا برنده شوم.”

در اینجا یک ویژگی مشخص شده است: سال گذشته ، هنگامی که او در کمتر از یک ساعت به هالپ در رولان گاروس باخت ، سوئیاتک چنان مراقبت کرد که به سختی توانست توپ را روی زمین قرار دهد. او امسال هالپ را در راه رسیدن به عنوان قهرمانی شکست داد.

بیشتر بخوان:  جیمی باتلر و تایلر هروی بهترین دوستان NBA هستند

Swiatek گفت: “واقعاً ، من فکر می کنم کلید اصلی فقط پایین نگه داشتن انتظارات من بود.”

نادال هرگز با روانشناس ورزشی کار نکرده است ، اما مدیریت خوبی در انتظارات دارد. در مورد مصاحبه های خود در طول سالها تحقیق کنید تا آثار برتری یا تحقق قصور را به دست آورید.

موفق باشید.

فروتنی او به صورت یک بدبینی ظاهر می شود که در بعضی مواقع غیر منطقی به نظر می رسید – و حتی منزجرانه بود. اما او در یک ورزش موفق شد که هر مسابقه فرصتی جدید برای این روز فوق ستاره را برای گذراندن یک روز بد بازی در اختیار او قرار دهد.

نادال هرگز علاقه ای به استراحت در آغوش خود نداشت.

او بدون شک بازیکنی با استعداد افسانه ای است ، قادر به ایجاد قدرت و دقت از هر نقطه زمین و یافتن “راه حل” – برای استفاده از یکی از کلمات مورد علاقه خود – برای معماهای تاکتیکی است.

ترکیبی بعید از همه اینها – عالی ترین هدایای ورزشی ، قدرت درونی و آرامش درونی – است که به بیش از 13 عنوان قهرمانی آزاد فرانسه و 20 عنوان گرند اسلم اضافه می شود.

در حال حاضر ، سویاتک باید یاد بگیرد که چگونه فقط یکی را اداره کند ، که با توجه به اینکه او اولین قهرمان گرند اسلم لهستان است ، می تواند یک چالش باشد.

بیشتر بخوان:  خانه براندون لوو Power Rays را به بازی 2 هدایت می کند تا داجرها را شکست دهد

پرسه زدن در اطراف ورشو بدون توجه دشوارتر خواهد شد ، اما به وضوح روشن است و به وضوح به سمت توسعه ساختار و مهارت هایی کشیده می شود که برای ماندگاری ساخته شده اند.

آبراموویچ ، ملوان سابق مسابقه ای که در ورزشهای مختلفی با ورزشکاران کار کرده است ، معتقد است که یکی از دلایل سخت ماندن “در لحظه” تنیس این است که این لحظه اغلب قطع می شود.

وی گفت: “شما بین نقاط مکث ، بین گروه ها مکث دارید و پس از آن واضح است که بین مسابقات مکث دارید.” “گاهی بزرگترین و سخت ترین کار از نظر ذهنی این است که در این مکث ها نهایت تلاش خود را بکنید.”

حالا Swiatek باید قبل از بازگشت به گرند اسلم در Open Australian در ژانویه ، وقفه را مدیریت کند.

سخت است که آینده را به وضوح دید. اوستاپنکو اندکی پس از 20 سالگی قهرمان مسابقات آزاد فرانسه 2017 شد ، اما از آن زمان در میان ده برتر عقب مانده است. بیانكا آندریسكو در چهارمین حضور مهم خود با 19 قهرمانی در مسابقات اوپن 2019 ایالات متحده به پیروزی رسید اما از آن زمان به دلیل مصدومیت و وقفه اپیدمی به سختی قهرمان شده است.

