ژن بودیگ ، آخرین رئیس اتحادیه آمریکا ، در 81 سالگی درگذشت


ژن آرتور بودیگ در 25 مه سال 1939 در لینکلن ، ایالت نبو به دنیا آمد و در مک کوک ، در قسمت غربی ایالت بزرگ شد. والدین متولد او را به یتیم خانه سپردند و توسط آرتور بودیگ ، مکانیک اتومبیل و آنجلا (شاف) بودیگ ، پرستاری که در بیمارستانی که ژن متولد شده بود ، کار می کرد.

هنگامی که 12 ساله بود ، ژن نامه ای به بیل ویک ، مالک سرخپوشان سنت لوئیس براونز فرستاد و از او خواست که پس از اطلاع اینکه آقای ویک یک بار 3 فوت 7 متری ادی گایدل را فرستاده بود به عنوان گنده “او گفت ،” من در پایگاه دوم بسیار خوب هستم. آیا می توانم برای امتحان بیایم؟ “” خانم بودیگ در مصاحبه ای گفت. “بیل نامه نوشت و گفت ،” مطمئناً ، وقتی از دبیرستان خارج می شوی. “

بیشتر بخوان:  پیشکسوت سابق NFL امیدوار است که مردم پس از هم زدن بر روی عکس برگردان کلاه ایمنی ، از Alejandro Villanueva از فولاد دفاع کنند

ژن هرگز برای آقای ویک که بعداً با او دوست شد امتحان نکرد. اما او در تنها ترم تحصیل در آنجا برای تیم دبیرستان و در دانشگاه تگزاس آستین بازی کرد. وی در سال 1962 با مدرک لیسانس روزنامه نگاری از دانشگاه نبراسکا ، لینکلن فارغ التحصیل شد و در آنجا ماند تا فوق لیسانس انگلیسی و دکترای آموزش را بدست آورد.

دکتر بودیگ پس از مشاغل مختلف در دانشگاه ، از جمله معاون معاون و معاون معاون رئیس جمهور ، در سال 1972 به عنوان معاون رئیس ، رئیس و استاد مدیریت آموزشی راهی دانشگاه ایالتی ایلینوی شد. وی سال بعد به عنوان رئیس جمهور منصوب شد.

بیشتر بخوان:  کولبی کاوینگتون می گوید که لبرون جیمز پس از پرش بازیکنان NBA برای دفاع از ستاره ، نمی تواند "10 ثانیه با من دوام بیاورد"

در سال 1977 به عنوان رئیس دانشگاه ویرجینیا غربی استخدام شد. وی چهار سال بعد هنگامی كه به سمت صدراعظم كانزاس منصوب شد ، آنجا را ترك كرد و تا سال 1994 در آنجا ماند. در آنجا ، وی بر ساخت چندین ساختمان نظارت داشت و به تأمین كمك 18 میلیون دلاری ایالتی برای بازسازی سالن شنای هوخ ، كه در سال 1991 سوخته بود و بود در سال 1997 به بودیگ هال تغییر نام داد.

وی همچنین استخدام دو مربی برجسته بسکتبال مردان را تصویب کرد: لری براون در سال 1983 و روی ویلیامز در سال 1988.

بیشتر بخوان:  مایا مور اکنون با جاناتان آیرونز ، مردی که به او کمک کرد تا از زندان آزاد شود ، ازدواج کرده است


منبع: حافظ استدیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

یک هسته جوان ، سلتیکس را از رپتورز عبور می دهد. اما کارهای بیشتری برای انجام وجود دارد.

ش سپتامبر 12 , 2020
و در آن بی رحمی بسکتبال حرفه ای نهفته است: شما با گزاف گویی زندگی می کنید و با گزاف گویی می میرید. سال گذشته در یک مسابقه نیمه نهایی کنفرانس 7 ، رپتورز بر اثر یک شوت اتفاقی که در آخرین ثانیه قرار گرفت ، پیروز شد و Philadelphia […]