یک دوربین ضعیف Google Pixel 5 مرا به سمت آیفون 12 سوق می دهد


تلفن هوشمند Pixel 5 گوگل دارای دوربین های فوق العاده زاویه دید و فوق العاده عریض است ، اما برای سوژه های دور تله وجود ندارد.

استفان شنکلند / CNET

سالهاست که از Google Pixels و iPhone iPhones برای نیازهای عکاسی روزمره از تلفن های هوشمند استفاده می شود. در بیشتر عکسهایم ، به دلیل برنامه پیشگام عکاسی رایانه ای Google ، که به تولید کیفیت تصویر برتر از دستگاه های محدود منجر می شود ، به Pixels اعتماد کردم. آیفون فعلی ، XS Max ، در مواردی که من به لنز تله فوتو احتیاج داشتم ، برده شد.

دو گوشی هوشمند اخیر عرضه شده – از خطوط Google Pixel 5 و Apple iPhone 12 – نظر من را تغییر داده است. سخت افزار دوربین میان برد در Pixel 5 و آرایه دوربین پیشرفته در آیفون 12 پرو مکس ، همراه با سنسور تصویر بزرگ این ابزار و گزینه های جدید نرم افزاری ، مرا به اردوگاه اپل هل می دهد.

فقط قرار نبود اینگونه باشد. من از توانایی گوگل در تبدیل تحقیقات پردازش تصویر پیشرفته به تصاویر با کیفیت برتر تلفن های هوشمند تحت تأثیر قرار گرفتم. گوگل نشان داده است که کامپیوترها تا چه اندازه عمیقاً دوربین ها را تازه کرده اند و از گوشی های هوشمند رقبا و سازندگان دوربین های سنتی بهتر عمل می کنند.

تصمیم گوگل برای ساخت یک گوشی میان رده فقط با دو دوربین یک رها شدن به نظر می رسد. هیچ راهی برای جبران چندین دوربین که رقبایی مانند سامسونگ ، هواوی و اپل از آن استفاده می کنند وجود ندارد. مطمئناً ، رقبا لزوماً با تمام نرم افزارهای Google Camera مطابقت ندارند ، اما گوگل حتی به دستگاه آنها نزدیک نیست.

مقایسه بین عکاسی از راه دور و دوربین های با کیفیت بسیار بالا

در سال 2019 ، تلفن Pixel 4 گوگل با افزودن دوربین پشتی دوم و گزینه تله فوتو برای سوژه های دور ، گامی به جلو برداشت. این در همان سال بود که اپل دوربین سوم را به مدل های پیشرفته آیفون 11 پرو اضافه کرد ، این یک دوربین فوق العاده سریع است که در کنار دوربین های اصلی و دوربین های تله قرار دارد.

عکس تله پیکسل 5 2X ، که در اینجا با فرمت خام محاسباتی از گوگل گرفته شده است ، با وضوح 3 مگاپیکسلی بسیار زیبا ارائه می شود. در سمت راست ، عکس 12MP آیفون XS Max 2 ساله که به عنوان عکس HDR خام با برنامه Lightroom Adobe گرفته شده است ، جزئیات بیشتر و انعطاف پذیری ویرایش را فراهم می کند. با ضربه زدن برای بزرگنمایی ، جزئیات برتر آیفون آشکار می شود ، اگرچه برای مطابقت با تصویر Pixel 5 کوچک شده است.

استفان شنکلند / CNET

گوگل امسال سعی کرد با جایگزینی دوربین تله فوتو با دوربین با وضوح فوق العاده در Pixel 5 از قدرت اپل الگوبرداری کند. اما اپل با آیفون 12 پرو پیشرفت های عمده ای در دوربین ایجاد کرده است ، از جمله سنسور تصویر بزرگتر ، لنز تله فوتو وسیع تر ، و بهبود ثبات تصویر برای خنثی کردن دست دادن ، فیلم. Dolby Vision HDR با سرعت 60 فریم در ثانیه و انعطاف پذیرترین فرمت ProRaw اپل. اپل به وضوح منابع عظیمی را در عکاسی بهتر فرو می برد.

