توزیع کنندگان اضطراری با طرفداران QAnon درگیر ادعاهای جعلی در مورد آتش سوزی در اورگان هستنداین حادثه نشان می دهد که نظریه های توطئه آنلاین ، یک کارزار مداوم جناح راست برای ایجاد ترس بیشتر از گروه های ضد فاشیست و تقویت ادعاهای دروغین توسط پیروان QAnon عواقب واقعی دارند.

کلانتری شهرستان داگلاس روز پنجشنبه در پست فیس بوکی هشدار داد “شایعات درست مانند آتش سوزی گسترش می یابد” و افزود که کارکنان “با درخواست اطلاعات و سوالات در مورد شایعه غیر واقعی مبنی بر دستگیری 6 عضو آنتیفا به دلیل آتش سوزی” بیش از حد دستگیر شده اند. حوزه.

این ادعای خاص توسط “Q” – شخص ناشناس یا افراد پشت QAnon – فقط 12 ساعت زودتر تقویت شده است.

اوایل صبح پنجشنبه ، “Q” پیوندی به توییتی از پل جوزف رومرو جونیور ، نامزد سابق سنای آمریکا که در انتخابات مقدماتی حزب جمهوری خواه خود را از دست داد ، منتشر کرد که به دروغ ادعا می کرد دفتر کلانتری شهرستان داگلاس دارای شش “آتش افروز” آنتیفا است.

بیشتر بخوان:  Saints در مسابقه جایزه برنده می شود زیرا Chargers برای دومین بازی متوالی 17 امتیاز را به دست می آورد | ورزش

روز رومرو در گفتگو با CNN شنبه ، ادعا کرد ، “توییت اصلی من 100٪ دقیق نیست ، هیچ سوالی در این مورد وجود ندارد ، اما بیشتر دقیق است” ، و گفت که او می خواهد توجه مردم را به این باور جلب کند که آتش سوزی ها مسئول زیادی هستند از آتش سوزی ها

وی گفت که قصد ندارد این توییت غلط را حذف کند.

وی گفت که او پیرو QAnon نیست اما برخی از ارسال های Q را دیده و گفته است ، “من فکر نمی کنم بتوانید تخفیف دهید [Q] بیش از آنکه بتوانید کسی را تخفیف دهید. “

پست توسط “Q” در 8Kun ، جانشین تابلوی پیام رسانی 8chan ، که در آن کاربران اغلب مطالب نفرت انگیز ارسال می کردند ، منتشر شد. در سال 2019 ، 8chan دست کم به سه جنایات مرتبط بود ، از جمله تیراندازی در ال پاسو ، تگزاس ، که منجر به کشته شدن 23 نفر شد.

در پستی که شامل توییت رومرو بود ، “Q” پیشنهاد کرد آتش سوزی ها به “تروریسم داخلی بسیار هماهنگ” مرتبط هستند. رئیس جمهور دونالد ترامپ اوایل سال جاری تهدید کرد که آنتیفا را به عنوان یک سازمان تروریستی برچسب گذاری می کند ، اقدامی که به گفته کارشناسان مغایر قانون اساسی است.

بیشتر بخوان:  کاردینال ها ، با افزایش اعتراض به Isaiah Simmons ، با دفاع برای نجات بازی

مقامات اورگان روز پنجشنبه گفتند: آتش سوزی های گسترده این ایالت از زمان ایجاد اولین بار در میان وزش باد شدید در این هفته ، حدود 900000 هکتار را به آتش کشیده و مجبور به تخلیه نیم میلیون نفر شده است. دست کم هشت نفر در آتش سوزی در اورگان جان خود را از دست داده اند.

ارسال ناشناس به یک سایت آنلاین مبهم معمولاً چندان مورد توجه قرار نمی گیرد ، اما پیروان QAnon بسیار پرشور و پایدار هستند و FBI آنها را یک تهدید داخلی تروریستی برچسب گذاری کرده است.

بیشتر بخوان:  لبران جیمز فقط افسانه سلتیکس را در این قانون شگفت انگیز ردیابی می کند

پیروان QAnon معتقدند که “دولت عمیقی” در دولت ایالات متحده وجود دارد که توسط کابینی از بچه های شیطان پرست کنترل می شود. طبق نظریه توطئه بی اساس ، این کابینت عمدتا توسط سیاستمداران دموکرات و مشاهیر لیبرال اداره می شود – و ترامپ در تلاش است آنها را ساقط کند.

