ستاره شناسان سیاهچاله “اسپاگتی” را به صورت ستاره در زمان واقعی می بینند


برداشت هنرمند از یک ستاره که توسط سیاه چاله ای عظیم متلاشی می شود.

ESO / CE چاقوهای دانه ای

این یکی از آن حوادث شگفت انگیز است که به نظر می رسد علمی تخیلی است ، اما فقط یک علم ساده است. ستاره شناسان می گویند آنها توانستند جزئیات بی سابقه ای از روند تقسیم یک ستاره به نوارها و بلعیدن سیاهچاله را به دست آورند.

این پدیده قدرتمند زمانی مورد توجه دانشمندان قرار گرفت كه انفجار جدیدی از نور در نزدیكی سیاه چاله عظیم كه توسط تلسكوپها در سراسر جهان شناخته شده است ، مشاهده شد. یادداشت های پیگیری ماهانه نشان می داد که آنها در حال دیدن تخریب خورشید دور هستند که اتفاق می افتد.

ستاره شناس ادو برگر توضیح داد: “در این حالت ، این ستاره از هم پاشیده شد ، تقریباً نیمی از جرم خود را تغذیه کرد – یا در آن انباشته شد – در یک سیاهچاله یک میلیون برابر جرم خورشید تغذیه کرد و نیمی دیگر از آن خارج شد.” در بیانیه ای مرکز اخترفیزیک هاروارد-اسمیتسونیان.

صحنه خشونت آمیز همان چیزی است که اخترشناسان آن را یک رویداد مزاحم جزر و مدی می نامند ، که وقتی یک ستاره بیش از حد به سیاهچاله نزدیک می شود و توسط آن پاره می شود ماکارونی را پردازش کنید اساساً ، نیروی جاذبه یک سیاهچاله به قدری شدید است که همه چیز را که عموداً نزدیک می شود به شکل های باریک و بلند مانند تکه های ماکارونی در حالی که همه را قورت می دهید ، می کشد.

این رویداد که از ورودی AT2019qiz عبور می کند و نزدیکترین درخشش از این زمان است ، فقط 215 میلیون سال نوری با ما فاصله داشت ، به اندازه کافی زود کشف شد که دانشمندان توانستند منظره نسبتاً بدون مانعی از کشتار کیهانی را قبل از اینکه ابر روده های ستاره ای حجاب را روی منطقه بکشند ، بدست آورند. .

کیت الکساندر ، یکی از اعضای انیشتین ناسا گفت: “ما در واقع می توانیم پرده ای از گرد و غبار و آوار را ببینیم که سیاهچاله جریان قدرتمندی از مواد را با سرعت 10000 کیلومتر بر ثانیه (22 میلیون مایل در ساعت) آزاد می کند.” دانشگاه شمال غربی “این یک تماشای منحصر به فرد در پشت صحنه” است که اولین فرصت را برای تعیین منشا مواد مسدود شده و ردیابی چگونگی بلعیدن سیاهچاله در زمان واقعی فراهم کرده است. “

مقاله ای در مورد این کشف روز دوشنبه در Monthly Notices of the Royal Astronomical Society منتشر شد.

این رویداد بسیار نزدیک و واضح است به طوری که برگر می گوید این امر به دانشمندان کمک خواهد کرد تا در مورد نیروهای قوی در کار ، به ویژه ابرهای همزمان ستاره ای که در سیاه چاله شکافته شده و انفجار خارجی مواد از ستاره است ، اطلاعات بیشتری کسب کنند.

“تاکنون ، ماهیت این آلاینده ها مورد بحث و جدال بوده است ، اما در اینجا می بینیم که این دو سیستم از طریق یک فرایند به هم پیوند خورده اند.”

ما امیدواریم که AT2019qiz به نوعی سنگ رزتا برای مطالعه و توضیح آنچه که سیاه چاله ها برای ناهار در آینده دارند ، باشد. یک روز ، مسافران در فضای بین کهکشانی ممکن است تشکر کنند که این کشف به طور منظم به آنها اجازه می دهد تا بدون تبدیل شدن به اسپاگتی فضایی ، دور جهان را بپیچند.


منبع: حافظ استدیو

لینک ها کوتاه شده

tinyurl.com/yy7gy4cv
is.gd/NHfKCx
shrtco.de/A9KkS
clck.ru/RMV7w
u.nu/ssl16
ulvis.net/acDw

بیشتر بخوان:  خلاصه داستان مگس های زمان اپل ؛ iPad Air در مقابل iPad Pro

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

بهترین معاملات سخت افزار آمازون در Prime Day (2020): Kindle ، Echo و موارد دیگر

د اکتبر 12 , 2020
دیسک های آتش آمازون و بلندگوهای اکو خیلی گران نیستند – طراحی شده اند تا مقرون به صرفه باشند. با این وجود Prime Day به شما فرصتی می دهد تا آن را با قیمت کمتری خریداری کنید. اگر به تبلت نیاز دارید یا می خواهید الکسا را ​​به خانه خود […]