گونه های جدید زنبورهای سوسک کش در کهربا 25 میلیون سال قدمت کشف شده است


این زنبور 25 میلیون سال پیش در کهربا گرفتار شده بود.

جورج پوینار ، جونیور / دانشگاه ایالتی اورگان

اگر از سوسک ها متنفر هستید ، ممکن است در یک قطعه شگفت انگیز از تاریخ حشرات اخیر ، باستان تسکین پیدا کنید.

جورج پوینار جونیور ، حشره شناس دانشگاه ایالتی اورگان ، چهار گونه جدید از زنبورهای بنر را در کهربا 25 میلیون ساله کشف کرد که در جمهوری دومنیکن و مکزیک پیدا شده است. این زنبورهای قاتل سوسک امروزه نیز وجود دارند و کشفیات کهربا نگاهی جذاب به گذشته آنها دارد.

Poinar نویسنده یک مطالعه در مورد زنبورهای پوشیده از عنبر است که در ماه جاری در مجله Palentology Historical Biology منتشر شده است.

این یکی از چهار گونه جدید زنبورهای بنری است که در کهربا 25 میلیون ساله به دام افتاده است.

جورج پوینار ، جونیور / دانشگاه ایالتی اورگان

زنبورهای بنر به توله سگهای خود اجازه می دهند وظایف قتل سوسک را انجام دهند. زنبورهای ماده تخم های خود را در سینی تخم سوسک یا روی آن قرار می دهند.

دانشگاه ایالتی اورگان گفت: “هنگامی که تخم زنبورها تخم می خورد ، لارو تخم های سوسک را در جایی که تخم گذاری شده بود می خورد. لارو با رشد در بزرگسالی از پوسته تخم مرغ به عنوان پناهگاه استفاده می کند.

Poinar در بیانیه ای که روز جمعه توسط دانشگاه ایالتی اوهایو صادر شد ، گفت: “مطالعه ما نشان می دهد که این زنبورها حدود 20 یا 30 میلیون سال پیش بوده اند و ممکن است همان الگوهای رفتاری در مورد سوسک ها داشته باشند.

شاخسارها کاملاً متناسب با سایر یافته های کهربا Poenar است که شامل برخی از یافته های بسیار چشمگیر است کک، بی مهرگان خرد قالب خوک و ET از لحاظ ظاهری عجیب است.

پوینار در رزین فسیل شده درخت با بقایای زنبورها سوسک پیدا نکرد ، اما برخی از موریانه های پرنده را که احتمالاً در حال تقسیم فضا با روچ ها بودند ، مشاهده کرد.

و اگر امروز زنبور Ensign را مشاهده کردید ، این یک دوست است ، نه یک دشمن. آنها نیش نمی زنند ، اما سوسک ها را خراب می کنند.


منبع: حافظ استدیو

لینک ها کوتاه شده

tinyurl.com/y6apspvb
is.gd/Fs2UPT
shrtco.de/EVvM2
clck.ru/R7Vjw
u.nu/z2aej
ulvis.net/egi

بیشتر بخوان:  4 تلفن برتر که می توانید با 300 دلار یا کمتر تهیه کنید: Galaxy A50 ، Moto G Power و موارد دیگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

کلیپرز پس از هفت فصل Doc Rivers را آزاد می کند. 76ers ، Pelicans در واقع به عنوان سرمربی ، در هر گزارش

س سپتامبر 29 , 2020
لس آنجلس کلیپرز در دور دوم مقدماتی با پیروزی 3-1 مقابل دنور ناگتس شکست تحقیرآمیز را متحمل شد ، زیرا در سه مسابقه گذشته با اختلاف دو برتری پیش افتاد. این فروپاشی حماسی آنها را به یک شوخی در لیگ تبدیل کرد و اکنون Doc Rivers هزینه مربیگری خود را […]