بهترین کباب پزهای کامادو: Big Green Egg ، Kamado Joe ، Char-Griller و موارد دیگر


شما فقط نمی توانید عطر و طعم حاصل از پخت غذا را کاملاً واقعی از بین ببرید آتش چوب. و این فقط یک دلیل بزرگ محبوب بودن کوره های کامادو است. مورد دیگر اینکه کامادوس اجاق های قابل انعطافی هستند و قادر به انجام تقریباً هر کار کبابی حیاط پشتی هستند که به آنها می اندازید. در واقع اگر مهارت و تمرین دارید ، یک کمادو می تواند حلقه هایی را در حدود موارد معمولی شما اجرا کند اجاق گاز.

به طور معمول از سرامیک ساخته می شوند ، گرما را با بازدهی شگفت انگیز حفظ می کنند. مقدار کمی سوخت تا حد زیادی طول می کشد و به شما امکان می دهد در تمام طول روز یک کمادو را در دمای پایین و آهسته اجرا کنید. به علاوه ، می توانید کوره های کامادو را آتش بزنید تا داغ شود. من آنقدر گرم صحبت می کنم که پیتزای ناپولیانی واقعی را با چوب بپزم. آنها همچنین برای چسباندن استیک سبک استیک واقعی و صادقانه فقط در مورد هر چیزی که فکر کنید کباب کنید بسیار عالی هستند.

Big Green Egg شناخته شده ترین نمونه از یک کوره گریل کامادو و سیگاری کامادو است ، اما مارک های رقیب مانند Kamado Joe، Vision، Char-Griller و Char-Broil این دسته از کوره ها را دور می زنند. اگر وسوسه شوید که یکی را به زرادخانه خود اضافه کنید و تبدیل به یک گریل جدی تر، من Big Green Egg و چهار رقیب بزرگ کبابی آن را بیش از 200 ساعت امتحان کردم تا بهترین کوره به سبک کامادو را پیدا کنم – این چیزی است که من پیدا کردم.

بیشتر بخوان:  SpaceX برای ساخت ماهواره های ردیابی موشک برای ارتش ایالات متحده ساخته شده است

بیشتر بخوانید: بهترین کوره های گاز سال 2020: وبر ، چار بریل و دیگران

دنده ، مرغ ، همبرگر: شما اسم آن را بگذارید ، ما آن را پختیم.

برایان بنت / CNET

با گذشت بیش از 200 ساعت پر از دود ، من بیش از 20 پوند دنده گوشت خوک ، شش مرغ و 10 پوند همبرگر ، همراه با چند استیک برای اندازه گیری خوب پخته ام. بعد از همه اینها ، من با قاطعیت می توانم بگویم که کدام مارک ها بهترین کباب پز کامادو را برای سلیقه من درست می کنند و از کدام یک باید اجتناب کرد.

در اینجا نظرات و انتخاب های من برای بهترین گزینه های گریل کامادو در سال 2020 آورده شده است که با مرور محصولات جدید آنها را به روز می کنم.

ادامه مطلب: بهترین کوره های گازی سال 2020

کریس مونرو / CNET

Kamado Joe Classic III با 1700 دلار ممکن است قیمت بالایی داشته باشد ، اما مقدار زیادی از پول را تحویل می دهد. این بدان معنی است که لوازم جانبی کبابی کامادو که با کوره های دیگر از جمله Big Green Egg Kamado استاندارد نیستند. این گریل کامادو و سیگاری ها نیز عملکرد خوبی دارند. در تست کباب پز با سرعت پایین و کم ، ما کوره ها را روی 225 F (107 C) تنظیم می کنیم و کنترل ها را رها می کنیم تا ببینیم چه اتفاقی می افتد. در این آزمایش ، Kamado Joe Classic III کنترل درجه حرارت بسیار خوبی را نشان داد.

گریل در 30 دقیقه اول کمی داغ شد (315 درجه فارنهایت) اما سپس در مرز 1 ساعت نشست. از آنجا با کنترل کروز ، سوزن را بین 253 F و 219 F برای تقریباً 3 ساعت پارک کرد. فقط Big Green Egg منحنی دمای محکم تری پیدا کرد و ساعتها در لکه شیرین سیگار کشید.

