مایکروسافت یک عملیات گسترده دزدی دریایی را که می توانست بر انتخابات تأثیر بگذارد ، پایان می دهداین شرکت روز دوشنبه اعلام کرد سرورهای پشت Trickbot را حذف کرده است ، یک شبکه بدافزار عظیم که مجرمان از آن برای حملات سایبری دیگر از جمله رشته باج افزارهای بسیار قدرتمندی استفاده می کنند.
مایکروسافت گفت که حکم دادگاه فدرال را برای غیرفعال کردن آدرس های IP مرتبط با سرورهای Trickbot بدست آورده و با ارائه دهندگان خدمات مخابراتی در سراسر جهان برای شکستن شبکه همکاری کرده است. به گزارش واشنگتن پست ، این اقدام همزمان با حمله فرماندهی سایبری ایالات متحده برای از کار انداختن مجرمان سایبری ، حداقل به طور موقت است.
مایکروسافت (MSFT) آنها اذعان کردند که مهاجمان احتمالاً سازگار می شوند و به دنبال احیای عملیات خود هستند. اما مایکروسافت گفت که تلاش های این شرکت منعکس کننده “رویکرد جدید قانونی” است که می تواند به مقامات در مبارزه با شبکه در آینده کمک کند.

Trickbot به هکرها اجازه داد آنچه مایکروسافت به عنوان خدماتی توصیف کرده به بقیه هکرها بفروشد – به آنها امکان تزریق رایانه ، روتر و سایر دستگاههای آسیب پذیر با بدافزارهای دیگر را می دهد.

معاون امنیتی مایکروسافت تام برت در پست وبلاگ خود نوشت: “دشمنان می توانند از باج افزار برای آلوده کردن سیستم رایانه ای استفاده شده برای حفظ لیست رأی دهندگان یا گزارش نتایج شب انتخابات استفاده کنند و این سیستم ها را در یک ساعت مشخص به طور مطلوب توقیف کنند تا هرج و مرج و بی اعتمادی را گسترش دهند.”

وی افزود: “ما اکنون زیرساخت های اصلی را قطع کرده ایم تا کسانی که از Trickbot استفاده می کنند نتوانند عفونت های جدید را شروع کنند یا باج افزارهایی را که قبلاً در سیستم های رایانه ای رها شده اند فعال کنند.”

گزارش فنی جداگانه ای که مایکروسافت روز دوشنبه منتشر کرد ، بیان داشت که از Trickbot برای گسترش باج افزار Ryuk استفاده شده است. کارشناسان امنیتی می گویند که ریوک هفته ای به 20 سازمان حمله می کرد و گفته می شد که این یک برنامه باج برای خدمات بهداشتی جهانی ، یکی از بزرگترین شرکتهای بیمارستانی در کشور بوده است.

اما مایکروسافت گفت که Trickbot همچنین برای انتشار ایمیل های دروغین و مخرب حاوی بدافزار استفاده شده است که سعی در جلب قربانیان با پیام های Black Lives Matter و Covid-19 دارد.

بیشتر بخوان:  فیلیز دو بازیکن پیشکسوت از جمله All-Star سابق را به عنوان بیمه نامه به خدمت می گیرد

مایکروسافت گفت که Trickbot از سال 2016 بیش از 1 میلیون رایانه در جهان آلوده کرده است و اپراتورهای آن به نمایندگی از دولت ها و سازمان های جنایی اقدام کرده اند ، اما هویت دقیق آنها همچنان یک راز است.


منبع: حافظ استدیو

لینک ها کوتاه شده

tinyurl.com/yy3hjj85
is.gd/l6Q9Vg
shrtco.de/egNji
clck.ru/RMCcs
u.nu/bsof9
ulvis.net/9W6G

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

با شیوع صحیح می توان بیماری همه گیر را به سرعت متوقف کرد: سازمان بهداشت جهانی

د اکتبر 12 , 2020
رئیس سازمان بهداشت جهانی امروز ، دوشنبه گفت که در صورت استفاده کشورها از ابزار مناسب ، می توان به سرعت بر همه گیری کوید -19 غلبه کرد ، اگرچه وی در صورت تأیید هشدار داد. اقدامات اضطراری بهداشتی بیشتر طول خواهد کشید. مدیرکل سازمان جهانی بهداشت ، تدرس آدانوم […]