ممکن است گوگل تماس درستی برای بازار گسترده ای برقرار کرده باشد. من گمان می کنم دوربین های با وضوح فوق العاده بالا برای مشتریان عادی تلفن های هوشمند بهتر از تله هستند. مسلماً دوربین های فوق العاده سریع برای عکس های گروهی ، صحنه های داخلی و فیلمبرداری از دوربین های تله و کوهستان کاربرد بیشتری دارند.

اما هر دو را می خواهم. من از دیدگاه های مختلف لذت می برم. در حقیقت ، برای چند سال معمولاً فقط لنزهای تله فوتو بسیار گسترده را برای یک DSLR حمل می کردم.

در پاسخ به نگرانی های من ، گوگل می گوید فناوری بزرگنمایی دیجیتال Super Res Zoom را در Pixel 5 با عکاسی محاسباتی بهتر و هوش مصنوعی فناوری هایی که اکنون می توانند تا 7 برابر بزرگنمایی کنند. ایده این بود

آیزاک رینولدز ، تهیه کننده دوربین گفت: “ما با دقت بررسی کردیم تا ببینیم چه چیزی واقعاً برای مردم مهم است ، و سپس بر روی آن تمرکز کردیم – و صدها دلار در این کار صرفه جویی کردیم.” داشتن یک دوربین از راه دور می توانست به بهبود کیفیت تصویر کمک کند ، اما اولویت امسال گوگل “تولید تلفنی بود که با انتهای فوقانی مقایسه شود اما با قیمت بسیار پایین تر – و ما این کار را کردیم.”

من در آن قانع نیستم. هنگام عکاسی حتی با بزرگنمایی 2 برابر ، هر دو آیفون XS Max 2 ساله و Pixel 4 1 ساله تصاویر برتر را در مقایسه با Pixel 5 ارائه می دهند.

در زوم 2 برابر ، فناوری Super Res Zoom Pixel 5 تصویری 12 مگاپیکسلی ایجاد می کند ، اما مانند این نمایشگر برش خورده ، از نزدیک مصنوعی به نظر می رسد.

استفان شنکلند / CNET

چیزی که من تاکنون در مورد دوربین های Pixel 5 دوست دارم

می خواهم روشن باشم: تلفن جدید گوگل مزایای خود را دارد و من طی چند روز گذشته برخی از این نقاط قوت را هنگام آزمایش دوربین های Pixel 5 آزمایش کردم. در اینجا یک دسته وجود دارد:

  • Google Mathematical Raw در مورد فرمت های تصویر بهترین های هر دو دنیا را به علاقه مندان ارائه می دهد. این ترکیب نوردهی و انعطاف پذیری رنگ داده های تصویر خام پردازش نشده با دامنه نوردهی و کاهش نویز در پردازش چندگانه HDR + است که معمولاً برای ایجاد JPEG استفاده می شود.
  • با دوبار کلیک بر روی دکمه روشن بودن گوشی ، به سرعت برنامه دوربین راه اندازی می شود. این با Pixel 5 جدید نیست ، اما بسیار سریعتر از نماد صفحه قفل آیفون است.
  • حالت شبانه و به ویژه عکسبرداری نجومی ، هنوز هم برای عکسهای کم نور عالی است.

گوگل همچنین به سایر ویژگی های Pixel 5 اشاره کرده است ، از جمله توانایی نور عمودی برای کنترل منبع نور مرئی که چهره سوژه را روشن می کند. عکس های سلفی که در حالت Night Sight کار می کنند ؛ فیلم 4K اکنون با سرعت 60 فریم در ثانیه پخش می شود و پردازش پیشرفته تر با دامنه دینامیکی بالا به نام HDR + که اکنون با قرار گرفتن در معرض برای جزئیات سایه بهتر مانند چهره روشن و تثبیت بهتر فیلم ، بهبود می یابد

مشکل اینجاست: با وارد شدن سخت افزار گوگل ، رقبا برای بهبود نرم افزار خود تلاش می کنند.

