تلاش یک دانشمند داده برای سرکوب اطلاعات نادرست


یک روز در در اوایل ژوئن 2018 ، سارا-جین ترپ ، دانشمند انگلیسی داده ، از خانه خود در اورگان به تامپا ، فلوریدا پرواز کرد تا در رزمایش ارتش آمریکا میزبان آن باشد. در سالگرد روز D ، فرماندهی عملیات ویژه ایالات متحده در حال جمع آوری گروهی از متخصصان و سربازان برای یک آزمایش فکری بود: اگر حمله نرماندی امروز اتفاق می افتاد ، چگونه بود؟ عملیات 1944 تا حد زیادی موفقیت آمیز بود زیرا متفقین تقریباً یك سال برای كاشت اطلاعات جعلی صرف كرده بودند ، و آلمانها را متقاعد كرده بودند كه در جاهایی كه نبودند نیرو درست می كنند ، انتقال رادیویی ساختگی را پخش می كنند ، حتی تانك های ساختگی را در نقاط مهم نصب می كنند. حالا با توجه به ابزار امروز ، چگونه دشمن را فریب می دهید؟

بیشتر بخوان:  پوچ پوستی پوچ "ندای وظیفه"

ترپ روز را در فلوریدا سپری کرد و فکر کرد که چگونه یک دشمن مدرن را فریب دهد ، هرچند که هرگز نتیجه آن را ندیده است. او می گوید: “من فکر می کنم آنها بلافاصله گزارش را طبقه بندی کردند.” اما او در شام با پابلو بروئر – فرمانده نیروی دریایی که او را دعوت کرده بود – و مارک راجرز ، یک متخصص امنیت سایبری ، مجروح شد. آنها شروع به صحبت درباره فریب مدرن و به ویژه یک خطر جدید کردند: کمپین هایی که از مردم عادی برای انتشار اطلاعات نادرست از طریق رسانه های اجتماعی استفاده می کنند. انتخابات سال 2016 نشان داده بود كه كشورهای خارجی كتابنامه هایی برای این نوع فعالیت ها دارند. اما در ایالات متحده واکنش چندانی – یا دفاعی نشان نداد.

اکتبر 2020. مشترک شدن در WIRED.

بروئر می گوید: “ما از تحسین مسئله خسته شده ایم.” “همه به آن نگاه می کردند. هیچ کس کاری انجام نمی داد. “

آنها درباره ایجاد کتاب بازی خود برای ردیابی و جلوگیری از اطلاعات غلط بحث کردند. اگر کسی کمپینی را راه اندازی کرد ، می خواست بداند که چگونه کار می کند. اگر مردم در سراسر جهان شروع به خواندن همان نظریه عجیب و غریب می کردند ، می خواستند درک کنند که چه کسی پشت این نظریه است. به عنوان هکر ، آنها عادت داشتند که چیزها را از هم جدا کنند تا ببینند چگونه کار می کنند – با استفاده از مصنوعات کمین شده در کد برای ردیابی بدافزار به یک سندیکای جرم روسیه ، مثلاً یا مهندسی معکوس در یک حمله انکار سرویس ، برای یافتن راهی برای دفاع در برابر آی تی. آنها فهمیدند که با اطلاعات غلط می توان به همان روش برخورد کرد: به عنوان یک مشکل امنیت سایبری.

این سه نفر تامپا را متقاعد کردند که باید راهی برای تجزیه و تحلیل فعالیت های اطلاعات غلط وجود داشته باشد تا محققان بتوانند نحوه کار آنها را بشناسند و با آنها مقابله کنند. چندی نگذشته بود که ترپ به جمع آوری یک گروه بین المللی از متخصصان امنیتی ، دانشگاهیان ، روزنامه نگاران و محققان دولتی کمک کرد تا در مورد آنچه “اشتباه اطلاعاتی” نامید کار کنند.

ترپ می دانست ، البته ، یک تفاوت اساسی بین بدافزار و فعالیت های نفوذ وجود دارد. ویروس از طریق نقاط پایان پذیر و گره های یک شبکه رایانه ای منتشر می شود. اما با اطلاعات غلط ، این گره ها ماشین نیستند ، بلکه انسان هستند. ترپ می گوید: “اعتقادات را می توان هک کرد.” او فکر کرد که اگر می خواهید از حمله محافظت کنید ، باید نقاط ضعف موجود در شبکه را شناسایی کنید. در این حالت ، آن شبکه مردم ایالات متحده بودند.

بنابراین وقتی بروئر از ترپ دعوت کرد تا به تمپا برود تا شش ماه بعد ایده آنها را بیان کند ، تصمیم گرفت که پرواز نکند. در آخرین روز سال 2018 ، او هیوندای قرمز خود را برای چند هفته در جاده آماده کرد. او در مهمانی شب سال نو در پورتلند توقف کرد تا از دوستان خداحافظی کند. طوفانی در حال آمدن بود ، بنابراین او قبل از نیمه شب خیلی خوب حرکت کرد تا از کوه های شرق شهر عبور کند و از گردنه عبور کند زیرا کارگران بزرگراه جاده های پشت سر خود را می بندند.

بنابراین ادیسه ای آغاز شد که با 3000 مایل رانندگی تا تامپا آغاز شد اما در آنجا متوقف نشد. ترپ تقریباً نه ماه را در جاده گذراند – از ایندیاناپولیس به سانفرانسیسکو به آتلانتا به سیاتل رفت و آمد داشت – یک کتاب برای مقابله با اطلاعات نادرست و تبلیغ آن برای همکاران در 47 ایالت تهیه کرد. در طول راه ، او همچنین مراقب آسیب پذیری های شبکه انسانی آمریکا بود.


منبع: حافظ استدیو

لینک ها کوتاه شده

tinyurl.com/y5s9aemg
is.gd/AMwPjY
shrtco.de/xB6V
clck.ru/Qrdee
u.nu/3v6e0
ulvis.net/M3Y

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

اگان برنال با ورود تور فرانسه به روزهای سرنوشت ساز بیشتر سقوط می کند

س سپتامبر 15 , 2020
ایگان برنال، دفاع عنوان تور د فرانس او ​​قبلاً خاموش شده بود ، روز سه شنبه در مرحله شانزدهم وقت بیشتری را از دست داد ، زیرا رهبران کلی برای بالاترین اجلاس مسابقات در روز چهارشنبه آماده شدند. برنال ، کلمبیایی که سال گذشته اولین آمریکای جنوبی بود که برنده […]