فینال زنان آزاد ایالات متحده آمریکا بین نائومی اوزاکا و ویکتوریا آزارنکا از نظر دیدگاه دور است


ویکتوریا آزارنکا پس از انجام پنج مسابقه در هفت روز ، برای یک مسابقه دیگر آماده شد. این اولین فینال تک نفره او در تقریبا 18 ماه بود و او به دنبال بزرگترین عنوان خود از سال 2016 بود.

این بازیکن 31 ساله در راه رسیدن به مسابقه قهرمانی مقابل چندین حریف برجسته پیروز شده بود ، اما به خصوص برای آنچه می دانست نبرد سختی برابر نائومی اوزاکا خواهد داشت بسیار هیجان زده بود.

اما قبل از شروع مسابقه ، اوزاکا به دلیل مصدومیت از ناحیه همسترینگ سمت چپ بازنشسته شد. آزارنکا بدون نیاز به لمس راکت ، قهرمان اوپن وسترن و جنوب اوپن لقب گرفت.

وی پس از اهدای جام گفت: “من فکر می کنم جای تأسف دارد ، زیرا من واقعاً مشتاقانه منتظر رقابت با نائومی بودم.” “این یک موقعیت شگفت انگیز بود که با سطح او روبرو شوم ، و او واقعا عالی بازی کرده است. من آخرین بار که بازی کردیم به او باختم ، بنابراین واقعاً چشم به راه آن بودم.

“و بازی در فینال همیشه واقعا خاص است ، بنابراین ، می دانید ، من فقط آن را به همان شکلی که هست می گیرم. من نمی توانم چیزی را تغییر دهم. فقط باید آنچه را که هست بپذیرم. دوست داشتم بازی کنم.”

دو هفته پیش بود.

روز شنبه ، Azarenka آرزوی خود را برای بازی در اوزاکا پیدا می کند. این بار در استادیوم آرتور آش ، در حالی که میلیون ها نفر در سراسر جهان تلویزیون تماشا می کنند ، یک عنوان گرند اسلم در خط باز ایالات متحده آمریکا (ساعت 4 بعدازظهر ET ، ESPN و ESPN برنامه).

بیشتر بخوان:  شاهین های آتلانتا انتظار دارند رحیم موریس به عنوان مربی موقت منصوب شود

آزارنکا روز پنجشنبه در مرحله نیمه نهایی با شکست 1-6 ، 6-3 ، 6-3 سرنا ویلیامز گفت: “من به اندازه هفته گذشته هیجان زده ام.” “من مطمئن هستم که این بار ما می خواهیم بازی کنیم و این یک مسابقه عالی خواهد بود. من فکر می کنم که این یک فینال شگفت انگیز خواهد بود. امیدوارم که باشد.

“اما او یک بازیکن بسیار بسیار قدرتمند است. او یک قهرمان بزرگ است. او در حال حاضر دو برنده شده است. مگر ما هر دو به دنبال نفر سوم نیستیم؟ سرگرم کننده خواهد بود.”

هر دو بازیکن در حباب دو تورنمنتی از وقت خود در نیویورک بیشترین استفاده را کرده اند. وقتی او وارد شهر شد ، آزارنکا بیش از یک سال در یک مسابقه برنده نشده بود و چندین بار فکر بازنشستگی را داشت. برای شماره 1 جهان سابق ، که در سالهای 2012 و 2013 عناوین پشت سر هم استرالیا را به دست آورد ، چند سال چالش برانگیز بوده است.

پس از تولد پسرش ، لئو ، در دسامبر سال 2016 ، او در ماه ژوئن بعدی به تور بازگشت ، اما او به دلیل جنگ مشاجره حضانت که منجر به محدودیت سفر شده است ، یک برنامه ناسازگار بازی کرده است. او نتوانست برای افتتاحیه فصل 2020 در استرالیا بازی کند اما می خواست آخرین بار تنیس را امتحان کند. او تعلیق تور را به دلیل تمرکز همه گیر روی ویروس کرونا در بازی گذراند و می گوید آنجاست که دوباره اعتماد به نفس پیدا کرد.

بیشتر بخوان:  اشعه در مقابل Astros: پخش مستقیم ALCS Game 2 ، کانال تلویزیونی ، پیش بینی ، احتمال ، تماشای آنلاین مقدماتی MLB

“باور پیش از این است [winning the big matches]، “او بعد از پیروزی روز پنجشنبه گفت.” قبل از سینسیناتی ، قبل از لکسینگتون ، در عمل ، نه در عمل ، به زمین تنیس می آمد. من وقتی شروع به نتیجه گیری کردم شروع به تمرین اعتقادم نکردم. [It] اونجوری کار نمیکنه بنابراین اعتقاد من از قبل ، از اعماق وجود من ، این چیزی است که من می خواهم انجام دهم ، و من واقعاً در مورد آن تلاش خواهم کرد.

