گستره رنگ: برنامه بحث برانگیز ویرایش عکس به دلیل ویژگی “رابط سیاه” پشتیبانی از هوش مصنوعی مورد انتقاد قرار گرفته است


بر اساس وب سایت Gradient ، احتمالاً این ویژگی که AI Face نام دارد ، به کاربران این امکان را می دهد “بدانند که اگر در قاره دیگری به دنیا بیایید ، چه شکلی خواهید بود.”

این شرکت بلافاصله به درخواست نظر پاسخ نداد.

این ویژگی روز چهارشنبه توسط شخصیت های تلویزیونی اسکات دیسیک و برودی جنر – که به دلیل حضور در برنامه واقعیت “Keeping Up With The Kardashians” شناخته می شوند – تبلیغ شد و آنها عکس های متغیری را در توییتر منتشر کردند که نشان می دهد در “اروپا” ، “آسیا” ، “هند” و “آفریقا” چگونه به نظر می رسند . (برخی از کاربران همچنین عنوان کرده اند که هند بخشی از آسیا است.) دیسیک نیز تصویر مشابهی را در حساب اینستاگرام خود منتشر کرد ، اما نظرات را غیرفعال کرد.
چندین کاربر در پاسخ به توییت ها ابراز خشم کردند و آنها را به این شرح توصیف کردند:نژاد پرست“و محکوم کردن آنها را ارتقا دهید تاسیه چهره
بعداً دیسیک و جنر پست های خود را حذف کردند. نمایندگان دیسیک و جنر بلافاصله به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخ ندادند. به گزارش سان ، دیسیک و اعضای خانواده کارداشیان قبلاً پست هایی را در مورد Gradient در شبکه های اجتماعی منتشر کردند که آنها نشان دادند تبلیغات است. در پست های چهارشنبه چنین شاخصی وجود ندارد.

Gradient خود را “مهمترین چیز بعدی در دنیای ویرایش عکس موبایل” توصیف می کند و نام آن به نام بنیانگذاران آن ولادیسلاو اورازوف و بوگدان ماتویو است ، که وب سایت آنها را “علاقه مندان به هوش مصنوعی و یادگیری ماشین” توصیف می کند.

ویژگی های دیگر این برنامه به کاربران اجازه می دهد تا آزمایش کنند که به کدام افراد مشهور شبیه هستند ، به چه حیواناتی شبیه هستند و خود را به سلفی تبدیل می کنند. این برنامه همچنین در حال ترویج ویژگی ای به نام “برآورد قومیت” است که هدف آن استفاده از هوش مصنوعی برای تجزیه و تحلیل تصویر کسی و حساب کردن برای نیاکانش است.

بیشتر بخوان:  بیرز در دو دقیقه آخر نیمه اول 14 امتیاز کسب می کند تا 14-13 پیش بیفتد

وب سایت می گوید: “به سادگی عکس خود را بارگذاری کنید ، و الگوریتم بسیار دقیق ما ویژگی های صورت شما را تجزیه و تحلیل می کند و زمینه قومی شما را می گوید.”

این اولین بار نیست که Gradient با بحث و جدال روبرو می شود. بر اساس گزارشی از Mashable ، سال گذشته چندین سوال در مورد سیاست حفظ حریم خصوصی تصاویر کاربران و تمایل آنها به هزینه های اشتراک کاربران بدون رضایت صریح آنها مطرح شده است.
ویژگی مشهور مانند این شرکت سال گذشته پس از چندین فریاد پر سر و صدا ، از جمله دیسیک و اعضای کارداشیانز ، نمایان شد. کیم کارداشیان جیر جیر درباره ویژگی “رتبه بندی قومیت” در آوریل سال جاری منتشر شد ، هشتگ نشان دهنده تبلیغ آن است.
منبع: حافظ استدیو

بیشتر بخوان:  تیم های دیگر علاقه مند بودند ، اما من هرگز سیاتل را ترک نکردم

لینک ها کوتاه شده

tinyurl.com/y3y9nvqb
is.gd/ZjfCaj
shrtco.de/N3ul1
clck.ru/R4gub
u.nu/6j-g7
ulvis.net/4qC

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

بهترین VPN برای Mac 2020: نظرات و نکات خرید

ج سپتامبر 25 , 2020
با ازدحام اینترنت درباره نگرانی های مربوط به حریم خصوصی و تغییرات احتمالی در بی طرفی شبکه ، احتمالاً نام شبکه های خصوصی مجازی را شنیده اید که به VPN معروف هستند. در صورت استفاده صحیح ، VPN می تواند حریم خصوصی شما را به میزان قابل توجهی ارتقا بخشد […]