ممنوعیت TikTok: در اینجا آخرین اخبار مربوط به سرنوشت برنامه است


پیچ و تابهای زیادی در حماسه برنامه وجود داشت به طوری که هر تحولی به اندازه فیلم های 15 ثانیه ای زودگذر احساس می شد.

روز پنجشنبه ، یک قاضی آمریکایی به دولت ترامپ دستور داد که یا این کار را به تأخیر بیندازد TikTok را ممنوع کنید یا تا ظهر جمعه به درخواست شرکت مادر برنامه ، ByteDance ، برای جلوگیری از موقت این ممنوعیت پاسخ دهید.

پکن همچنین هنوز باید معامله ای را در نظر بگیرد که به نتیجه برسد الهام بخش (ORCL) و والمارت (WMT) در یک نهاد جدید مستقر در آمریکا ، TikTok Global سرمایه گذاری کنید. دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه گفت كه شركت های آمریكایی باید كنترل سرویس را به دست بگیرند یا “ما با این توافق موافقت نخواهیم كرد.”

بنابراین حماسه هنوز تمام نشده است. اما نتیجه می تواند زمینه ساز روابط آینده ایالات متحده و چین باشد و سابقه ای برای شرکت هایی که سعی در پیمایش دارند ایجاد کند تنش ها میان دو اقتصاد بزرگ جهان افزایش می یابد.

بیشتر بخوان:  Tampa Bay Lightning آن را روی ستاره ها می ریزد در حالی که امتیاز Stamkos به عقب برگشت | جام استنلی

چه کسی مالک TikTok خواهد بود؟

ترامپ هفته ها قبل تهدید کرد که TikTok ، متعلق به شرکت چینی ByteDance ، را به دلایل امنیت ملی ممنوع کند مگر اینکه یک شرکت آمریکایی کنترل عملیات خود را در ایالات متحده کنترل کند. TikTok نزدیک به 100 میلیون کاربر در ایالات متحده دارد و ترامپ ادعا می کند که این برنامه به پکن امکان دسترسی به داده های شخصی آمریکایی ها را می دهد.

تیک توک این ادعاها را رد کرد. این شرکت گفت که مراکز داده آن کاملاً خارج از چین واقع شده و هیچ یک از این داده ها مشمول قوانین چین نیستند.

آخر هفته گذشته ، ترامپ برای معامله ای که به اوراکل و والمارت 20 درصد سهام TikTok Global ، که مستقر در آمریکا خواهد بود و برنامه را اداره می کند ، برکت داد. اوراکل والمارت در بیانیه مشترکی گفت چهار نفر از 5 عضو هیئت مدیره این شرکت آمریکایی خواهند بود.

در بیانیه ای ، ByteDance گفت که هیئت مدیره TikTok Global “همچنین شامل بنیانگذار ByteDance … و همچنین مدیر عامل Walmart است.”

بیشتر بخوان:  Sei Young Kim پس از 3 دور در PGA زنان دو شوت ارائه می دهد

اما در صورت پیشبرد معامله ، سردرگمی زیادی در مورد ساختار پیشنهادی مالکیت TikTok باقی مانده است.

در حالی که اعلامیه اولیه حاکی از آن بود كه ByteDance همچنان 80٪ باقیمانده TikTok را در اختیار خواهد داشت ، كن گلوك ، معاون اجرایی اوراكل روز دوشنبه گفت كه ByteDance مالك هیچ بخشی از برنامه ویدیویی ویروسی نخواهد بود.

گلوک گفت: “آمریکایی ها اکثریت خواهند داشت و ByteDance مالکیت TikTok Global را نخواهد داشت.”

در یک در بیانیه ای جداگانه در روز دوشنبه ، ByteDance ادعا کرد که TikTok “یک شرکت تابعه 100٪ از Bytedance خواهد بود.” اما شخصی که با این معامله آشنا است گفت که این قرارداد نادرست است.

طبق گفته شخصی که با این معامله آشنا است ، TikTok Global تا حدی متعلق به سرمایه گذاران چینی و بین المللی در ByteDance خواهد بود ، اما ByteDance خود صاحب صفر درصد از شرکت جدید خواهد بود. سرمایه گذاری اوراکل و والمارت بیش از نیمی از مالکیت ایالات متحده در TikTok Global را افزایش می دهد و بقیه سرمایه گذاران ByteDance را حفظ می کنند.

بیشتر بخوان:  شماره 2 آلاباما در کلاسیک با اکتان بالا از ترس Ole Miss فرار می کند

چه کسی باید قرارداد را امضا کند؟

ترامپ با بیان اینکه قبل از رسمی شدن هر چیزی باید با شرایط موافقت کند ، خود را به عنوان سلطان ساز هر معامله تیک تاک معرفی کرده است.

اگر این غیرمعمول به نظر می رسد ، به این دلیل است. در حالی که دولت ها معمولاً معاملات معلق را برای محافظت از مصرف كنندگان در برابر قدرت انحصاری مورد موشكافی قرار می دهند ، و اغلب هنگام اعلام ادغام امنیت ملی را سنجیده می كنند ، اما دخالت عمیق ترامپ كاملاً از چگونگی انجام معاملات – همانطور كه ​​اقدام وی برای مجبور كردن فروش است – است.