“آیا من به نتایج فکر کردم؟ منظورم این است که من می خواهم به نتایج فکر کنم ، اما لزوماً چنین دیدگاهی را ارائه نمی دهم. من در حال فکر کردن بودم که چگونه می توانم سطح خود را بالا ببرم؟ چگونه می توانم از نظر روانی پایدار و سخت باشم “من همیشه سخت بوده ام ، اما آن لحظات را داشته ام که فقط آنجا نبودم. در آن لحظه نبودم. اکنون آن آرامش را در لحظه یافتم.”

او در 11 مسابقه متوالی پیروز شده و برای اولین بار از سال 2017 در 20 مسابقه برتر قرار خواهد گرفت. در نیمه نهایی پنجشنبه مقابل دشمن دیرینه (و بازیکن خارج از زمین) ویلیامز ، آزارنکا که بذر نیامده بود ست ابتدایی را 6-1 از دست داد اما عمیق حفاری کرد تا بازگشت غیرمحتمل خود را پشت سر بگذارد و به اولین فینال مهم خود از سال 2013 صعود کند. و در حالی که مدت ها بود که بسیاری انتظار داشتند ویلیامز مادر بعدی باشد که پس از چهار حضور نهایی پس از بازگشت از زمان تولد به رقابت ، موفق به کسب یک اسلم شود ، این Azarenka است که این شانس را دارد که فقط چهارمین مادر در تاریخ دوره باز شود تا یک رشته را کسب کند.

بیشتر بخوان:  لیورپول ، لیدز نمایشی در لیگ برتر به نمایش گذاشتند ، اما ایراداتی بر تن دارند که اگر برطرف نشود ، فصل های آنها را غرق می کند

اوزاکای 22 ساله اعتراف کرد که با موفقیت موفقیت های اولیه خود ، با پیروزی در مسابقات قهرمانی ایالات متحده آمریکا در اوپن 2018 و 2019 استرالیا آزاد ، تلاش کرده و از نتایج بعدی خود دلسرد شده است. وی سال گذشته در کوئینز در دور چهارم شکست خورد و برای شروع فصل در ملبورن در دور 32 سقوط کرد. اما او نیز در این وقفه غیر منتظره دیدگاهی پیدا کرد.

اوایل هفته جاری گفت: “من صادقانه احساس می کنم کل سال 2019 ، پس از اینکه برنده استرالیا شدم ، بیش از حد به خودم فشار آوردم.” “من از آن لذت نمی بردم … فقط با خودم فکر کردم ،” من قرنطینه را می گیرم تا از نظر ذهنی کارهایی را که می خواهم هنگام بازگشت انجام دهم ارزیابی کنم. ” و برای من ، وقتی به آش می روید ، جمله ای از بیلی ژان کینگ نقل شده است که می گوید: “فشار یک امتیاز است” ، و برای من احساس می کنم کاملاً درست است. “

اوزاکا از زمان برای بهبود بازی یا نگرش خود استفاده نکرد ، او بیشتر از صدایش برای مسائلی که برایش مهم بود استفاده کرد. وی برای اعتراض به مرگ جورج فلوید به مینیاپولیس رفت و در مورد نژادپرستی و ظلم سیستماتیک مقاله ای را برای Esquire نوشت. این تعهد به عدالت اجتماعی با شروع فصل متوقف نشد.

بیشتر بخوان:  NFL DFS for Browns vs. Bengals: Top DraftKings، FanDuel گزینه های فوتبال فانتزی روزانه ، ترکیب ها

ساعاتی پس از صعود به نیمه نهایی در مسابقات وسترن و جنوب اوپن ، اوزاکا قصد داشت روز بعد مسابقه را بنشیند به این امید که پس از تیراندازی پلیس به جیکوب بلیک ، مکالمه کند. اقدام فداکارانه او ورزش را به سمت برآوردن لحظه سوق داد و مسابقات اعلام كرد روز بعد هيچ مسابقه اي برگزار نخواهد شد به اميد تشويق تأمل. او دو روز بعد در مسابقه برنامه ریزی شده بازی کرد و با پیراهن Black Lives Matter به مسابقه خود رسید.

در طول دوره حضور خود در مسابقات آزاد ایالات متحده ، دانه شماره 4 برای هر مسابقه یک ماسک متفاوت استفاده کرده است ، هر کدام نشان دهنده نام کسی است که در نتیجه بی عدالتی نژادی و بی رحمی پلیس کشته شده است ، به امید افزایش آگاهی جهانی در مورد داستان ها و وضعیت آنها اوزاکا بارها تمایل خود را برای استفاده از هر هفت ماسک ابراز کرده است ، و اکنون او این کار را انجام خواهد داد.

