چرا AMD به جای Ryzen 4000 آن را Ryzen 5000 می نامد


اکنون که AMD گوشی Zen 3 خود را که در 8 اکتبر راه اندازی شد ، راه اندازی کرد ، وقت آن بود که با نام اولین چیپست Ryzen 5000 مبتنی بر Zen 3 ، نام نامفهوم نامگذاری را که قبلاً هنوز هم وجود دارد ، روشن کنیم.

اگر این سوال را بپرسید که چرا پردازنده هایی که جایگزین چیپست های محبوب Ryzen 3000 نمی شوند ، Ryzen 4000 نامگذاری نشده اند.

AMD گفت که تصمیم به کنار گذاشتن تراشه های دسکتاپ 4000+ Zen 3 در واقع ایجاد سردرگمی کمتر با تراشه های لپ تاپ Ryzen 4000 است که به خوبی مورد استقبال قرار گرفته است. از آنجا که این لپ تاپ های Ryzen 4000 مانند Ryzen 9 4900HS “4000” در نام دارند ، هرچند که در واقع بر اساس معماری دقیق ذن 2 مورد استفاده در دسکتاپ کلاس 3000 باشد ، اصلا گیج کننده نیست.

بیشتر بخوان:  Nvidia GeForce RTX 3080 Founders Edition Review: به طرز حیرت انگیزی قدرتمند است

نمودار زیر به توضیح برخی از سردردها کمک می کند. AMD با طراحی دقیق ذن خود به عنوان طراحی اصلی هر هسته شروع می شود. سپس این هسته ها را می گیرد و متناسب با یک برنامه کاربردی – رایانه رومیزی یا لپ تاپ طراحی می کند.

IDG

اگر به نمودار نگاه کنید ، می بینید که این سردرگمی چقدر دور است. اگرچه دسکتاپ Ryzen 7 1800X تراشه ای از سری 1000 بود ، اما نسخه لپ تاپ آن که از همان روند و معماری Zen استفاده می کرد ، به عنوان پردازنده مرکزی سری 2000 معرفی شد. AMD این تغییر را با هسته های گرافیکی اضافی توجیه کرد که وارد نسخه لپ تاپ شد.

بیشتر بخوان:  Xbox Series X Launch Games: تمام عناوینی که می توانید در روز اول بازی کنید

اینتل از این نظر بهتر نیست. این شرکت از تولید کل پردازنده ها برای برخی از کلاسهای پردازنده های لپ تاپ صرف نظر کرده است – به عنوان مثال ، پردازنده کم مصرف “U” کلاس نهم از نسل نهم وجود نداشت. همچنین به طور مشهور دو خانواده CPU کاملاً متفاوت را با نام Generation X معرفی کرد – یکی با شماره های پنج رقمی به نام آن و دیگری با چهار.

آیا Ryzen 6000 وجود خواهد داشت؟

بدیهی است که این سوال این سوال را ایجاد می کند که CPU بعدی لپ تاپ براساس هسته های جدید Zen 3 نامیده می شود. شایعات حاکی از آن است که نام رمز Cezanne است و بسیاری حدس می زنند که Ryzen 5000 نامیده شود. البته این قبل از رونمایی AMD از Ryzen 5000 در 8 اکتبر بود.

بیشتر بخوان:  رویداد معرفی آیفون 12 اپل امروز: در اینجا نحوه تماشای زنده آن آورده شده است

ممکن است خیال پردازان دیوانه فکر کنند که این احتمال وجود دارد که AMD تصمیم بگیرد درمورد یک لپ تاپ و یک سری دسکتاپ ادغام شود. اگر الگوی قبلی صحیح باشد ، کاملاً ممکن است سری بعدی لپ تاپ Ryzen 6000 باشد.

پردازنده موبایل ryzen 4000 AMD

AMD گفت که از نام Ryzen 4000 برای رایانه های رومیزی صرف نظر کرده است زیرا در حال حاضر چیپست های لپ تاپ دارد که از این معماری Zen 2 استفاده می کنند.

توجه: وقتی پس از کلیک روی پیوندهای مقالات ما چیزی را خریداری می کنید ، ممکن است کمیسیون کمی بدست آوریم. برای جزئیات بیشتر سیاست پیوند وابسته ما را بخوانید.
بیشتر بخوان:  شایعات مربوط به شارژ بی سیم آیفون 12: آخرین درز اطلاعات ضخیم تر است


منبع: حافظ استدیو

لینک ها کوتاه شده

tinyurl.com/y5yuwtpe
is.gd/f2ttjQ
shrtco.de/sN941
clck.ru/RPLuN
u.nu/5mje4
ulvis.net/L9gz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

بهترین معاملات هدفون Prime Prime 2020: 50 دلار در AirPods Pro ، 100 دلار در Bose QuietComfort 35 II و موارد دیگر صرفه جویی کنید

چ اکتبر 14 , 2020
این داستان بخشی از است روز نخست آمازون، راهنمای CNET در مورد هر آنچه باید بدانید و چگونگی اطمینان از دستیابی به بهترین معامله. روز نخست آمازون 2020 این برنامه تا روز چهارشنبه 14 اکتبر ادامه دارد. در میان پس انداز عظیم آمازون و فروش مشابه آن والمارت و بهترین […]