دبیان جاش ، مدیر مشترک پروژه سیستم های دیجیتال و دموکراتیک مدرسه دولت هاروارد کندی ، در اواخر هفته گذشته به CNN Business گفت: “در نهایت ، ترامپ عامل X است.” “هر آنچه که آرزو می کند اتفاق بیفتد ، صرف نظر از محاسن مجموعه سیاست های مربوطه که بر اساس آن پیشنهاد است.”

بیشتر بخوان:  خوان سباستین کابال تایید می کند که به ویروس کرونا آلوده است

اما این معامله همچنین به چراغ سبز پکن نیز احتیاج دارد.

ماه گذشته ، رگولاتورهای چینی قوانین جدیدی را در زمینه فروش انواع خاصی از فناوری به خریداران خارجی وضع کردند – تغییری که به گفته کارشناسان احتمالاً قبل از فروش TikTok به یک شرکت خارجی ، ByteDance مجوز دولت را می گیرد.
رسانه های دولتی چین با انتقاد از توافق TikTok به عنوان

ByteDance گفت که Oracle می تواند کد منبع برنامه را بررسی کند ، اما این قرارداد شامل انتقال الگوریتم ها و فن آوری های آن نیست. با این حال ، این شرکت چینی روز پنجشنبه گفت که درخواست صدور مجوز برای صادرات فن آوری خود را به دولت چین داده است. طبق بیانیه ای که در حساب رسمی رسانه های اجتماعی چین که توسط ByteDance اداره می شود ، ارسال شده است. مقامات وزارت بازرگانی چین به CNN Business تأیید کردند که درخواست مجوز شرکت را دریافت کرده اند.

یک منبع مطلع از مذاکرات در اوایل این هفته به CNN Business گفت که ByteDance علاقه ای به تصویب مقررات ندارد.

بیشتر بخوان:  ما نمی توانیم شما را از دست بدهیم ، ما فقط کوبه را گم کردیم

اما این معامله با مخالفت شدید رسانه های دولتی چین نیز روبرو شده است. رسانه های دولتی ابزاری قدرتمند در دستگاه تبلیغاتی کشور هستند و رسانه های مختلف و سرمقاله های آنها اغلب به عنوان فشارسنج احساسات در میان مقامات ارشد شناخته می شوند.

هیئت تحریریه گلوبال تایمز ، شاهین دولتی ، نوشت: “سرقت ایالات متحده در بزرگراه TikTok اصول بازار و روح حاکمیت قانون را کاملا نقض می کند. این یک رفتار مسلط تحریف شده تحت مداخلات قهری دولت ایالات متحده است.” تابلوئید سرمقاله جمعه یکی از معدود پست هایی است که در هفته جاری علیه این معامله منتشر شده است.

روزنامه China Daily در سرمقاله ای که روز چهارشنبه منتشر شد نوشت ، این معامله را “حقه کثیف و فریبنده” توصیف کرد.

من از TikTok استفاده می کنم. این برای من چه معنی دارد؟

با ادامه روند اوضاع ، ده ها میلیون کاربر آمریکایی TikTok نگرانند که ممکن است دسترسی به یکی از محصولات مورد علاقه خود را از دست بدهند.

بیشتر بخوان:  بروس بوشهی ، مدیر سابق Giants on Mission White Sox: "من هر چیزی می شنیدم"

با توجه به ممنوعیت تهدید شده ، افرادی که قبلاً TikTok را روی تلفن های خود دارند هنوز هم می توانند به طور معمول فیلم های کوتاه از رقص ، دستور العمل های سرگرم کننده و برنامه های کمدی ارسال کنند ، اما بارگیری برنامه های جدید مجاز نیست همچنین کاربران آمریکایی قادر به دریافت وصله های امنیتی یا به روزرسانی های دیگر نخواهند بود ، که ممکن است در آینده باعث قطع یا خرابی سرویس شود.

اگرچه در حال حاضر از این ممنوعیت جلوگیری می شود ، اما نگرانی در مورد محدودیت ها قبلاً مطرح شده است بارگیریهای TikTok در حال افزایش است. بر اساس برآورد اولیه شرکت تحقیقاتی برج سنسور ، جمعه گذشته در ایالات متحده آمریکا 12 درصد افزایش یافت و به 247000 رسید.

لورا او ، سلنا وانگ ، برایان فونگ ، چارلز رایلی و جولیا هوروویتز در این گزارش همکاری داشتند.


منبع: حافظ استدیو

لینک ها کوتاه شده

tinyurl.com/y3jl7pch
is.gd/8pHEnj
shrtco.de/RUIqD
clck.ru/R4duN
u.nu/pjmjy
ulvis.net/NVc

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

گستره رنگ: برنامه بحث برانگیز ویرایش عکس به دلیل ویژگی "رابط سیاه" پشتیبانی از هوش مصنوعی مورد انتقاد قرار گرفته است

ج سپتامبر 25 , 2020
بر اساس وب سایت Gradient ، احتمالاً این ویژگی که AI Face نام دارد ، به کاربران این امکان را می دهد “بدانند که اگر در قاره دیگری به دنیا بیایید ، چه شکلی خواهید بود.” این شرکت بلافاصله به درخواست نظر پاسخ نداد. این ویژگی روز چهارشنبه توسط شخصیت […]