یکی از ویژگی هایی که در واقع Classic III را متمایز می کند ، چیزی به نام SloRoller است. این ماده با عنوان “محفظه دود هذلولی” توسط کامادو جو ارائه می شود و این یک نوع منع مصرف فلزی به شکل ساعت شنی است که روی آتش نشسته است. این دستگاه هم به عنوان یک بازدارنده گرما و هم به عنوان یک کمک رسانایی عمل می کند. اساساً گرمای تابشی تولید شده توسط ذغال سنگ را از برخورد مواد غذایی نشسته در بالا (روی رنده کوره) متوقف می کند. این باعث می شود که گوشت در مدت زمان طولانی پخت خشک نشود. به گفته کمادو جو ، این امر گردش هوا (دود) را در اتاق پخت و پز نیز تشویق می کند.

در واقع ، یک جعبه اضافی همراه با Classic III در جعبه وجود دارد. این شامل یک مجموعه اضافی از منحرف کننده های حرارت سرامیکی (برای هر نیمی از منقل) ، یک استوکر ذغال سنگ و یک سبد ذغال آلومینیومی است. همچنین دو رنده آلومینیومی نصف شده و یک ابزار حذف خاکستر نیز دارید ، به علاوه یک قفسه آشپزی سه سطحی که می توانید در صورت لزوم برای کباب کردن ، پیکربندی کنید.

در مقابل ، همه چیز در Big Green Egg به جز غرفه هزینه اضافی دارد. به خاطر داشته باشید ، همچنین می توانید با انتخاب Kamado Joe’s Classic II کمی پس انداز کنید. با پرداخت 1200 دلار تقریباً مشابه Classic III است ، اما فاقد لوازم جانبی SloRoller است و جایگاه متفاوتی دارد.

ساخت Classic III بسیار محکم به نظر می رسد. من به خصوص قفسه های جانبی محکم ، ایده آل برای کباب کردن و سیگار کشیدن ، همچنین استاندارد را دوست دارم. اگر استطاعت آن را داشته باشید ، همه اینها را به یکی از بهترین گریل های کامادو تبدیل می کند.

کریس مونرو / CNET

Big Green Egg ، شرکتی که دیوانه کامادو را آغاز کرد ، هنوز یک برنده دارد. از بین تمام گزینه های گریل به سبک kamado در گروه آزمون من ، مدل Large BGE بهترین عملکرد دما و پایداری را داشت. هنگامی که دمای پایین و آهسته 225 فارنهایت تنظیم شد ، تخم مرغ تقریباً خودش را اجرا کرد. با توجه به اندازه گیری دما ، گرگ تخم مرغ به این محدوده دما ، تنها با نوسانات جزئی و ناچیز چسبیده است.

بزرگ تخم مرغ بزرگ سبز نیز بیشترین واکنش را داشت. اگر به هر دلیلی مجبور شدم در منافذ بالا یا پایین هوا را تنظیم کنم ، سریعاً تغییر دیدم. من معمولاً در عرض 6 یا 7 دقیقه متوجه اصلاحات دوره می شدم.

غذایی که من در Large Big Green Egg درست کردم کاملاً خوشمزه بود. در حالی که واحد آزمایش BGE من فاقد لوازم جانبی بازدارنده گرما بود ، دنده های مرغ و گوشت خوک طعم کباب قانع کننده ای داشتند. گرچه به اندازه آنچه در Kamado Joe Classic III سیگار می کشیدم لذیذ نبود ، اما غذای BGE در لحظه دوم قرار گرفت. Big Green Egg لوازم جانبی بازدارنده گرما می سازد ، که ConvEGGtor نامیده می شود ، اما این یک لوازم جانبی اضافی است.

کاملاً معروف به اسمش ، کباب پز و سیگاری Large Big Green Egg بزرگ است ، فضای زیادی به شما می دهد تا بتوانید به دلخواه کباب کنید ، سیگار بکشید و بپزید.