وی روز پنجشنبه ، پس از غلبه بر جنیفر بردی آمریکایی در نیمه نهایی ، گفت: “من فکر می کنم این یک عامل انگیزشی بسیار بزرگ برای من است. “بنابراین من مطمئن نیستم که این به من قدرت اضافی می دهد. قطعا من می خواهم افراد بیشتری در مورد آن صحبت کنند.”

بیشتر بخوان:  اگر راگن روندو "پلی آف" باشد ، او یک مشاهیر تالار مشاهیر است

هیچ انگیزه ای برای هیچ یک از بازیکنان کم نیست. شنبه با داشتن بهترین بازی های تنیس در حافظه اخیر ، و شاید هر کدام از انرژی و نشاط بیشتر از هر زمان دیگری ، شنبه یک فینال کلاسیک را رقم زده است.

این چهارمین دیدار این دو بازیکن خواهد بود که اوساکا از سری 2-1 برتری دارد. آخرین دیدار آنها ، در دور دوم مسابقات آزاد فرانسه 2019 ، سه ست انجام شد که در نهایت اوساکا به پیروزی رسید.

مربی اوزاکا ، ویم فیستت ، می داند که این یک مسابقه سخت دیگر برای او خواهد بود. و او می دانست. او قبلاً مربیگری آزارنکا را بر عهده داشت ، بنابراین بهتر از همه بازیکنان و سبک ها و نقاط قوت آنها را می فهمد.

وی گفت: “البته ، من بازی ویکا را به خوبی می شناسم.” “اما من احساس می کنم که مسابقات فینال مسابقات US Open است. همه چیز در مورد کنترل احساسات و تلاش برای انجام بهترین تنیس در لحظه مناسب است.

“چند نکته اساسی قرار است فردا تصمیم بگیرند. من اینگونه احساس می کنم. شاید یک آس در لحظه مناسب یا یک خطای مضاعف در یک لحظه اشتباه بتواند این مسابقه را تعیین کند. احساس می کنم این یک مسابقه بسیار نزدیک با دو بازیکنی است که در سه هفته گذشته ، بهترین تنیس را انجام داده ایم. بله ، من مطمئن هستم که فردا یک جنگ بزرگ در آنجا برگزار خواهد شد. “

بیشتر بخوان:  به صورت زنده دنبال کنید: شوالیه های طلایی به سریال های سطح مقابل ستاره ها نگاه می کنند

آیا اوزاکا ، نمایانگر حرکتی بسیار بزرگتر از خودش ، با پیروزی در بزرگترین مرحله این ورزش ، به گسترش پیام کمک خواهد کرد؟ آیا آزارنکا دویدن غیر محتمل و الهام بخش خود را کامل کرده و به عنوان یکی از بهترین های تنیس به محل خود باز خواهد گشت؟

یک چیز قطعی است: شخصی روز شنبه سومین عنوان اصلی خود را به دست خواهد آورد و دیگری با در اختیار داشتن جام نایب قهرمانی باقی خواهد ماند. اما با توجه به اینکه هر دو طی هفته های گذشته به موفقیت های زیادی رسیده اند – داخل و خارج از زمین – احساس می شود هر دو نیویورک را به عنوان قهرمان ترک خواهند کرد.

“روشی که اکنون خودم را در زمین تنیس ، خارج از زمین تنیس می بینم این است که لزوماً خودم را در نقطه ای قرار نمی دهم که قرار است در آن باشم فقط Azarenka در اوایل هفته گفت: این یا این نتیجه مهم است. “همه چیز برای من یک تجربه است. من در لحظه زندگی می کنم مهم نیست که لحظه لحظه مهم باشد. من زندگی را آنطور که می آید می گیرم.

“یک راه طولانی طول کشید تا با مبارزات فراوان ، درک فراوان به اینجا آمدم و اگر مجبور باشی من را مجبور کنم این مسیر ، این مسیر را پیدا کنم. اما من اینجا هستم و خوشحالم.”
منبع: حافظ استدیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

'آماده برای مشت مشت': جت ها هشدار مکی بکتون را به بیلز تحویل می دهند

ش سپتامبر 12 , 2020
ممکن است قدیمی ترین ترفند در playbook علیه جوانترین بازیکن جتها جواب ندهد. حمله به یک تکل چپ که در اولین بازی اش با ظاهر متفاوت و پیچیده بازی می کند ، استراتژی است که هماهنگ کننده دفاعی جتس ، گرگ ویلیامز در طول زندگی طولانی خود استفاده کرده است. […]