موج های عالی را برای طرفداران به ارمغان بیاورید


یک موج سوار روی موج پنج فوت ظاهر شد ، خم شد و لبه تخته ، پشت حلقه آب را گرفت و تماشاگران را فریاد زد.

چه کسی باید از او برای برآمدگی کامل تشکر می کرد؟ تام لوچفیلد ، که در لبه آب ایستاده بود – صد مایلی اقیانوس.

در یک پارک آبی محصور در چشم انداز بیابانی دره Coachella در جنوب کالیفرنیا ، لوختفلد استخر را به یک مکان موج سواری تبدیل کرده است. برای دهه ها ، مخترعانی مانند لوختفلد برای تقلید از تورم اقیانوس تلاش کرده اند. در سال های اخیر ، مشاغل تجاری و مجتمع های اثبات مفهوم به خوبی آرزو را تحقق بخشیده اند.

در حال حاضر ، یک مسابقه توسعه جهانی وجود دارد که با درخواست موج سواران برای سوار شدن بر روی امواج مخصوص طراحی شده و تازه کارانی که به خشکی نمی روند سوار می شوند و می خواهند این ورزش را انجام دهند اما با امواج ملایم و کنترل شده بیشتری حرکت می کنند.

حداقل شش شرکت استخر موج طراحی می کنند و فناوری خود را به عنوان استاندارد طلا ترویج می دهند ، اگرچه برخی از موج سواران به سخره می گیرند که فقط اقیانوس امواج واقعی تولید می کند.

بیشتر بخوان:  با Fox's Super 6 Final 8 را از NASCAR برنده شوید

“شما می توانید موج کاملی ایجاد کنید ، اما اگر نمی توانید به مردم برسید ، چه فایده ای دارد؟” لوختفلد ، شاید بیشتر به دلیل رانندگی با FlowRider شناخته شده باشد ، در یک شبیه سازی موج سواری که در کشتی های تفریحی و پارک های آبی یافت شده بود ، یک ضربه سریع را زد.

از آن زمان ، رقابت ، از جمله افسانه موج سواری و شرکت پربار Wavegarden ، در شرکتی ظاهر شد که قیمت طراحی و ساخت پارک موج سواری می تواند از 10 تا 30 میلیون دلار باشد.

لوختفلد می خواهد موقعیت خود را به عنوان پیشتاز یک موج مصنوعی دوباره ثابت کند. سفر او در سال 1987 ، در حالی که در یک موج سواری کم عمق در بیگ راک در سن دیگو موج سواری می کرد ، آغاز شد. در آن زمان ، او قبلاً مشاغل مختلفی را گذرانده بود. وکالت مالیاتی دلال املاک و مستغلات. وی بنیانگذار Raging Waters ، یک پارک آبی با دستگاه گشت و گذار بود ، البته به دلیل اینکه در آب به جای موج سواری حرکت می کند.

اما آن روز هنگام موج سواری ، متوجه شد که می تواند با شلیک آب به یک سطح منحنی ، موجی تشکیل دهد. لوختفلد و دوستانش – با کمک آزمایشگاه هیدرولیک در موسسه اقیانوس شناسی اسکریپس – ماشینی ساختند که در یک موج ثابت و نزدیک به موج سواری هزاران گالن آب در دقیقه مجسمه می کند.

بیشتر بخوان:  کامرون جوردن از Saints پس از اولین حضور تام بردی ، Buccaneers را لرزاند

FlowRider متولد شد و صدها دستگاه فروخته شد. FlowBarrel ، ولیعهد ابوظبی ، از جمله مشتریان بزرگتر آزادی است. اما این امواج روی تخته موج سواری شما سوار نمی شوند. در عوض ، کاربران روی تخته کوچکتری می پردند که شباهت زیادی به اسکیت بورد دارد.

از نظر لوختفلد ، امواج به واقعیت نزدیکتر بودند. افراد بیشتری می خواستند موج سواری کنند. برای تأمین مالی آنچه به وسواس بدل شد ، در سال 2014 لوختفلد FlowRider را فروخت و سه سال بعد ، خانه ساحلی خود را در سن دیگو فروخت.

لوختفلد 68 ساله گفت: “من بینایی پیدا می كنم و مدت زیادی تمركز می كنم.” جدا از ریتم متعادل ، وی افزود همسر 38 ساله اش “بسیار صبور” بود.

در پارک آبی سرپوشیده ، در میان لغزشهای آبی رنگارنگ و رودخانه تنبل خشک ، استخر Lochtefeld برای سواری طولانی تر ، از هفت ثانیه در حال حاضر به 15 ثانیه گسترش می یابد. این مرکز یک مرکز تفریحی برنامه ریزی شده ، Palm Springs Surf Club است که انتظار می رود سال آینده افتتاح شود و یکی از چهار پارک موج سواری در حال توسعه در دره Coachella.

بیشتر بخوان:  راشیان ایوانز Titans از بازی در مقابل Broncos به دلیل پرتاب مشت به جیک بات اخراج شد

توسعه دهندگان به همجواری با بازارهای گشت و گذار در ساحل اعتماد می کنند. آنها همچنین امیدوارند که بحران ویروس کرونا ، که در برخی موارد توسعه را کند کرده است ، سرانجام جای خود را به تقاضای گردشگری موج سواری بدهد.

امواج موجود در پارک Lochtefeld با ترکیبی از ابر رایانه – حدود 10 تریلیون محاسبه در ثانیه – محفظه های فلزی و پالس های هوا ایجاد شده اند. رقبا مسیر دیگری را طی می کنند ، مانند استفاده از سازه های غوطه ور که از طریق مسیرها یا پانل های تولید موج همزمان نزدیک می شوند.

