Epic Games v Apple: دادخواست ضد انحصاری که می تواند App Store را برای همیشه تغییر دهد


به روز رسانی 09/10/20: دیروز ، اپیک گیمز به مشتریان خود هشدار داد که ورود به سیستم با دسترسی اپل در 11 سپتامبر لغو خواهد شد. امروز ، اپیک می گوید که اپل “تمدید نامحدود” به این شرکت اعطا کرده است. اپیک همچنان به مشتریان خود توصیه می کند از به روز بودن آدرس ایمیل آنها و داشتن رمز عبور اطمینان حاصل کنند.

جدیدترین: اپل دسترسی “ورود به سیستم با اپل” را گسترش می دهد

در تاریخ 9 سپتامبر ، اپیک گیمز به مشتریان خود هشدار داد که ظرف دو روز دیگر نمی توانند از سیستم ورود به سیستم با اپل برای دسترسی به حساب های خود استفاده کنند. یک روز بعد ، شرکت گفت که اپل “پسوند نامحدود” را برای این دسترسی فراهم کرده است. این شرکت هنوز به کاربران توصیه می کند حساب های خود را برای عدم توانایی استفاده از Sign in with Apple در آینده آماده کنند.

اپیک دستورالعمل هایی را برای اطمینان از دسترسی افرادی که از سیستم ورود به سیستم با اپل استفاده می کنند در صورت لغو دسترسی اپل به حسابهایشان ، به شما داده است. به صفحه تنظیمات عمومی شرکت بروید ، با Apple ID خود وارد شوید و مطمئن شوید که آدرس ایمیل شما به یک آدرس ایمیل واقعی که کنترل می کنید به روز شده است. اگر با استفاده از Sign in with Apple در حساب Epic Games ثبت نام کرده اید و هرگز رمزعبور Epic Games را تنظیم نکرده اید ، حتماً این کار را نیز انجام دهید.

اپل از توسعه دهندگان می خواهد که از گزینه های ورود به سیستم (SSO) مانند ورود به سیستم با حساب های Google ، Facebook یا Twitter خود استفاده کنند ، همچنین ورود به سیستم با Apple را به عنوان گزینه در نظر بگیرند.

داستان اصلی

Fortnite ممکن است مانند گذشته نمودارهای App Store را به آتش نکشد ، اما با وجود ده ها میلیون بازیکن ، هنوز هم یکی از محبوب ترین بازی ها در تمام زمان ها است. ما نمی دانیم که چه تعداد از آنها در دستگاه های تلفن همراه بازی می کنند ، اما Epic Games (خالق Fortnite) حاضر است در کل بازار قدمت بگذارد تا از اپل و قوانین فروشگاه برنامه Google در یک تشدید جنگ ضد انحصاری در سطح صنعت ، سرپیچی کند.

بیشتر بخوان:  معاملات پخش Prime Day 2020: دستگاه های Roku در حال حاضر به 22 دلار ، Fire TV Cube تا 80 دلار در روز سه شنبه کاهش یافته است

اگر نمی دانید ، Fortnite به بازیکنان این امکان را می دهد تا چیزهای درون بازی (لباس ها ، حرکات رقص ، این نوع چیزها) را با یک ارز مجازی به نام V-bucks خریداری کنند. این شباهت به سنگهای قیمتی ، الماس ، انرژی و سایر ارزهای مجازی است که در بسیاری دیگر از بازی های موبایل یا رایگان به کار رفته است.

Epic Games به تازگی اعلام کرده است که هزینه V-buc ها 20 درصد کمتر از گذشته است. اگر بازی را روی رایانه شخصی ، Mac یا کنسول انجام می دهید ، رونق ببخشید – قیمت فقط ارزان تر است.

اگر بازی با iOS یا Android دارید ، کمی پیچیده تر است. وقتی می خواهید V-bucks بخرید ، اکنون به شما ارائه می شود گزینه ها. اگر خرید از طریق App Store یا Google Play Store را انتخاب کنید ، هزینه قدیمی را پرداخت می کنید. Epic گزینه جدید “پرداخت مستقیم حماسی” را اضافه کرده است که از اطلاعات پرداخت متصل به حساب Epic شما استفاده می کند (یا به شما امکان می دهد اطلاعات پرداخت جدید را وارد کنید) و 20 درصد تخفیف به شما ارائه می دهد.

