یک شرکت یوتا ادعا می کند که با تماس با Tracing Tech اختراع کرده است


در دعوا در برابر Covid-19 ، برنامه های ردیابی تماس تاکنون عمدتاً ناامید کننده بوده اند – حداقل در ایالات متحده. در بهار به عنوان راهی برای کمک به خاموش کردن سریع شیوع ویروسی با ردیابی قرار گرفتن در معرض احتمالی با استفاده از تلفنهای هوشمند ، آنها در اثر اشکالات فنی ، نگرانی در مورد حریم خصوصی و پاسخ چندگانگی و پراکندگی همه گیر ایالات متحده متوقف شدند. اکنون ، آنها ممکن است در یک جنگ بر سر حق ثبت اختراع غرق شوند.

چالش ناشی از Blyncsy ، سازنده نرم افزار مستقر در سالت لیک سیتی است که به شهرها کمک می کند تا داده های تحرک را جمع آوری و تجزیه و تحلیل کنند. در هفته های اخیر ، این شرکت ادعاهایی را درخواست کرده است که معادل 1 دلار برای هر ساکن ، به ایالت هایی که برنامه های ردیابی تماس ، از جمله پنسیلوانیا ، داکوتای شمالی ، داکوتای جنوبی و ویرجینیا را آزاد کرده یا قصد انتشار آن را دارند ، ارسال کرده است. این شرکت دارای سه حق ثبت اختراع مربوط به ردیابی تماس است. یکی از آنها ، در فوریه 2019 ، برای “ردیابی روابط مجاورت و استفاده از آنها” اعطا شده است ، روش های ردیابی گسترش “سرایت” را با استفاده از فناوری مانند بلوتوث ، Wi-Fi و سیگنال های تلفن همراه توصیف می کند. این شرکت می گوید ، برنامه های راه اندازی شده توسط آژانس های بهداشت عمومی در طی بیماری همه گیر Covid-19 ، آن را نقض می کنند.

بیشتر بخوان:  اگر به تازگی دچار کووید شده اید ، ورزش می تواند عوارض جدی از جمله بیماری های قلبی را ایجاد کند

در ماه آوریل ، Blyncsy پورتالی برای دیگران راه اندازی کرد تا درخواست مجوز فناوری خود را ارائه دهند و برنامه هایی برای بررسی حریم خصوصی ارائه دهند. این اندکی پس از آن بود که گوگل و اپل به طور مشترک از تلاش برای دستیابی به فناوری ردیابی تماس در دست دولت های ایالتی و ملی با استفاده از ویژگی های بلوتوث در تلفن های هوشمند شرکت ها خبر دادند. Blyncsy هیچ گیرنده ای پیدا نکرد.

مدیرعامل Blyncsy ، مارک پیتمن ، می گوید: “دولت های ایالتی این مسئولیت را به عهده گرفته اند که به نام خود راه حل ارائه دهند که در آن آنها بدون جبران از اموال ما استفاده می کنند.” وی محصول فعلی برنامه های ردیابی تماس را تلاش شبانه روزی توصیف می کند و می گوید که مبارزه با حق ثبت اختراع ناشی از نگرانی در مورد حریم خصوصی و اثربخشی آنها است ، نه تلاش برای سودآوری.

بیشتر بخوان:  FBI با بروز پیچ و تاب های جدید در مورد کلاهبرداری های مرتبط با رابطه جنسی ، هشدار می دهد در مورد اخاذی نوجوانان

پیتمن می گوید ادعای هر دلار برای هر نفر از ساكنان ، كه به 762،659 دلار در مکانی مانند داكوتای جنوبی ترجمه می شود (كه به طور خاص ، برنامه ای دارد كه موقعیت مکانی را دنبال می كند اما نزدیكی با تلفن های دیگر را دنبال نمی كند) منطقی است. بسیاری از ایالات بسیار کمتر از این هزینه کرده اند. در داکوتای شمالی و وایومینگ ، قرارداد برنامه های ایالت ها سالانه حدود 1 درصد برای هر ساکن کار می کند. هزینه توسعه برنامه ویرجینیا 229000 دلار برای جمعیت ایالت بیش از 8 میلیون نفر هزینه شده است.