با وجود استخر به عنوان اثبات مفهوم ، شرکت تابعه Lochtefeld SurfLoch قراردادی برای ایجاد امواج در هشت پروژه توسعه دیگر ، از جمله در اسپانیا و استرالیا منعقد کرده است. این شرکت اخیراً یک پارک خصوصی موج سواری در کانتیکت را تکمیل کرده است.

بیشتر بخوان:  فریمن ، آلبیس HR بار دیگر ، Braves به برتری 2-0 NLCS پایبند ماند

شیفت کاری پارک موج سواری: هرچه موج بیشتری در پارک ایجاد شود ، که به طور خاص برای افراد مبتدی و متخصص طراحی شده است ، افراد بیشتری هزینه بیشتری را پرداخت می کنند.

لوختفلد در موج سواری با 11 بار قهرمان جهانی کلی اسلیتر روبرو می شود ، که همچنین خواستار بازار بیلیارد است.

در اواخر سال 2015 ، اسلاتر از Surf Ranch رونمایی کرد ، استخری موجی که با شناورهای شناور کار می کند. موج رعد و برق 45 ثانیه ای که ناظران همچنان بهترین و گرانترین بازار را در نظر می گیرند ، امکان چرخش های بزرگ و مانورهای هوایی را فراهم می کند. Wave به عنوان یک زمین تمرین و مسابقات حرفه ای برای مسابقات World Surf League مورد استفاده قرار گرفت و به گروه های خصوصی اجاره داده شد.

بر اساس گزارش رسانه های خبری ، World Surf League Holdings ، شرکت مادر Kelly Slater Wave Company ، به دنبال ساخت استخرهای شنای جدید در دره Coachella و استرالیا است.

یک رقیب سرسخت دیگر به نام Wavegarden ، یک شرکت اسپانیایی ، پشت پنج پارک موجی قرار دارد که دو پارک به دلیل همه گیری ، فعالیت خود را متوقف کرده اند. پنج باغ Wavegarden در دست ساخت است و این شرکت 35 پروژه دیگر در دست توسعه دارد.

بیشتر بخوان:  Fastballs and Homers: Braves برنده یک آرشیو پلی آف پلی آف هستند

قبل از تعطیل موقت پارک پارک ، در موربن Wavegarden در ملبورن صدها موج در ساعت تولید می شود ، از آب سفید برای مبتدیان (حدود 50 دلار در ساعت) تا موج های ضخیم و روان برای موج سواران پیشرفته (93 دلار در ساعت).

Seán Young ، رئیس پروژه های توسعه در Wavegarden ، گفت که پارک های موج سواری مستقل این شرکت از نظر اقتصادی مقرون به صرفه هستند ، اما پردرآمدترین مدل همکاری با پروژه های بزرگتر املاک و مستغلات است.

اما مسائل مهندسی هنوز پروژه های اولیه را آزار می دهد و هزینه های زیاد و روند مجوز هنوز می تواند برنامه ها را مختل کند.

موج سواران درباره مزایای رونق موج مصنوعی بحث کرده اند. آیا گروه های موج سواری مملو از انبوهی از موج سواران آموزش دیده در پارک خواهد بود؟ و آیا پارک های موج سواری کالایی بی روح از آنچه طبیعت به صورت رایگان فراهم می کند وجود دارد؟

منتقدان همچنین به تأثیرات زیست محیطی پارک های وسیع اشاره می کنند. اپراتورها می گویند که آنها محیط زیست را بسیار جدی می گیرند ، از جمله در برخی موارد با استفاده از انرژی های تجدید پذیر برای تأمین انرژی و اقدامات برای صرفه جویی در مصرف آب و تخلیه منابع نیست.

بیشتر بخوان:  جو مورگان ، تالار مشاهیر دوم باسمن ، در سن 77 سالگی درگذشت

در تلاش برای دستیابی به پایداری ، لوختفلد در حال آزمایش فتوولتائیک – منبع انرژی خورشیدی – و سایر فناوری ها است. لوکتفلد گفت که اکنون که این فناوری را اصلاح کرده است ، در میان “تغییر مکانهای بی پایان” نیز در حال کار بر روی شکل موج های جدید است.

برای من ، به عنوان یک موج سوار متوسط ​​، حوض لوختفلد مانند یک اقیانوس سرگردان احساس می کرد: قطره ای بدون وزن ، متعادل با یک نیروی زودگذر حرکت. لوختفلد حتی با نوساناتی موج ایجاد می کند و این از راست به چپ گسترش می یابد و بالعکس. اما وقتی صدای مکانیکی به جای یک دست انداز دور در افق ، امواج را نشان می داد سوررئال بود.

خوش آمد گویی یا ترس ، به نظر می رسد پیاده روی طولانی مدت در پارک های موج سواری نزدیک است.


منبع: حافظ استدیو

لینک ها کوتاه شده

tinyurl.com/yydnafwa
is.gd/aeh7IH
shrtco.de/5F9Yf
clck.ru/RMREE
u.nu/waub7
ulvis.net/7qG2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

2021 مرسدس بنز کلاس S برای ارائه خدمات پارکینگ خودکار در فرودگاه اشتوتگارت ارائه می دهد

د اکتبر 12 , 2020
ببین ، ما ، هیچ دستی! مرسدس بنز مرسدس بنز و شریک فناوری آن بوش از تمایل جمعی خود برای تأمین پارکینگ خودکار به صورت توده ای ، به لطف اشتوتگارت و 2021 مرسدس بنز S کلاساین آینده در حال نزدیک شدن به واقعیت است. مرسدس بنز روز دوشنبه اعلام […]