به همین دلیل است که تخم مرغ بزرگ بزرگ را به عنوان یکی از بهترین کوره های کادادو برای تقریباً هر کسی توصیه می کنم. شما باید از طریق یک فروشنده محلی مراجعه کنید و دوباره ، برخلاف Kamado Joe Classic III ، همه چیز به جز پایه اضافی است. در نهایت ، هزینه کل تخم مرغ بزرگ بزرگ باید کمتر از Classic III کاملاً تکه تکه شده باشد.

Char-Griller

Char-Griller Akorn عملکرد کامادو واقعی را با قیمت بسیار پایین ارائه می دهد. این هزینه فقط 298 دلار است که با در نظر گرفتن کوره های معمولی کامادو 800 تا 1000 دلار برای شما باورنکردنی است. دمای پخت و پز و کنترل درجه حرارت Akorn ذاتاً پایدار نیستند به عنوان کامادوهای گران قیمت که استفاده کردم. من گمان می کنم دلیل آن این است که بدنه آکورن بر خلاف سرامیک سنگین از فولاد سه جداره ساخته شده است. آتش گریل نیز سخت تر از Big Green Egg و Kamado Joe Classic III بود.

وقتی اجازه دادم از طریق آزمایش کم و آهسته ما بسوزد (تنظیم شده با 225 درجه فارنهایت) ، آتش آکورن ظرف 45 دقیقه خاموش شد. بعد از دوباره روشن شدن ، دمای داخل اجاق گاز در مدت 15 دقیقه به 370 فارنهایت رسید. من هم سوخت اضافی اضافه نکردم ، فقط یک استارت آتش پارافین. سی و پنج دقیقه بعد ، سطح گرما در داخل Akorn به 405 درجه رسید. سپس دما به صورت فلات در آمد اما داغ باقی ماند و تا 3 ساعت آینده به زیر 387 درجه سانتیگراد کاهش پیدا نکرد.

وقتی من به آکورن نگاه می کردم ، اوضاع بسیار متفاوت بود. با دمای شروع 225 فارنهایت یا 350 فارنهایت ، فقط چند تنظیم دریچه لازم بود تا جریان هوا بتواند کوره را دوباره در مسیر حرکت دهد. و از آنجا که ساخته شده از فولاد است و نه از سرامیک ، وزن Akorn کمتر از 100 پوند) نسبت به گزینه های سنتی کوره کامادو (200 پوند یا بیشتر) است.

غذایی که من با آکورن پختم هم بد نبود. دنده های پشت کودک و مرغ که به آرامی پخته می شوند ، طعم ذغال دلپذیری داشتند. با این وجود ، آنها به دلیل سیستم سیگاری سازی منحرف کننده گرما ، نمی توانند آنچه را که از کوره کامادو جو به وجود آمد ، مطابقت دهند. گرچه قیمتی که این پایین است بیشتر از معایب آن است ، بنابراین Char-Griller Akorn به یک معامله فوق العاده کمادو اضافه می شود.

چگونه گریل کامادو را تست می کنیم

آزمایش کباب پز کامادو برای گریل یک تجربه شدید است. این به بازی با آتش (به معنای واقعی کلمه) و دمای بالا نیاز دارد ، البته به روشی کنترل شده و مسئولانه. مهمترین عنصر برای عملکرد کامادو گرما ، به ویژه کنترل دما و میزان نگهداری کوره در یک دما است. برای سیگار کشیدن گوشت کم و آهسته ، این عدد جادویی 225 F است. سیگاری های خوب ، کامادو یا سایر موارد ، تا 12 ، 15 یا 20 ساعت به این دما می چسبند. این به معنی کلید اندازه گیری دما است و همچنین توانایی کنترل جریان هوا از طریق دریچه های هوا یا میراگرها نیز همین است.

img-20191015-133658-کولاژ

ما دمای داخلی کوره های کامادو را هنگام رفتن کنترل می کنیم.

