یک تیم زن در لمان به مرحله جدیدی می پرد


این آخر هفته ، تاریخچه 24 ساعته لمانز ساخته خواهد شد.

برای اولین بار ، یک تیم کاملاً زن در کلاس LMP2 شرکت می کند ، تیمی که به صورت اختصاصی برای تیم های خصوصی باز است. این نشان دهنده اوج کار کمیسیون زنان در موتور اسپورت و ریچارد میل ، رئیس کمیسیون استقامت فدراسیون بین المللی اتومبیل ، نهاد حاکم بر ورزش است.

کمیسیون زنان در اتومبیلرانی در سال 2009 توسط FIA ایجاد شد تا نشان دهد که ورزش اتومبیلرانی در همه زمینه ها برای زنان قابل دسترسی است و مشارکت بیشتر را تشویق می کند. این اداره توسط میشل موتون ، رئیس آن اداره می شود ، كه خدمه ای كل زن را در لمانس و بیست و یکم در كلاس نمونه اولیه دو لیتری در سال 1975 به پیروزی رساند.

از سال 1923 ، از 4،298 خدمه شروع به کار لمانز ، فقط 23 نفر کاملا زن بوده اند. هیچ یک در سطح LMP2 مسابقه نداده اند.

بیشتر بخوان:  وایت ساکس و رانتریا توافق می کنند که پس از فصل برک آوت از هم جدا شوند

موتون در مصاحبه ای گفت: “ما در کمیسیون سالها تلاش کرده ایم تا تیمها و تولیدکنندگان را درگیر کنیم ، تا خانمهایی را در یک تیم برتر داشته باشیم.” “من می گفتم” این مانند یک رویا بود. “

تاتیانا کالدرون از کلمبیا ، سوفیا فلورش از آلمان و بیتسکه ویسر از هلند با یک Oreca 07-Gibson برای تیم مسابقه ای ریچارد میل که توسط Signatech ، یک شرکت اتومبیلرانی اتومبیلرانی اداره می شود ، رانندگی می کنند. Signatech در سال گذشته در گروه LMP2 برنده شد.

موتون گفت: “ما همیشه می خواستیم موقعیت های برابر را برای خانم ها ایجاد کنیم.” “ما نمی خواستیم دختران تلاش کنند تا به اوج برسند اما فرصتی برای حضور در یک تیم حرفه ای نداشته باشند. با تجربه ، من می دانم که این برای انگیزه بسیار قوی است و بسیار مهم است. “

بیشتر بخوان:  لبرون جیمز علاقه ای به نزاع با ترامپ ندارد: "من مطمئن هستم که با این پسر رفت و برگشت نمی کنم"

کاترین لگ از بریتانیا ، که در Champ Car ، IndyCar رانندگی کرده و در هفت ساعت گذشته 24 ساعت Daytona شرکت کرده ، قرار بود هدایت تیم را بر عهده بگیرد.

در آزمایش ماشین LMP2 در مدار Paul Ricard Circuit فرانسه در ماه جولای ، قبل از شروع مسابقات سری Le Mans اروپا ، لگ در اثر تصادف به شدت مجروح شد. لگ گفت که او مچ پای راست خود را شکسته ، در دو قسمت استخوان درشت نی را ترک کرده است ، در سه قسمت استخوان استخوان فیبولا را ترک کرده و یک متاتارس را نیز در اختیار دارد.

لگ 40 ساله سعی کرد به موقع بهبود یابد ، اما اسکن در اول سپتامبر او را منتفی کرد.

لگ گفت: “من شکم گرفته ام که آنجا نخواهم بود ، اما در نوع بیمار کمی راحت هستم زیرا فشار زیادی وجود داشته است ، و شما نمی خواهید کسی را ناامید کنید.” در مصاحبه ای گفت.

بیشتر بخوان:  جارد گاف فوتبال را بالا می برد

“من واقعاً سخت می جنگیدم تا تناسب اندام داشته باشم و کسی را رها نکنم و اکنون احساس می کنم می توانم کمی نفس بکشم زیرا سه هفته بعد از لمان مان قبل از مسابقه بعدی در مونزا حضور دارم.”

ویسر 25 ساله جای لگ را گرفت. آنها به همراه کالدرون 27 ساله و فلورش 19 ساله هرگز به لمانز رانندگی نکرده اند.

همه آنها بخشی از یک برنامه ارزیابی رانندگان زن بودند که توسط کمیسیون زنان در موتور اسپورت اجرا شد ، که در سال 2018 در ناوارا ، اسپانیا برگزار شد.

