پیش نمایش فوتبال اروپا: شش سوال برای شروع فصل جدید


حدود یک ساعت یا پایان آتش بازی ، مدت ها پس از پاک شدن دود و کم شدن چراغ ها ، تعداد انگشت شماری از بازیکنان بایرن مونیخ به ورزشگاه نور لیسبون به زمین برگشتند. در تاریکی نزدیک ، سرژ گنابری ، جوشوا کیممیچ و دیوید آلابا روی زمین چمن نشستند. بالاخره عجیب ترین فصل به پایان رسید. اکنون زمان استراحت و تأمل بود.

یا به هر حال باید بود. هنوز حتی قبل از اینکه بایرن جام لیگ قهرمانان را جمع کند ، فصل جدید در حال انجام بود. ادغام لیگ های داخلی در سراسر اروپا آغاز شده بود. دورهای ابتدایی لیگ قهرمانان بعدی و لیگ اروپا قبلاً در حال انجام بود. تیم های دیگر مدتها بود که به تمرینات مقدماتی بازگشته بودند.

این احساس مانند آخر هفته ای است که فصل 21-2020 آغاز می شود: افتتاحیه رقابت های لیگ برتر و لالیگا ، با برنامه های سری A و بوندسلیگا تا چند روز دیگر بازگشت. واقعیت اما متفاوت است: فوتبال هرگز از بین نرفت.

با این حال ، این هنوز یک لحظه آبخیزداری است. شروع مجدد مسابقات مهم این قاره در ماه های مه و ژوئن ، در آن زمان ، به نوعی اتفاقات بدیع ، منزوی و استثناهایی را در مسیر بازگشت به حالت عادی احساس می کرد.

با این حال ، بازیکنان و هواداران به طور یکسان می توانند ببینند که برای آینده قابل پیش بینی اینگونه خواهد بود: استادیوم ها خالی یا باز فقط در کسری از ظرفیت خود ، برنامه هایی که توسط ویروس کرونا متوقف شده است ، این حس همیشگی است که یک خاموش کردن دیگر می تواند در افق باشد برای گنبری ، کیمیچ و آلابا و برای بقیه ، عجیب ترین فصل ممکن است تازه شروع شود.

مشکلی که باشگاه های لیگ برتر بهار امسال به سرعت متوجه شدند این بود که هیچ قانونی برای این کار وجود ندارد. کتاب راهنمای مسابقه به صدها صفحه کشیده شده است ، اما با دلسردی مدیران درباره آن و حدود دوازده پیوست در ماه های مارس و آوریل ، آنها دیدند که در صورت عدم اتمام یک فصل ، هیچ یک از آنها به آنچه اتفاق افتاده پرداخته است.

بیشتر بخوان:  NFL Week 1: خلاصه و نکات برجسته از بازیهای یکشنبه

شش ماه بعد ، آنها اعتراف كردند كه “كتاب قانون به اندازه كافي با شرايط مقابله نمي كرد” ، همان طور كه ​​ريچارد مسترز ، مديرعامل ليگ ، اين هفته گفت. در جلسه هفته گذشته هر 20 تیم ، امید این بود که توافقی حاصل شود که – به گفته وی – “اطمینان بیشتری ایجاد کند”.

کاملاً همینطور کار نکرد. باشگاه های انگلیس توافق کردند که “پایان فصل اولویت شماره 1 است.” انجام بازی در پشت درهای بسته “اکنون به عنوان یکی از مواردی که قبل از رسیدن به محدودیت مجبور به گذراندن آن هستید ، ثبت شده است.” اما فراتر از آن ، هیچ برنامه ای برای آنچه اتفاق می افتد در صورت افزایش مجدد موارد ویروس کرونا و عدم ادامه لیگ وجود ندارد. مسترز گفت: “موضوع یک نقطه قطع ، یا تعدادی از مسابقات که باید برای یک فصل معتبر برگزار شود ، توافق نشده است.” این مورد در اسپانیا نیز صادق است ، جایی که لالیگا هیچ نقشه ای برای بدترین سناریو ندارد.

