بررسی ربکا: ازدواج وحشت واقعی در این اقتباس 2020 Netflix است


آرمی هامر و لیلی جیمز در یک نتفلیکس در سال 2020 اقتباس از فیلم ربکا دافنه موریر به کارگردانی بن ویتلی

نت فلیکس

دیشب دوباره به ماندرلی رفتم ، این رویا نبود. Netflix احیا شد خانه خالی از سکنه توسط ربکا دافنه دو موریر از زیر خاکستر درست در زمان هالووین.

ربکا – چه رمان سال 1938 باشد ، چه فیلم آلفرد هیچکاک برنده اسکار 1940 یا این نسخه جدید 2020 به کارگردانی بن ویتلی – نوعی آزمون رورشاخ است. نوع لغزنده آن: عاشقانه؟ وحشت؟ سن بالا میاد؟

حتی شناسایی شرور نیز یک تلاش طفره رفتن است. شاید خانم دونورز ، خانه دار شوم (با بازی کریستن اسکات توماس بازیگر سایه در اینجا بازی کند) همان چیزی است که زندگی زناشویی قهرمان اصلی ناشناخته را به جهنمی تبدیل می کند. یا شاید این ماکسیم دو وینترتیک جنجالی باشد ، نقشی که به نظر می رسد برای آرمی هامر نوشته شده است حتی اگر او نزدیک به 50 سال متولد شده باشد ، به عنوان یک قاتل بالقوه که از نظر همسر دوم تقریبا به اندازه تماشاگران قابل دسترسی نیست. او حتی می تواند ربیکا به همین نام باشد ، همسر مرده ماکسیم که شبح احساسات جدی “مانند دختران دیگر” را برآورده نمی کند.

یا شاید راوی و قهرمان ناشناخته لیلی جیمز ، که فقط به عنوان “بانوی دوم دی زمستان” شناخته می شود ، آنچنان که به نظر می رسد دارای فضیلت نباشد.

داستان کمتر از آنکه یک ریشه باشد که از انتخاب ما باید برای او احساس بدی داشته باشیم ، جنایتکار است؟) و اقتباس جدید ویتلی حرکات آکروباتیک اخلاقی بیننده را بیشتر پیچیده می کند. وحشتناک بودن ربکا بیش از آنکه واقعاً ترسناک باشد ، بیش از اینکه ترسناک باشد ، مغزآلود است ، که باعث می شود وی علاوه بر گزارش های خبری درباره فیلم های ترسناک هالووین باشد ، اما ترسناک نیستند.

ربکا ، که از 21 اکتبر از Netflix پخش می شود ، در سنت وحشت “خانه جدید ، مشکلات جدید” (Amityville Horror ، The Shining ، Paranormal Activity) یا با دو برابر طعمه و سوئیچ 2019 آماده است یا نه ، در یک شرکت خوب است. همیشه خوشحال در واقع آغاز یک غافلگیری ناخوشایند است. در مورد ربکا ، وحشت واقعی این است که ازدواج به زن جاه طلبانه ای فروخته می شود که در واقع این یک شر ضروری است ، و داستان با پیامدهای شوم انتخاب های برگشت ناپذیر راوی گسترش می یابد.

ماجرای عشق با اشاره به این پدر سالاری هنگامی آغاز می شود که راوی با تجربه فوق العاده از تراس رستوران مجلل در سواحل آفتابی جنوب فرانسه اخراج می شود. ماکسیم با دعوت از او برای به اشتراک گذاشتن میز خود شجاعانه به کمک او می آید (با صدای امضای Hammer Winklevey). او هنگام کپی کردن سفارش ناهار که از طرف دیگر مشتریان ثروتمند هتل شنیده است ، یک غبار جذاب برای او پیدا می کند و از آنها می خواهد برای صبحانه “des huîtres، une douzaine” – دوازده صدف خوراکی را بخورد.

ماکسیم راوی – و مخاطب – را با برخی حرکتهای بسیار ساحلی بسیار هیجان انگیز و بسیار شنی قبل از ازدواج فریب می دهد ، اما فیلم با ازدواج با راویز جیمز به سرعت تاریک می شود و سپس شوهر جدید و فزاینده هوشمند او را به خانه انگلیسی پراکنده اش می برد. یک ناراحت کننده تیره و تار سعادت تازه ازدواج شده را خاموش می کند: راوی تکرار نشده اشتباهات زیادی را مرتکب می شود زیرا “معشوقه خانه” به تازگی نصب شده است ، ماه عسل ماکسیم تبخیر می شود و خانم “دانفر” توضیح می دهد که دومین خانم دی وینتر فقط بعد از نازنین خود ربکا ، که حافظه اش در هر گوشه ای نفوذ می کند ، مقام دوم را کسب می کند ، یک گوشه و یک اتاق کاملاً مرموز در قلعه.

