همه می خواهند چین را سرکوب کنند – به جز دره سیلیکون


یکی از این خطرات ، دستور اجرایی ترامپ درباره TikTok است که دولت آن را به عنوان مسئله حاکمیت داده ها ارائه می دهد. مقامات دولت از ترس چینی ها برای دستیابی به داده های برنامه اشتراک ویدیو که عمدتا توسط نوجوانان آمریکایی استفاده می شود و می توانند برای اهداف موذیانه تری استفاده شوند ، اشاره می کنند. اشمیت می گوید ، اما این تلاش برای كنترل داده ها می تواند سرنوشت خطرناكی برای شركت های آمریكایی فعال در اروپا ایجاد كند ، جایی كه بعضی از مقامات نمی خواهند داده های ذخیره شده در آمریكا ذخیره شود. آدام ماسری ، رئیس اینستاگرام متعلق به فیس بوک ، روز جمعه گفت که هرگونه سود کوتاه مدت برای فیس بوک از تحریم TikTok “به دلیل خطرات ناشی از یک اینترنت پراکنده ، بسیار بزرگتر است”.

محدودیت های پیشنهادی WeChat ، که نه تنها بزرگترین پلتفرم پیام رسانی در چین است بلکه سیستم پرداخت اولیه تلفن همراه است ، یک مشکل متفاوت ایجاد می کند. قوانین دقیق هنوز منتشر نشده است ، اما این دستور می تواند WeChat را در آیفون های چینی یا تلفن های دارای Android Google ممنوع کند. برای خرده فروشان آمریکایی مانند استارباکس یا مک دونالد ، عدم توانایی استفاده از برنامه پرداخت تلفن همراه WeChat به طور بالقوه اکثر مصرف کنندگان چینی را از بین می برد.

ذینفعان این رویکرد خام شرکتهای چینی مانند Huawei خواهند بود که دولت می خواهد آنها را مجازات کند. در همین حال شرکت هایی مانند اپل که تقریباً یک ششم درآمد خود را به چین وابسته اند ، می توانند ویران شوند.

بیشتر بخوان:  مردی که آرام صحبت می کند - ارتش سایبری بزرگی را رهبری می کند

برخی تحلیلگران می گویند ، فشار مثبت آزمایشی Tech تحت تأثیر شور و حال ضد چین قرار گرفته است ، حتی اگر ممکن است به منافع آمریکا آسیب برساند. ایوان فیگنباوم ، متخصص چین و مشاور سابق رئیس جمهور جورج دبلیو بوش در آسیا در بنیاد موقوفات کارنگی برای صلح بین المللی ، می گوید: “این بحث غیر مناظره ای که در حال انجام آن هستیم اساساً ناشی از تمایل به آسیب رساندن به چین است.”

در عوض ، بسیاری از کارشناسان سیاست برای رویکردی متفاوت – تلاش به رهبری ایالات متحده برای رقابت با استانداردهای جهانی و سیستم عامل های جهانی حاکم بر بازار استدلال می کنند. در این دیدگاه ، به چالش کشیدن تلاش های چین برای تعیین استانداردهای جهانی ، منطقی تر است و نه تقسیم اینترنت به حوزه های رقابتی.

بیشتر بخوان:  لزوماً بازی های رایانه های شخصی از بازی های کنسولی گران نیستند

اشمیت ، مدیر عامل سابق گوگل ، یکی از اهداکنندگان عمده حزب دموکرات است که مدتها از تلاش گوگل برای تجارت در چین دفاع می کرد. وی چالش های جدی امنیتی و رقابتی را که چین بوجود آورده اذعان می کند ، اما می گوید ایالات متحده برای شناسایی ، توسعه و محافظت از حوزه های اصلی فناوری به یک استراتژی کاملاً اندیشیده شده نیاز دارد. وی یکی از اعضای شورای نوآوری دفاعی است که به وزیر دفاع در مورد چگونگی پرورش نوآوری در فن آوری مشاوره می دهد. وی پیشنهاد می دهد كه ایالات متحده پنج یا 10 فناوری كلیدی را شناسایی كند – مانند هوش مصنوعی – و بر روی آنها تمركز كند ، از جمله اعمال كنترل های امنیتی. “دیوارهای بلند ، طرح کوچک” شعار جدید این رویکرد است.