همانطور که اروپا با حضور طولانی مدت ویروس و قفل شدن موضعی و قرنطینه های بین المللی روبرو می شود ، پس فصل فوتبال با زمینه عدم اطمینان آغاز می شود. بازی ها هم اکنون در فرانسه و اسکاتلند در حال انجام است. انگلیس و اسپانیا آخر این هفته آغاز می شوند. فصل آلمان جمعه آینده و ایتالیا یک روز پس از آن آغاز می شود. پس از شش ماه گفتگو ، آنچه اتفاق می افتد اگر آنها نتوانند برنامه خود را به پایان برسانند حدس کسی است.

اروپا موفق شد فصل گذشته را به لطف تمایل بازیکنانی که این رقابت را تشکیل می دهند ، به پایان برساند تا زندگی خود را برای چند هفته متوقف کند. به عنوان مثال ، به بازیکنان لیگ برتر گفته شد که آنها به اندازه نیروهای ویژه تحت نظارت خواهند بود تا اطمینان حاصل کنند که برنامه های شروع مجدد با شیوع ویروس مورد تردید قرار نمی گیرند.

بیشتر بخوان:  یک کلوپ طرفداران سیاه سعی در تنوع بخشیدن به جایگاه های NHL دارد. اکنون آنها به C-Suites آن می پردازند.

مسئولان بازی می پذیرند که گرچه چنین رویکردی می تواند برای شش هفته کارساز باشد ، اما در طول نه ماه از یک فصل کامل ، واقع گرایانه نیست. در واقع ، در وقفه کوتاه بین کارزارها ، گروه زیادی از بازیکنان به ویروس کرونا مبتلا شده اند. پاریس سن ژرمن به تنهایی هفت مورد از جمله نیمار و کیلیان امباپه را گزارش کرده است.

در ماه مارس ، البته این تایید بود که کالوم هادسون-اودوی ، مهاجم چلسی و میکل آرتتا ، مربی آرسنال ، به ویروسی مبتلا شده اند که اساساً لیگ برتر را مجبور به تعطیلی می کند. این دیگر پاسخ خودکار نیست. در فرانسه ، مقامات گفته اند که تیم های دارای چهار یا بیشتر بازیکنانی که تست مثبت می دهند ، بازی های خود را به تعویق می اندازند.

این بدان معنا نیست که روند فصل تحت تأثیر ویروس نخواهد بود. تیم هایی که شیوع قابل توجهی را ثبت می کنند برای جبران زمین های از دست رفته با برنامه های دلهره آور روبرو می شوند و بازیکنانی که تست مثبت دارند حداقل در دو هفته تمرین در طول دوره انزوا از دست می دهند و پس از آن نیاز به زمان دارند تا به سرعت کامل برگردانده شوند ، برنامه های مربیان آنها و امید تیم هایشان.

بعضی از آنها قبلاً هستند: در فرانسه ، تعدادی از استادیوم ها به درصد کمی از هواداران اجازه داده اند که در طول دو بازی اول فصل برگردند. دیگران امیدوار هستند: RB لایپزیگ آخر هفته آینده در بازی افتتاحیه خود در بوندس لیگا مجوز میزبانی از 8500 هوادار را دریافت کرده است.

بیشتر بخوان:  اخلاق سیال بازار نقل و انتقالات فوتبال

یوفا ، نهاد حاکم بر فوتبال اروپا ، امیدوار بود که با برپایی سوپرجام اروپا – بین بایرن مونیخ و سویا در بوداپست ، مجارستان ، در 24 سپتامبر – در مقابل 13000 هوادار ، به انجمن های اعضای خود راه نشان دهد ، هرچند که از آن زمان تاکنون چنین بوده است. تصمیم مجارستان برای بستن مرزهای خود پیچیده است.

پیشرفت در جاهای دیگر کند است. اسپانیا انتظار ندارد تا زمان واکسن کرونا ویروس تعداد هواداران برگردد و برنامه های انگلیس برای مسابقات آزمایشی با حضور 2500 هوادار – پیش از بازگشت گسترده تر به استادیوم ها در ماه اکتبر – به دلیل افزایش موارد تغییر یافته یا لغو شده است. تعداد در هفته های اخیر

در این مرحله ، مطمئناً این ایده که استادیوم ها حتی قبل از قسمت آخر فصل – کاملاً زود – قابل تشخیص هستند ، بسیار دور از ذهن به نظر می رسد. بیشتر این فصل یا به طور کامل ، یا عمدتا ، بدون حضور هواداران برگزار می شود ، و باشگاه های سراسر اروپا با کسری عظیم درآمد مواجه می شوند.