راوی قبل از رسیدن به ماندرلی تأیید می کند: “من به ارواح اعتقادی ندارم”. اما او به زودی متوجه می شود که خانه تحت تعقیب است: غم حل نشده یا چیزی تاریک. برس موی راوی هنوز رشته هایی از موهای تیره ربکا را در بین موها دارد. جیب بارانی او حاوی یک رژ لب قرمز است که با حروف R تزئین شده است. حتی نام او از آن او نیست: در حالی که بسیاری از عروس ها برای عادت دادن به لقب این خانم تلاش می کنند ، بانوی دوم د وینتر باید همان نام عشق شوهر گمشده خود را داشته باشد.

Rebecca-03835-p

نت فلیکس

مانند 2017 Get Out و 2019’s Parasite ، ربکا یک قاشق وحشت برای کاهش نظرات اجتماعی ایجاد می کند. و مانند هر فیلم گوتیک که شایسته تار عنکبوت است ، ربکا حرکاتی به سوی ماوراالطبیعه در حالی که ریشه محکم در وحشت های زندگی واقعی دارد. عناصر ترسناک فیلم ، هم از اقتباس از رمان و هم از اقتباس هیچکاک ، به اسب تروا برای واقعیت ترسناک ازدواج دگرجنسگرایانه در دنیای فوق کلاس انگلیس در اوایل قرن 20 تبدیل شدند.

سکانس های رویایی ترسناک ، کنیزک های چشم حیله گر و یک مرد دادگاه ادعا می کند مردا به ماکسیم معمولاً پیاده روی داده می شود که این یک رفتار کاملاً ترسناک با توضیح کاملاً علمی است. حتی یک صحنه نقاب کارناوال وجود دارد که مخاطب را برای یک لحظه به تعجب وا می دارد که آیا این واقعاً یک داستان شبح است. اما ترسناکترین چیز در مورد فیلم تأیید واقعیت خشن از خانم دانورس است: “او شما را ترک خواهد کرد ، و شما را طلاق خواهد داد. پس شما چه خواهید کرد؟ اکنون نمی توانید دوباره ازدواج کنید ،” او با کنایه گفت.

اقتباس ویتلی به تلاش زیادی احتیاج دارد تا مبارزات راوی در معرض دید مخاطبان قرن بیست و یکم قرار گیرد و ترس اجتناب ناپذیر از کمبود را چند برابر کند – زیرا به دلیل اینکه فقط یک ماکسیم د وینتر وجود دارد ، تنها یک خانم وینتر می تواند وجود داشته باشد.

تقریباً در هر نوبت ، زنان یکدیگر را عقب نگه می دارند. سال 2020 خانم ون هوپر ، کارفرمای راوی در فرانسه – شایعه ای از آن داد – فعالانه سعی می کند عاشقانه شکوفایی کارمندش را که در آن خانم ون هوبر از فیلم هیچکاک نادان است ، خنثی کند. خانم دانورس که کلاهبرداری هایش در رمان مستقیماً متوجه راوی مخاطب می شود ، در فیلم کار بهتری انجام می دهد ، نه اینکه زنان دیگر را به انجام کارهای کثیف خود فریب دهد. کنیزها از تلو تلو خوردن راوی در نردبان جامعه لذت می برند. منابع مالی کمیاب است ، اما کارتها براساس جنسیت درمان می شوند. این یک بازی جمع صفر است.

پس این شرور اینجا کیست؟ اقتباس هیچکاک از ربکا به دلیل تغییر دادن پایان مطابق با دستورالعمل های اخلاقی هیز هالیوود مشهور است ، و تلاش برای شناسایی شخصیت شرور داستان بسیار خطرناک تر است. اما اقتباس ویتلی در اواخر صحنه در یک شرور قهرمان به اوج خود می رسد.

بدون خراب کردن هیچ چیز ، بگذارید فقط بگوییم که تسکین محسوس چهره راوی در یک نقل قول از نتفلیکس ، با مشخص شدن شرایط مرگ ربکا ، خفن ترین قسمت فیلم است. با این تحول در فصل سه ، او مانند پروانه ای که با عصبانیت از پیله اش بیرون می آید از شر مانته خود خلاص می شود. Schadenfreude – وحشی


منبع: حافظ استدیو

لینک ها کوتاه شده

tinyurl.com/y2t37klm
is.gd/9GTi6H
shrtco.de/TxEi8
clck.ru/RQHKU
u.nu/20gi3
ulvis.net/yvJR

بیشتر بخوان:  Sony PlayStation 5 با قیمت 499 دلار 12 نوامبر راه اندازی می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ایکر کاسیاس در مورد رئال مادرید ، اسپانیا و همه چیز را "دیوانه" کرد

پ اکتبر 15 , 2020
بنابراین عجیب نیست که تا سال 2015 ، کاسیاس آماده تغییر چشم انداز بود. رابطه او با رئال مادرید تغییر کرد. وی اعتراف کرد که در برخی مواقع احساس “تنهایی” می کند ، ابتدا توسط مورینیو طرد شد و سپس ، بعدا توسط رئیس باشگاه فلورنتینو پرز از دست داد. […]