برایان بنت / CNET

برای گرفتن اطلاعات دما ، یک ترموکوپل را روی هر کوره کامادو قرار می دهیم. اساساً یک سنسور حساس دما از یک پروب و یک سیم متصل ساخته شده است ، ترموکوپل فقط 1 اینچ بالاتر از رنده گریل آویزان است. این به یک ثبت کننده داده و در نهایت یک رایانه متصل است که تغییرات سطح گرما را با گذشت زمان ثبت می کند.

سپس وقت آن است که هر کوره را آتش بزنید.

تایلر لیزنبی / CNET

ما سعی می کنیم آزمایش دما را به طور همزمان روی همه کوره ها انجام دهیم. ما همچنین از یک وزن و مارک یکسان زغال سنگ (4.4 پوند یا 2 کیلوگرم) استفاده می کنیم که اغلب از یک کیسه است. این مورد در مورد شروع کننده های آتش نیز صدق می کند (یکی در هر کوره).

سطح حرارت پایدار عامل اصلی عملکرد خوب برای یک فرد سیگاری کامادو است.

برایان بنت / CNET

در صورت موجود بودن ، ما آنها را روشن می کنیم ، همانطور که در کتابچه راهنمای آنها آموزش داده شده است. معمولاً این بدان معناست که اجازه دهید ذغال سنگ به مدت 15 دقیقه درب باز شود و سپس کوره را ببندید. در این مرحله ، دریچه ها کاملاً باز می مانند تا زمانی که کوره در 50 درجه از دما قرار گیرد.

ما با احتیاط با دریچه ها کمانچه می کنیم تا به آنجا برسیم. در آخر ، کنترل ها را رها کرده و مشاهده می کنیم.

ما همین روش را برای آزمایش دمای بالاتر خود با هدف 350 F دنبال می کنیم. ایده اینجا شبیه سازی عملکرد حرارتی مورد نیاز برای کباب مرغ و سایر طیور است.

mvimg-20191015-164310-ویرایش شده است

ما برای آزمایشات حکایتی دنده ها را به همراه سایر مواد غذایی دود می کنیم.

کریس مونرو / CNET

و صحبت از غذا ، ما “آشپزهای حکایت” زیادی را نیز انجام می دهیم. ما در هر کوره یک دنده دنده پشت کودک (225 F) دود می کنیم. ما جوجه ها را پروانه ای (با نام مستعار اسپاچاک) می کنیم و آنها را نیز کباب می کنیم. این مواد از منبع Costco محلی تهیه شده اند و وزن هر کدام تقریباً 5 پوند است. در آخر ، ما یک مجموعه چهار تکه برگر 8 اونسی را با حرارت زیاد (600 F) کباب می کنیم.

img-20191016-144113

همبرگر ، کسی؟

برایان بنت / CNET

گزینه های بیشتری می خواهید؟ در اینجا دو مدل گریل کامادو دیگر وجود دارد که من برای این گروه آزمون ارزیابی کردم. اگرچه آنها به انتخاب من نرسیدند ، شاید بخواهید به خاطر مقایسه نگاهی بیندازید:


در حال پخش:
این را نگاه کن:

تست کوره های گاز در خانه هوشمند CNET


2:07

بیشتر توصیه های کباب کردن


منبع: حافظ استدیو

لینک ها کوتاه شده

tinyurl.com/y5pjrv3q
is.gd/ei4gc3
shrtco.de/Lh5Ey
clck.ru/QtU8j
u.nu/0um-m
ulvis.net/e4f

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

جدیدترین مورد در مورد هر راننده و اینکه برای چه تیمی مسابقه می دهند

پ سپتامبر 17 , 2020
فصل احمقانه NASCAR کاملاً اثرگذار است. رانندگان در حال تغییر تیم هستند. اسپانسرها در حال ترک و پیوستن به این ورزش هستند و مردم با نگرانی در انتظار اعلامیه ای هستند که راننده سال 48 پس از بازنشستگی جیمی جانسون ، شماره 48 Chevy را تصاحب کند. در حالی که […]