پانزده راننده مورد ارزیابی قرار گرفتند. زمان و تجهیزات ردیابی مساوی ، فرمول رنو 2.0 و GT4 پورشه کیمن در اختیار آنها قرار گرفت. نتایج به انتخاب آنها برای تیم کمک کرد.

بیشتر بخوان:  NFL Week 1: خلاصه و نکات برجسته از بازیهای یکشنبه

ویسر گفت: “من واقعاً از ریچارد میل ، زنان FIA در کمیسیون اتومبیلرانی و میشل متشکرم که به من اعتقاد داشتند و به ما اعتقاد داشتند.”

وی گفت: “اما این فقط در مورد ما سه دختر نیست.” “ما می توانیم ثابت کنیم که مبارز هستیم. قرار است به تصویر کلی زنان در اتومبیلرانی کمک کند. ما در این ورزش برای هر دختر و زن مجردی مسابقه خواهیم داد. “

این تیم همچنین در حال تحقق یک پروژه دو و نیم ساله برای آماندا میل ، دختر ریچارد و هماهنگ کننده تیم است.

وی گفت: “ما فقط نیاز به یافتن تیم مناسب و خانم های مناسب برای رانندگی داشتیم و اکنون توانسته ایم از همه چیز به بهترین شکل استفاده کنیم ، بنابراین بسیار خوش شانس هستیم.”

بیشتر بخوان:  ویلسون 4 برد TD در پیروزی شماره 14 BYU 43-26 مقابل هوستون انجام داد

“از آنجا که همه این خانمها رانندگی کرده اند ، هیچ کس واقعاً باور نکرده است که آنها می توانند کاری انجام دهند. آنها برای من داستان هایی در مورد مهندسان تیم های دیگر تعریف کرده اند که به آنها می گویند: “به من نگویید چه کاری باید انجام دهم زیرا تو فقط یک دختر هستی.” این جایی است که ما هنوز در سال 2020 هستیم. این کمی ترسناک است. “

حتی اگر غایب باشد ، لگ به آنچه که انجام شده افتخار می کند. وی گفت: “انجام چنین کاری طولانی شده است.” “میشل واقعاً بسیار سخت تلاش کرده است تا چنین چیزی اتفاق بیفتد.

“پس از آن شخصی مانند آماندا طول کشیده است که بالای بشقاب برود و برود ،” من می خواهم پول خود را در دهان خود بگذارم و از این زنان حمایت خواهم کرد. او شگفت انگیز است.”

بیشتر بخوان:  Thiem یا Zverev به عنوان یک قهرمان گرند اسلم یو اس اوپ را ترک می کند

لگ گفت که میل “مقدار زیادی خون ، عرق و اشک” به پروژه وارد کرده ، و همچنین “پول زیادی و بیش از آن ، شهرت او”.

دومین خدمه کاملا زن در کلاس LMGTE Am شرکت می کنند. مانوئلا گاستنر از ایتالیا ، راحل فری از سوئیس و میشل گتینگ از دانمارک پس از رقابت در لمانس سال گذشته دوباره به هم پیوستند ، در حالی که آنها در رده 39 قرار گرفتند. آنها اولین تیم تنها زنان بودند که از سال 1977 به پایان رسید.

موتون گفت: “انجام لمانز واقعاً کاری باورنکردنی است.” “سال گذشته ما یک تیم کاملا زن داشتیم ، امسال برای اولین بار دو تیم داریم از آخرین مسابقه من در سال 1975. این یک قدم بزرگ است.”


منبع: حافظ استدیو

لینک ها کوتاه شده

tinyurl.com/y6ocvow7
is.gd/KkbO4r
shrtco.de/n6TlR
clck.ru/QtUyQ
u.nu/ls0n0
ulvis.net/ELC

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

از سیستم توصیه یوتیوب به عنوان مضر انتقاد می شود. موزیلا می خواهد درباره آن تحقیق کند

پ سپتامبر 17 , 2020
موزیلا می خواهد در مورد سوراخ خرگوش توصیه شده YouTube تحقیق کند. ست روزنبلات / CNET سیستم توصیه ویدیوی YouTube بوده است منتقدان بارها و بارها متهم شدند اعزام مردم به پایین سوراخهای خرگوش ضد اطلاعات و افراط گرایی. اکنون موزیلا ، موسسه غیرانتفاعی سازنده مرورگر فایرفاکس ، از کاربران […]