به سختی. در طول مذاکرات طولانی و پرتنش درباره چگونگی شروع مجدد فصل ، رئیس یوفا ، الکساندر سرفرین ، تحت تأثیر قرار گرفتن جناح های مختلف اختلافات فوتبال در افراطی ها قرار گرفت. خوب بازی ، او گفت ، مهمترین بود؛ خطوط قرمزی که سالها منبع تنش بودند ناگهان از بین رفت.

نگاهی گذرا به تقویم برنامه ها برای نه ماه آینده کافی است تا نشان دهد که علاقه شخصی مدت طولانی خاموش نیست. یوفا اطمینان حاصل کرده است که برای پروژه لیگ ملت های خود فضایی پیدا کند و همچنین در شش هفته قبل از کریسمس هر شش بازی مرحله گروهی لیگ قهرمانان را انجام دهد.

بیشتر بخوان:  جاش دونالدسون به دلیل ریزه کاری نسبت به یک داور ، در خانه خود از خانه خارج شد

با چشمگیرتر ، انجمن های مختلف ملی موفق شده اند در چند بازی دوستانه فشرده شوند – انگلیس در برابر نیوزیلند ، کسی؟ – هم. فقط امتیازات جزئی برای مواردی مانند خستگی یا فرسودگی شغلی محقق شده است: بوندسلیگا به جای ماه سنتی ، یک تعطیلات زمستانی دو هفته ای خواهد داشت و اتحادیه فوتبال انگلیس بازی های برگشت در جام حذفی را کنار گذاشته است.

بنابراین ، این فصل به احتمال زیاد بقای بهترین خواهد بود. زمستان ، به ویژه ، به اندازه مساوی دشوار و بی پایان خواهد بود. تیم هایی که از نظر جسمی دارای شرایط جسمی هستند – و به طور قابل توجهی ، می توانند از پس عمق منابع برآیند – برای مقابله با تقاضاهای آن ، احتمالاً تیم هایی هستند که از بالا ظاهر می شوند.

این باید احتمال (در حال حاضر حداقل) احتمال حریفان غافلگیرکننده نخبه تثبیت شده در لیگ های داخلی را کاهش دهد. همچنین ممکن است در حفظ لیگ قهرمانان بهتر از حد متوسط ​​بایرن مونیخ باشد: ناگهان ، رقابت 34 بازی آلمان در لیگ یک برتری مشخص دارد. همچنین ممکن است این بدان معنا باشد که ستاره های این قاره پس از 13 ماه فوتبال تقریباً ثابت ، تا رسیدن به مسابقات قهرمانی اروپا در تابستان آینده ، هوایشان را نفس می کشند.

در حالی که برنامه فشرده شده و تهدید طولانی مدت ویروس کرونا از موضوعات اصلی فصل است ، اما از نظر فرعی کمبودی وجود ندارد.

ایتالیا جذاب ترین مسابقه عنوان قهرمانی را به خود اختصاص داده است: تیمی از یوونتوس که مربی آن تازه کار ، آندره پیرلو است ، اما دارای استعدادهای همیشگی کریستیانو رونالدو و احتمالاً لوئیس سوارز است که به عنوان اسکودتو دهم می رود. در یک ردیف ، با اینترانتینیون آنتونیو کونته ، روملو لوکاکو و آچراف حکیمی ، بهترین خرید تابستان ، در این راه ایستاده است.

این یک خط داستانی مشابه در اسکاتلند است ، جایی که سلتیک نیز در آستانه یک دهمین قهرمانی متوالی ایستاده است ، چیزی که برای رنجرز غیرقابل تصور است. بایرن مونیخ در آلمان یک هشتم است (موضوعی در اینجا وجود دارد ، و موضوعی نیست که بخوبی برای فوتبال اروپا دلالت کند) و بورسیا دورتموند برای حفظ بیرحمی که چند ماه اول حضور در بوندس لیگا را رقم زد ، به ارلینگ هالاند نیاز خواهد داشت برای جلوگیری از نه ساله شدن

بیشتر بخوان:  جی جی وات در حالی که در هفته 3 با تگزاس استیلرز می جنگد در برابر برادران قرار می گیرد

فصل فرانسه که اکنون در حال انجام است جذاب تر است. PSG توماس توخل پنجشنبه شب بازی مقدماتی خود را به لنز واگذار کرد و به دو رقیب برتر خود ، مارسی و لیون ، که آخرین مسابقه از مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان بود و هنوز توسط شکارچیان قاره لقب نگرفته بود ، قلب خود را از دست داد.