رقبای گوگل در عکاسی رایانه ای شروع به جبران می کنند

اپل در مورد برنامه های فیلمبرداری این داستان توضیحی نداده است ، اما اقدامات آن چیزهای زیادی می گوید.

حالت عمودی برای Pixel 5

Pixel 5 یک حالت پرتره مفید و نه منحصر به فرد ارائه می دهد که پس زمینه را برای “بوکه” روان محو می کند.

استفان شنکلند / CNET

در سال گذشته ، اپل با بهترین HDR + گوگل برای صحنه های چالش برانگیز با عناصر روشن و تاریک مطابقت داشته است. Pixel 5 امسال HDR + را با فناوری تصحیح در فناوری مخلوط کردن چند نقطه تقویت می کند. با این حال ، گزینه Smart HDR اپل اکنون در حال پیشرفت در نسل سوم خود است. اپل نیز در حال بهبود عکس های شبانه آیفون است.

علاقه مندان به عکس مانند من فرمت های تصویر خام پردازش نشده را ترجیح می دهند تا بتوانیم تعادل رنگ ، نوردهی ، وضوح و کاهش نویز را تنظیم کنیم. وقتی دوربین در هنگام “تبدیل” داده های تصویر خام به یک تصویر راحت تر اما محدود JPEG ، دوربین انتخاب های درستی انجام نمی دهد ، این بسیار عالی است. پردازش خام HDR کامپیوتری گوگل با انعطاف پذیری خام ، اما اکنون اپل قصد دارد جواب خود را با نام ProRaw به زودی در به روزرسانی برای مدل های iPhone Pro منتشر کند.

تعداد کمی از افراد از تلفن های Pixel استفاده می کنند و این نیز بر Google تأثیر می گذارد. قدرت نرم افزار تصویربرداری Adobe در حال کالیبراسیون برنامه عکس Lightroom خود برای اصلاح مشکلات لنز و تطبیق ابزار HDR خود با برخی دوربین ها و لنزها است. تعجب آور نیست که تلفن های Pixel در این لیست نیستند. Adobe در بیانیه ای گفت: “ما تمایل داریم پشتیبانی را بر اساس محبوبیت دستگاه ها نزد مشتریان خود ارائه دهیم.”

در مقابل ، Adobe در حال کار “نزدیک با اپل” برای استفاده از قابلیت های ProRaw است. و گوگل کنید مارک لویوی ، متخصص عکاسی رایانه ای ، گوگل را ترک کرد و اکنون در Adobe استجایی که او در برنامه Adobe Camera فناوری عکس ایجاد می کند.

فروش یک اسمارت فون میان رده مانند Pixel 5 یا Pixel 4a 5G ممکن است منطقی باشد که همه گیر COVID-19 میلیون ها شغل هزینه داشته باشد و 1099 دلار برای iPhone Pro Max غیرقابل پرداخت باشد. اما برای افرادی مثل من که بودجه ای برای عکاسی و قدردانی از هوش عکسبرداری محاسباتی گوگل دارند ، حیف است که گوگل حرف اول را بزند.
منبع: حافظ استدیو

لینک ها کوتاه شده

tinyurl.com/yxjhmcek
is.gd/Eowoyl
shrtco.de/U1r8D
clck.ru/RTFnt
u.nu/756xq
ulvis.net/ah7N

بیشتر بخوان:  بهترین معاملات لپ تاپ Prime Day 2020: 600 دلار تخفیف Razer Blade 15 ، پس انداز در Microsoft Surface ، Samsung Galaxy Book S و موارد دیگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

گفته می شود انتظار می رود عقاب ها در آخرین مهلت تجارت دوباره پرخاشگر باشند

ی اکتبر 18 , 2020
گفته می شود که هووی رزمن “در حال حرکت” است زیرا آخرین مهلت تجارت در ابتدا در NBC Sports Philadelphia ظاهر شد علیرغم اینکه ایگلز 1-3-1 به ثمر رساند ، شاید هوی روزمن نتواند به خودش کمک کند. آخرین مهلت معامله NFL در تاریخ 3 نوامبر به سرعت در حال […]