گزارش می گوید انویدیا نزدیک به خرید Arm از SoftBank است


جیمز مارتین / CNET

بلومبرگ روز شنبه به نقل از منابع ناشناس گزارش داد که انویدیا ، پردازنده های گرافیکی ، در حال خرید تراشه ساز Arm از مجتمع SoftBank ژاپن است و معامله ای قرار است به زودی هفته آینده اعلام شود. بلومبرگ با اشاره به اینکه این معامله می تواند بزرگترین معامله در صنعت تراشه باشد ، معامله Arm می تواند 40 میلیارد دلار وجه نقد و سهام باشد.

انویدیا از اظهار نظر در مورد این گزارش خودداری کرد. SoftBank هیچ نظری نداشت و Arm بلافاصله به درخواست نظر پاسخ نداد.

بلومبرگ گفت ، مذاکرات خرید هنوز هم ممکن است متوقف شود و اگر یک توافق انجام شود ، احتمالاً نظارت دقیق نظارتی را به دنبال خواهد داشت.

هفته گذشته اخبار خبر داد كه انویدیا و سافت بانك در حال مذاكره پیشرفته هستند و انویدیا تنها خریدار بالقوه است. این به دنبال گزارش قبلی وال استریت ژورنال بود که سافت بانک در حال بررسی فروش Arm است. ژورنال همچنین اخبار روز شنبه درباره توافق قریب الوقوع انویدیا و سافت بانک را گزارش کرد.

بیشتر بخوانید: اپل از سال جاری با تراشه های جدید Arm به Mac ها پیوند مغز می دهد

در ماه ژوئن ، اپل گفت که تعمیرات اساسی رایانه های Mac خود را با تراشه های Arm انجام می دهد ، که شبیه به رایانه های طراحی شده برای iPhone و iPad است و از پردازنده های Intel که در 14 سال گذشته استفاده شده است فاصله می گیرد. Arm مجموعه دستورالعمل های تراشه خود را – مجموعه نرم افزارهایی که می تواند برای کنترل تراشه استفاده کند – به شرکت هایی مانند اپل که پردازنده های خود را طراحی می کنند مجوز می دهد.

سافت بانک اقدام به خرید Arm مستقر در انگلیس کرد چهار سال پیش برای تقریباً 32 میلیارد دلار.

شان کین از CNET در تهیه این گزارش مشارکت داشته است.


منبع: حافظ استدیو

بیشتر بخوان:  شایعات مربوط به شارژ بی سیم آیفون 12: آخرین درز اطلاعات ضخیم تر است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ممنوعیت تکمیل خودکار سیاست در Google دارای اشکالات است

ش سپتامبر 12 , 2020
تایپ کردن «اهدا» و به دنبال چند حرف اول «ترامپ» یا نام کامل نامزد ، فقط پیشنهاد «اهدای شیپور» را برانگیخت. Google تأیید کرد که این نتایج خط مشی جدید خود در مورد تکمیل خودکار را نقض کرده است. سخنگوی شرکت روز جمعه گفت: “این در محدوده سیاست ما بود […]