کشف دریاچه های زیرزمینی باستانی در مریخ


این تصویر زیبای آژانس فضایی اروپا از سطح مریخ ، به عنوان چرخش در قطب جنوب مریخ ، کاپوچینو است.

ESA / DLR / FU برلین / بیل دانفورد

هنگام سفر به مریخ ، حتماً قایق های بازو و یک تمرین بسیار عالی تهیه کنید. می تواند یک دنیا کامل از حوضچه ها پر از آب باشد که در زیر یخ خشک و غبارآلود جنوب این سیاره پنهان شده باشد.

یک مطالعه جدید به هدایت محققان دانشگاه رم تری ایتالیا ، A. را تقویت کرده است. 2018 کشف دریاچه ای که در زیر یخ های قطبی مریخ پنهان شده استسپس این کشف گسترش می یابد و شامل سه استخر جدید است.

محققان از داده های راداری موجود در مدارگرد مارس اکسپرس آژانس فضایی اروپا برای شناسایی اصلی آب مایع استفاده کردند.

آژانس فضایی اروپا روز دوشنبه در بیانیه ای گفت: “اکنون ، با در نظر گرفتن داده های بیشتر و تجزیه و تحلیل آنها به روشی دیگر ، سه استخر جدید کشف شده است.” این تیم روز دوشنبه مطالعه خود را در نجوم طبیعت منتشر کرد.

به نظر می رسد دریاچه ها در زیر یک لایه عظیم یخ کمین کرده اند. عرض بزرگترین دریاچه حدود 19 مایل (30 کیلومتر) با مجموعه ای از حوضچه های کوچک اطراف آن است.

محققان حدس می زنند که آب باید فوق العاده شور باشد تا در دماهای پایین مایع باقی بماند. جدا از هم یک مطالعه در سال 2019 فعالیت آتشفشانی را پیشنهاد کرد این ممکن است به یخ زدگی آب کمک کند ، اما مقاله فعلی به شدت به مفهوم نمک متکی است.

آژانس فضایی اروپا گفت: “گرچه امروز امکان پایدار ماندن آب در سطح وجود ندارد ، اما یافته جدید امکان ایجاد یک سیستم کامل دریاچه های باستانی در زیر زمین ، شاید میلیون ها یا حتی میلیاردها سال را فراهم می کند.”

انسانها در مریخ مشغول جستجوی علائم حیات – به ویژه شواهد میکروب های باستانی هستند. ماشین جدید استقامت ناسا این تلاش را ادامه خواهد داد از سطح سیاره سرخ. مخازن آب مایع ممکن است مکانی وسوسه انگیز برای جستجوی زندگی باشد ، اما دسترسی به این حوضچه ها بسیار دشوار خواهد بود. فقط یک مایل (1.5 کیلومتر) یخ در راه است.

به زودی ممکن است هیچ پاسخ بزرگی از قطب جنوب مریخ نداشته باشیم ، اما اگر فناوری ما به چالش کشیده شود ، می تواند هدف آینده ای از اکتشاف را به ما ارائه دهد.


منبع: حافظ استدیو

لینک ها کوتاه شده

tinyurl.com/y4wx4d3g
is.gd/7KbZAl
shrtco.de/1dM8I
clck.ru/R7Yxh
u.nu/bzb0k
ulvis.net/B1L

بیشتر بخوان:  در ابتدا ، ستاره شناسان سیاره غول پیکر را که در حال دور زدن یک ستاره مرده است ، تشخیص می دهند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

FAA بزرگترین موتور جت جهان را برای استفاده تجاری تأیید می کند

س سپتامبر 29 , 2020
جنرال الکتریک می گوید تیغه های پروانه 16 پره در GE9x کمترین عددی است که برای یک موتور جت تجاری ساخته است. شرکت جنرال الکتریک اکنون که اداره هواپیمایی فدرال موتور جت عظیم تولید شده برای تأمین انرژی هواپیمای پهن پیکر را تأیید کرده ، بوئینگ 777X جدید مانع بزرگی […]