ستاره شناسان سیاهچاله “اسپاگتی” را به صورت ستاره در زمان واقعی می بینند


برداشت هنرمند از یک ستاره که توسط سیاه چاله ای عظیم متلاشی می شود.

ESO / CE چاقوهای دانه ای

این یکی از آن حوادث شگفت انگیز است که به نظر می رسد علمی تخیلی است ، اما فقط یک علم ساده است. ستاره شناسان می گویند که آنها توانستند روند پاره شدن یک ستاره را به صورت نوارها و بلعیده شدن توسط یک سیاهچاله با جزئیات بی سابقه ثبت کنند.

این پدیده قدرتمند زمانی مورد توجه دانشمندان قرار گرفت كه انفجار جدیدی از نور در نزدیكی سیاه چاله عظیم كه توسط تلسكوپها در سراسر جهان شناخته شده است ، مشاهده شد. یادداشت های پیگیری ماهانه نشان می داد که آنها در حال دیدن تخریب خورشید دور هستند که اتفاق می افتد.

ستاره شناس ادو برگر توضیح داد: “در این حالت ، این ستاره از هم پاشیده شد ، تقریباً نیمی از جرم خود را تغذیه کرد – یا در آن انباشته شد – در یک سیاهچاله یک میلیون برابر جرم خورشید تغذیه کرد و نیمی دیگر از آن خارج شد.” در بیانیه ای مرکز اخترفیزیک هاروارد-اسمیتسونیان.

صحنه خشونت آمیز همان چیزی است که اخترشناسان آن را یک رویداد مزاحم جزر و مدی می نامند ، که وقتی یک ستاره بیش از حد به سیاهچاله نزدیک می شود و توسط آن پاره می شود ماکارونی را پردازش کنید اساساً ، نیروی جاذبه یک سیاهچاله به قدری شدید است که همه چیز را که عموداً نزدیک می شود به شکل های باریک و بلند مانند تکه های ماکارونی در حالی که همه را قورت می دهید ، می کشد.

این رویداد که از ورودی AT2019qiz عبور می کند و نزدیکترین درخشش از این زمان است ، فقط 215 میلیون سال نوری با ما فاصله داشت ، به اندازه کافی زود کشف شد که دانشمندان توانستند منظره نسبتاً بدون مانعی از کشتار کیهانی را قبل از اینکه ابر روده های ستاره ای حجاب را روی منطقه بکشند ، بدست آورند. .

کیت الکساندر ، یکی از اعضای انیشتین ناسا گفت: “ما در واقع می توانیم پرده ای از گرد و غبار و آوار را ببینیم که سیاهچاله جریان قدرتمندی از مواد را با سرعت 10000 کیلومتر بر ثانیه (22 میلیون مایل در ساعت) آزاد می کند.” دانشگاه شمال غربی “این یک تماشای منحصر به فرد در پشت صحنه” است که اولین فرصت را برای تعیین منشا مواد مسدود شده و ردیابی چگونگی بلعیدن سیاهچاله در زمان واقعی فراهم کرده است. “

مقاله ای در مورد این کشف روز دوشنبه در Monthly Notices of the Royal Astronomical Society منتشر شد.

این رویداد بسیار نزدیک و واضح است به طوری که برگر می گوید این امر به دانشمندان کمک خواهد کرد تا در مورد نیروهای قوی در کار ، به ویژه ابرهای همزمان ستاره ای که در سیاه چاله شکافته شده و انفجار خارجی مواد از ستاره است ، اطلاعات بیشتری کسب کنند.

“تاکنون ، ماهیت این آلاینده ها مورد بحث و جدال بوده است ، اما در اینجا می بینیم که این دو سیستم از طریق یک فرایند به هم پیوند خورده اند.”

ما امیدواریم که AT2019qiz به نوعی سنگ رزتا برای مطالعه و توضیح آنچه که سیاه چاله ها برای ناهار در آینده دارند ، باشد. یک روز ، مسافران در فضای بین کهکشانی ممکن است تشکر کنند که این کشف به طور منظم به آنها اجازه می دهد تا بدون تبدیل شدن به اسپاگتی فضایی ، دور جهان را بپیچند.


منبع: حافظ استدیو

لینک ها کوتاه شده

tinyurl.com/y55lbtp8
is.gd/FBbBel
shrtco.de/ZlxT8
clck.ru/RMG5L
u.nu/h8xhx
ulvis.net/ltEF

بیشتر بخوان:  برای برنده شدن 100 دلار برای گذراندن در Jiffy Lube وارد شوید *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

نوشتن او از رادیکال دزدان دریایی جوان. حالا او می خواهد آنها را فدیه کند

د اکتبر 12 , 2020
ابتدا قرار دهید و آخرین کتاب در حماسه Cori Doctoro سه کتاب است برادر کوچک حماسه سایفراپانک در کنار هم ، و آنها کمی شبیه کلاس نوشتن خلاقانه خوانده اند که دو داستان کاملاً مخالف از یک موج را بیان می کند. پیش فرض مشترک: تروریست های اسلامی پل خلیج […]