دفتر کلانتری شهرستان جکسون در اورگان نیز روز پنجشنبه با ارسال فیس بوک از مردم خواست اطلاعات غلط منتشر نکنند.

آنها نوشتند: “ما مملو از سالات درمورد چیزهایی است كه داستانهای جعلی هستند. یك مثال آن داستانی است كه در مورد مشاركت در ایجاد آتش سوزی و دستگیری درگیر می شود متفاوت است.” این واقعیت ندارد!

بیشتر بخوان:  ضربه زننده برنج 4 بار مختلف ضربه می زند

روز جمعه ، دفتر میدانی FBI در پورتلند توئیت کرد ، “FBI با همکاری شرکای محلی و محلی ما چندین گزارش از این دست را تحقیق کرده است [of extremists setting wildfires] و آنها را خلاف واقع یافت. “

وی افزود: “نظریه توطئه و اطلاعات غلط منابع ارزشمندی را از آتش محلی و آژانس های پلیس که به طور شبانه روزی برای کنترل این آتش سوزی ها کار می کنند ، می گیرد.”

و پلیس در شهر مدفورد گفت که تصاویر صفحه ای که ادعا می شود یک پست فیس بوک از حساب اداره پلیس است جعلی است. در تصویر ، پستی تصویر یک مرد را نشان می داد و ادعا می شد پنج نفر در ارتباط با آتش سوزی دستگیر شده اند.

بیشتر بخوان:  Rory McIlroy (69) سعی می کند به جای چرخش ، گلف بازی کند

پلیس نوشت: “ما این شخص را به دلیل آتش سوزی دستگیر نکردیم ، و کسی که وابسته به آنتیفا یا” پسران مغرور “باشد ، همانطور که در طول روز شنیده ایم. همچنین هیچ تجمع تأیید شده آنتیفا نیز گزارش نشده است.”

پلیس مدفورد به CNN گفت كه درخواست كرد پست های جعلی از حساب های دیگر فیس بوك برداشته شود و در صفحه شخصی خود اطلاعیه ای درباره ادعاهای دروغین منتشر كند ، اما “ما هنوز از محلی و خارج از منطقه با ما تماس می گیریم و می پرسیم آیا این درست است.”

پسران افتخار یک گروه راست افراطی است.

در این ارسال اینترنتی ناشناس ، “Q” همچنین پیوندی را به پستی از یک سرباز ایالت واشنگتن به اشتراک گذاشت که می گوید یک مرد 36 ساله به جرم آتش سوزی دستگیر شده است. اما مقامات واشنگتن هیچ نشانه ای از اینكه این آتش سوزی ادعا شده دارای انگیزه سیاسی است ندادند. CNN برای اظهار نظر در این باره تماس گرفته است.

بیشتر بخوان:  تروی پولامالو نامه عاشقانه ای صادقانه به استیلرز ، پیتسبورگ را به اشتراک می گذارد

از کریگ رابرتز ، کلانتر شهرستان کلاکاماس ، در مورد احتمال آتش سوزی در اورگان س askedال شد. وی گفت: “در این برهه از زمان ما هیچ مدرکی در مورد آن نداریم [arson] اما منشأ آن چیزها بخشی از تحقیقات خواهد بود که همه چیز به جلو می رود. بنابراین ، همانطور که می توانید آتش سوزی به این بزرگی را تصور کنید ، یک تحقیق عمیق وجود دارد و تمام احتمالات و هر آنچه را که ممکن است در این زمینه پیش بیاید ، بررسی می کند. اما در این برهه از زمان مشخص هیچ چیز قطعی نیست که ما را به سمت آن سو هدایت کند. “


منبع: حافظ استدیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

نائومی اوزاکا برای غرق شدن ویکتوریا آزارنکا و بازپس گیری US Open | تنیس آزاد ایالات متحده 2020

ی سپتامبر 13 , 2020
نائومی اوزاکا قبل از فروپاشی چالش روح انگیز ویکتوریا آزارنکا برای پیروزی در دومین مسابقات اوپن ایالات متحده و سومین اسلم در کارنامه جوان خود ، در پایان دو هفته ای فوق العاده در فلشینگ مِدوز قفل شده ، با بیزاری لاس زد. وی با پیروزی 1-6 ، 6-3 ، […]