بیشتر بخوان:  جوانه های OnePlus را CBP به عنوان AirPod های "تقلبی" ضبط کرد. اکنون دو برابر شده است

کارشناسان ثبت اختراعات می گویند بعید است تلاش Blyncsy پیروز شود. وسعت حق ثبت اختراع ، شامل تقریباً هر نوع فناوری ردیابی قرارداد شامل تلفن های هوشمند ، احتمالاً آن را در برابر چالش های اداره ثبت اختراعات و علائم تجاری ایالات متحده آسیب پذیر می کند. ایالت ها همچنین در برابر دعاوی مربوط به نقض حق ثبت اختراع محافظت گسترده ای دارند – یکی از دلایل شرکت در عوض پیگیری ادعاهای مالکیت است. اما یک کشمکش قانونی می تواند گسترش برنامه های ردیابی تماس قبل از افزایش انتظارات موارد در زمستان امسال را پیچیده تر کند.

بیشتر بخوان:  یخچال های قطب جنوب ناپایدار در بالای آب و زیر آب رشد می کنند

مشخص نیست که آیا اپل و گوگل ، که فناوری آنها در قلب بیشتر برنامه های ردیابی مخاطب قرار دارد ، برای دفاع از ایالات یا توسعه دهندگانی که برنامه ایجاد کرده اند ، وارد عمل می شوند یا خیر. گوگل از اظهار نظر خودداری کرد و اپل پاسخی نداد. تلاش ها برای رسیدن به مقامات دولتی بی نتیجه بود.

پیتمن می گوید که او قصد ندارد جلوی استفاده این فناوری از ایالت ها را بگیرد و هدف او گرفتن “بازپرداخت” برای استفاده آنها از مالکیت معنوی شرکت است. تیم بروکینز ، توسعه دهنده برنامه های ردیابی تماس مورد استفاده در داکوتای شمالی و وایومینگ ، می گوید ، اما یک جنگ ثبت اختراع می تواند کشورهای دیگر را از پذیرش برنامه منصرف کند. با عدم اثبات کارآیی برنامه ها ، ممکن است مقامات دیگر در مورد عقد قرارداد با توسعه دهندگان مربوط به فناوری مرتبط با اختلاف اختراع ثبت اختراع ، احتیاط کنند. وی می گوید: “این وضعیت جدیدی را كه برنامه ها را ارائه می دهند مسدود خواهد كرد.” وی امیدوار است که اپل و گوگل به ایالت ها و توسعه دهندگانی که از فناوری آنها استفاده می کنند ، غرامت بپردازند.

هر آنچه در مورد ویروس کرونا باید بدانید

در اینجا همه پوشش های WIRED در یک مکان وجود دارد ، از نحوه سرگرم کردن فرزندان گرفته تا اینکه چگونه این شیوع بر اقتصاد تأثیر می گذارد.

بیشتر بخوان:  ارتش طرح جدید جنگ "مانور ترکیبی اسلحه" را دنبال می کند

در سال 2016 ، پیتمن در هواپیمایی روی آسفالت آستین تگزاس مشغول تماشای فیلم بود مسری ، او می گوید ، وقتی ایده استفاده از سیگنال های تلفنی برای ردیابی قرار گرفتن در معرض بیماری های عفونی به او زده شد این شرکت به سرعت تلاش کرد تا این ایده را بهبود بخشد و برای ثبت اختراع ثبت نام کرد ، اما بلافاصله محصولی را عرضه نکرد زیرا هیچ بیماری قریب الوقوع برای سرکوب وجود نداشت.


منبع: حافظ استدیو

لینک ها کوتاه شده

tinyurl.com/y2q88ky7
is.gd/A3UDkk
shrtco.de/TgKN8
clck.ru/Qsb7C
u.nu/aoccf
ulvis.net/aZG

بیشتر بخوان:  می خواهید نهنگ ها را نجات دهید؟ استراق سمع تماس های آنها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

جوکیچ و موری در حالی بازی می کنند که ناگتس مسابقه تاریخی پلی آف NBA برابر کلیپرز را برگزار می کند | NBA

چ سپتامبر 16 , 2020
دوتایی پویای دنور ، جمال موری و نیکولا جوکیچ ، چرخش حیرت انگیز دیگری را رقم زد زیرا ناگتس برای اولین بار از سال 2009 به فینال کنفرانس غرب راه یافت. موری 40 امتیاز به دست آورد ، جوکیچ در کوارتر سوم سه برابری به ثمر رساند و دنور بازهم […]