فیس بوک پست هایی را که گروه های فعال را به آتش سوزی های اورگن پیوند می دهد حذف می کند


یکی از ساکنان خانه های سیار پس از از بین بردن آتش سوزی چندین خانه در پارک خانه های سیار در استکادا ، اورگان ، از بین بقایای خانه جستجو می کند.

رابین بک / خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ

فیس بوک می گوید پست هایی را که به دروغ ادعا می شوند حذف خواهد کرد آتش سوزی های مرگبار در اورگان به طور عمدی توسط آتش افروزان برای هر دو گروه راست افراطی و چپ افراطی آغاز شد. این اقدام در حالی صورت می گیرد که FBI می گوید در تحقیقات خود ادعاها بی اساس شناخته شده است.

فیس بوک ، که به طور معمول بر روی نوشته هایی که حاوی اطلاعات نادرست هستند ، برچسب گذاری می کند ، روز شنبه گفت که این پست ها را حذف می کند “با توجه به خطرناک شدن آتش سوزی ممکن است به زندگی قریب الوقوع منجر شود.” سخنگوی فیس بوک پس از “تأیید نیروی انتظامی مبنی بر اینکه این شایعات مجبور به آتش نشانی و آژانس های پلیس هستند تا منابع خود را از مبارزه با آتش سوزی و محافظت از مردم منحرف کنند” ، غول رسانه های اجتماعی رویکرد سختگیرانه تری را اتخاذ کرد. اندی استون در یک پست توییتری گفت.

بیش از 40،000 نفر مجبور به ترک خانه های خود شده اند زیرا هفته گذشته آتش سوزی بیش از 1 میلیون هکتار در اورگان باعث آتش سوزی آتش سوزی شد و بیش از 500،000 نفر تحت دستور تخلیه هستند.

واقعیت سنج شخص ثالث Politifact روز پنجشنبه با رد کردن پست هایی که آنتیفا را برای شروع آتش سوزی مقصر دانست ، خواستار توئیت نامزد سابق کنگره شد که به دروغ ادعا می کرد شش آتش افروز متصل به گروه چپ افراطی به دلیل آتش سوزی در یک شرکت پالت بازداشت شده اند . Politfact نوشت ، تصاویر صفحه از Paul Romero ده ها بار در فیس بوک به اشتراک گذاشته شد.

واقعیت سنج ، توئیت رومرو را “اشتباه” خواند و گفت که “هیچ مدرکی” وجود ندارد که فعالان چپ در شروع آتش سوزی در کالیفرنیا و اورگان مقصر باشند.

دفتر میدانی FBI در پورتلند ، اورگان ، روز جمعه توئیت کرد که “گزارش هایی که افراط گرایان در حال آتش سوزی در اورگان هستند ، غیر واقعی است“و از مردم خواست که با به اشتراک گذاشتن اطلاعات فقط از منابع معتبر ، از گسترش اطلاعات غلط جلوگیری کنند.
منبع: حافظ استدیو

بیشتر بخوان:  AMD Ryzen به Chromebook منتقل می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

جو بارو کار خود را با یک ضربه سریع سریع آغاز می کند

ی سپتامبر 13 , 2020
هنگامی که قبل از طرح از نقاط قوت جو بارو به عنوان یک چشم انداز صحبت می شد ، همیشه در مورد صحت و توانایی او برای رسیدن توپ به گیرنده هایش صحبت می شد. هر چند وقت یکبار کسی ذکر می کرد که می تواند کمی هم بدود. بورو […]