سیاست گذاران فنی ، برخی از آنها درگیر فعالیت های بایدن هستند ، به WIRED گفتند كه آنها پیش بینی می كنند كه دولت بایدن رویكرد ظریف تری را دنبال كند.

آنجا مانوئل ، متخصص آسیا و فن آوری و تعاملات امنیتی و مدیر انجمن امنیت آسپن پیش بینی می کند: “یک دولت بایدن فکر می کند که چگونه بهترین قدرت نوآوری در زمین باقی بمانیم.” مانوئل ، علیرغم خدمت در دولت های قبلی جمهوری خواهان و تأسیس یک شرکت مشاوره با نفوذ با سه مقام سابق کابینه بوش ، به مبارزات انتخاباتی بایدن نزدیک است.

این مشاوران از همکاری با متحدان در اروپا و ژاپن برای تعیین کنترل صادرات جهانی جلوگیری می کنند که مانع از جلوگیری چین از تحریم های ایالات متحده با خرید فناوری در جای دیگر می شود. آنها می خواهند هزینه های تحقیق و توسعه را افزایش دهند ، تحقیقات اساسی را تأمین كنند ، و به دانشجویان چینی و سایر دانشجویان اجازه ورود به دانشگاه های آمریكا را بدهند ، نیروی مغزی كه آنها ادعا می كنند در نهایت به نفع ایالات متحده است.

بیشتر بخوان:  مطمئن ترین راه ها برای ورود به رایانه

بادر می گوید ، این صداها در دولت بایدن شنیده می شود. “بایدن ، برخلاف ترامپ ، در واقع است معامله گر ماهیت او همین است. او هرگز کسی نخواهد بود که می گوید ما باید موضع ایدئولوژیک اتخاذ کنیم. “

هنوز هم ، برخی نگرانند که جدایی اقتصاد چین و ایالات متحده جنبشی بدست آورد که حتی اگر بایدن مقام ریاست جمهوری را بدست آورد ، زنده بماند. فیگنباوم ، كه به شركتهایی كه در چین تجارت می كنند ، مشاوره می دهد ، گفت: “در حال حاضر مسیر در حال پیمودن است.” “در یک سال ، سخت است که سوئیچ معکوس را روی بسیاری از این موارد قرار دهید.”

بیشتر بخوان:  پنتاگون هشدار می دهد که قدرت نیروی دریایی چین در حال افزایش است

برخی دیگر پیش بینی می کنند بدترین افراط و تفریط موج ضد چین را پس بگیرند. با این حال ، انکار قدرت روایت تندروی ضد چین در این لحظه دشوار است.

آیلین دوناهو ، یکی از مقامات سابق اوباما که مدیر انکوباتور جهانی سیاست دیجیتال جهانی دانشگاه استنفورد است ، می گوید: “تفاوت های ظریف و کوچک به پیروزی در جنگ سیاسی کمک نمی کند.” “دونالد ترامپ با یک ایده ساده سیاسی -” چین بد است “موفق شده است که روایت سیاسی غالب را کنترل کند.”


بیشتر داستانهای WIRED عالی


منبع: حافظ استدیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

سومین گرند اسلم اوزاکا ، ضد نژادپرستی ، در ژاپن مورد استقبال قرار گرفت

ی سپتامبر 13 , 2020
پیروزی نائومی اوزاکا در مسابقات اوپن ایالات متحده روز یکشنبه مورد استقبال رسانه ها و مقامات ژاپن قرار گرفت ، آنها به طور گسترده ای از مبارزات او برای قربانیان بی عدالتی نژادی و علیه خشونت پلیس استقبال کردند. پخش کننده تلویزیونی NHK بعد از اینکه ویکتوریا آزارنکا را با […]