بیشتر بخوان:  نیک سبان از آلاباما می گوید که چند روز پس از آزمایش مثبت برای ویروس کرونا ، علائمی ندارد

به نظر می رسد Swiatek مهارت های پیشرفت با ترکیبی از قدرت ، لمس و پوشش دادگاه را دارد. این فقط یک اتفاق نبود که کسی با این شیوه غالب برنده مسابقات آزاد فرانسه باشد. او فقط 28 مسابقه را از دست داد ، که باعث شد او در جمع نخبگان مانند استیوی گراف ، کریس اورت و سرنا ویلیامز شرکت کند.

اما مفید بود که ببینیم Swiatek چگونه به فشار بیشتر جدول امتیاز واکنش نشان می دهد. آیا او بازیکن بزرگ بعدی است؟ یا فقط آخرین کسی که به موقع گرفت ، با توجه به اینکه بارتی و نائومی اوزاکا غایب هستند و ویلیامز پس از یک دور از بازی خارج شد؟

سون گرونفلد ، مربی دو قهرمان زنان آزاد فرانسه ، آنا ایوانوویچ و ماریا شاراپووا ، گفت: “گفتن این سخت است.” “از دیدگاه تنیس ، Swiatek در کل یک بازی عالی دارد ، اما لحظاتی وجود خواهد داشت که سایر بازیکنان شروع به شناختن بیشتر او می کنند. او باید پنج سال آینده 10 بازیکن برتر باشد. مزیت او این است که او قبلاً یک روانشناس ورزشی دارد ، چیزی که داشتن آن در یک لحظه بزرگ و تغییر دهنده زندگی خوب است. “

Swiatek به سختی راهی پیدا می کند. بازی داخلی تنیس ، کتاب کلاسیک تیموتی گالووی در زمینه غلبه بر اعتماد به نفس ، در سال 1974 منتشر شد. اما تمایل سوئیاتک به استخدام یک روانشناس ورزشی در اوایل کار ، و باز بودن او برای صحبت در مورد او علنی ، بخشی از تغییر نسل است.

بیشتر بخوان:  Riley HR در جایگاه نهم پس از Dodgers در بازی افتتاحیه مسابقات قهرمانی NLCS با نتیجه 5-1 Braves را شکست داد

در یک بازی زنان پر از ستاره های در حال ظهور ، این نیز راهی برای کسب امتیاز است.

“من وقتی از نظر ذهنی آماده هستم ، مانند آماده شدن ، می توانم تفاوت را ببینم و برای تحمل فشارها و فشارها آماده هستم. در جایی که نمی توانم تفاوت را می بینم. “به همین دلیل در دور اول شکست خوردم و گاهی می توانستم به عنوان قهرمانی برسم.”

او و آبراموی برای توصیف هدف خود در بازی خود از یک کلمه استفاده می کنند: “قوام”.

این برای قهرمانان زن در رولان گاروس بسیار دور از ذهن بود. برای نادال اجتناب ناپذیر است.

در حالی که نادال در این لحظه باقی مانده است ، هر تازه واردی كه به قسمت كار خود نگاه كند (و بالاتر) معادل بالا بردن گردن در آسمان در دوره رنسانس و در نظر گرفتن احتمال راه رفتن روی سطح ماه را امتحان می كند.

در طولانی مدت غیرممکن است اما بدون نوعی پیشرفت در تکامل انسان نیز بدون شک امکان پذیر نیست.


منبع: حافظ استدیو

لینک ها کوتاه شده

tinyurl.com/y27vrg3z
is.gd/1FeQC9
shrtco.de/6GiMk
clck.ru/RMgop
u.nu/1ou87
ulvis.net/JGa4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

آیفون 12 از فردا راه اندازی می شود: نحوه تماشای زنده در اینجا است

س اکتبر 13 , 2020
اپل بسیار پیش پا افتاده است. یک سیب این داستان بخشی از است رویداد سیبپوشش کامل ما از آخرین اخبار دفتر مرکزی اپل. آه ، اکتبر برگها قهوه ای می شوند ، هوا سردتر می شود و کدو سبز تندتر می شود – یا چیزی شبیه به آن. و اکنون […]