لیگ برتر نسبت به مدتی یکنواخت تر به نظر می رسد. منچسترسیتی یک عنوان برای بازیابی از لیورپول دارد و پپ گواردیولا ، مربی آن نیز نکته ای برای اثبات دارد. و از آنجا که لیورپول پس از پایان انتظار 30 ساله خود برای کسب عنوان قهرمانی ، باید احساس هدف دیگری پیدا کند ، منچستر یونایتد ، آرسنال و تاتنهام همگی فصل را با یک روند صعودی به پایان رساندند.

اورتون به شکل جیمز رودریگز ، ستاره ای اضافه کرده و لیدز یونایتد از مارسلو بیلسا فتنه می افزاید ، اما این چلسی است که بیشترین تغییر شکل را دارد. فرانک لمپارد ، مربی تازه کار آن ، سال گذشته وظیفه داشت نسل جدیدی را به وجود آورد. این بار پس از صرف 250 میلیون دلار هزینه برای افرادی مانند کای هاورتز و تیمو ورنر ، انتظارات داخلی و خارجی بسیار سنگین تر خواهد بود.

و البته ، البته داستانی وجود دارد که در اواخر تابستان سلطه داشت و داستانی که هنوز هم می تواند اثبات کننده ترین فصل کنجکاو و جمع و جور باشد.

بیشتر بخوان:  یک کنفرانس فوتبال کالج می تواند بازیکنان را بیش از سود برای تغییر انتخاب کند

فریب خورده و ناامید ، لیونل مسی در هفته اول سپتامبر به دیدار بارسلونا بازگشت. این یک نوع پیروزی عجیب و غریب برای این باشگاه بود: جواهر تاج آن ، بازیکنی که تاریخ خود را برجسته می کند ، اعتراف می کند که می خواست یک سال از آنجا برود ، اعتبار مدیرانش را تکه تکه می کند ، و بیان می کند که اعتقاد کمی به رویکرد آن دارد ، اعتراف می کند که او فقط به این دلیل مانده است که نتوانسته است آنجا را ترک کند.

او قول داده است که شرایط باعث نخواهد شد که وی در سال آخر قراردادش به سادگی از پس حرکات برآید. او برای این کار بیش از حد رانده می شود ، این وسوسه وجود دارد که باور کنیم سناریوی Last Dance را تنظیم می کند ، مسی بار دیگر بارسلونا را زنده می کند و قبل از رفتن به غروب خورشید در منچستر یا پاریس.

اگرچه برای این اتفاق باید ثابت شود که مسی اشتباه است: بارسلونا باید نشان دهد که در مورد چگونگی بازگشت به قله ، برخی از برنامه های در دست اجرا ، برخی از چشم اندازهای بزرگ درباره آینده فکر می کند . با تمام وجود رونالد کومان ، مربی جدیدش ، آنقدر اعتماد به نفس دارد که خودش را در نیوکمپ تحمیل کند ، یک دورنمایی دور احساس می شود.

احتمال محرومیت بسیار غم انگیزتر از آن است که هرکسی انتظار داشته باشد ، حتی یک سال پیش ، بسیار تیره تر از آنچه مسی سزاوار آن است ، اما به نوعی مناسب دنیایی است که خود را در آن می بینیم: فصلی که جلوی جایگاه های خالی برگزار می شود ، از همه بهتر زمان تماشای صدای تیک تاک ساعت ، بازیها آنقدر غلیظ و سریع می آیند که کسی فرصت نفس کشیدن را ندارد ، ویروس چنان تهدیدی است که هیچ کس – حتی او – فرصت خداحافظی را ندارد.


منبع: حافظ استدیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

مارکوس اسمارت یک ستاره مخفی برای سلتیکس بوستون است

ش سپتامبر 12 , 2020
در زمان فعالیت مارکوس اسمارت مواردی پیش آمده است که تمرکز بر کارهایی که نمی تواند انجام دهد آسان تر است. او از طریق تجارت خارج از ایالت اوکلاهما به عنوان یک گارد محافظ وارد لیگ شد ، اما هیچ کس او را به عنوان یک خالق اصلی حمله متهم […]