Epic Games در توضیح این که چرا قیمت برای کسانی که از طریق App Store خرید می کنند بیشتر است مستقیم است:

در حال حاضر ، هنگام استفاده از گزینه های پرداخت اپل و گوگل ، اپل و گوگل 30٪ هزینه دریافت می کنند و افت قیمت تا 20٪ اعمال نمی شود. اگر اپل یا گوگل در آینده کارمزد پرداختی خود را کاهش دهند ، Epic پس انداز را به شما منتقل می کند.

یک تخلف عمدی و مستقیم

این البته نقض مستقیم قوانین فروشگاه برنامه اپل است. بخش 3.1.1 از رهنمودهای بررسی App Store آن را جادو می کند: اگر هر چیزی را در برنامه خود می فروشید یا هر نوع عملکرد قفل نشده ای ارائه می دهید ، باید از پردازش پرداخت درون برنامه ای اپل استفاده کنید منحصراً. فروشگاه Google Play به روشی مشابه کار می کند ، اگرچه بارگیری و اجرای Fortnite بر روی دستگاه Android مستقیماً یا در دستگاه های Samsung از طریق فروشگاه برنامه Samsung امکان پذیر است.

بیشتر بخوان:  بهترین سیستم های امنیتی خانه برای سال 2020

آیا این یک مسئله حفظ حریم خصوصی و امنیتی در مورد محافظت از اطلاعات پرداخت شما است؟ قطعا نه. اپل به برنامه هایی که کالاها و خدمات فیزیکی در دنیای واقعی می فروشند اجازه می دهد تا از پردازش پرداخت خود استفاده کنند. بنابراین برنامه ها از استارباکس تا آمازون تا Uber و فراتر از آن می توانند سیستم های پرداخت خود را داشته باشند و اطلاعات پرداخت شما را جمع آوری و ذخیره کنند. قانون اپل فقط در مورد محتوای دیجیتال اعمال می شود و حتی در این صورت استثناهایی برای دسته خاصی از برنامه هایی که برنامه های “خواننده” خوانده می شود (مانند Kindle و Netflix) است. صدها میلیون کاربر آیفون و آی پد به طور منظم از برنامه هایی استفاده می کنند که پردازش پرداخت خود را شامل می شوند.

نقض آشکار قوانین App Store توسط Fortnite اتفاقی نیست. مدیر عامل شرکت اپیک گیمز ، تیم سوئینی ، منتقد جدی سیاست ها و قوانین اپل در iOS بوده است و اخیراً به CNBC گفته است: “اپل با ابداع انحصار مطلق در توزیع نرم افزار ، درآمدزایی از نرم افزار ، اکوسیستم را قفل و فلج کرده است.”

بیشتر بخوان:  مدیر عامل شرکت T-Mobile به هزینه TVision برای غیر مشترکان اشاره دارد

Epic Games به طور عمدی اپل و گوگل را تحریک می کند ، درست همانطور که این شرکت ها در ایالات متحده و در سراسر جهان به دلیل اتهامات ضد انحصاری در صندلی داغ قرار دارند. به عنوان مثال این شرکت با تحقیقات ضد انحصاری در اتحادیه اروپا روبرو است. اخیراً اپل به دلیل جلوگیری از توزیع سرویس بازی xCloud مایکروسافت و ویژگی های گیم پلی زنده Facebook Gaming مورد انتقاد قرار گرفت.

ذرت بو داده را بیرون بیاورید

Epic Games دستکش خود را درآورده و با آن سیلی به صورتش زده است. هر دو گوگل و اپل موظف هستند برنامه را از فروشگاه برنامه های خود حذف کنند ، یا در غیر این صورت همانطور که فروشندگان کالاها و خدمات فیزیکی انجام می دهند ، دروازه سیل را برای همه برنامه های دیگر کالاهای دیجیتال با پردازش پرداخت خود باز می کنند.

با این کار یکی از محبوب ترین بازی های جهان با ده ها میلیون طرفدار از iPhone و iPad کاملاً حذف می شود. کسانی که تلفن های اندرویدی دارند هنوز می توانند با بارگیری مستقیم بازی از Epic بازی کنند ، گزینه ای که کاربران اپل ندارند.

وقتی اپل به ناچار Fortnite را از App Store حذف کند ، به آتش مشکلات ضد انحصاری فعلی اپل سوخت می بخشد. این به عنوان یک مثال عظیم دیگر برای کشیدن در برابر نهادهای نظارتی و دادگاه ها به کار خواهد رفت. نمایش بزرگی از اینکه چگونه قوانین و سیاست های اپل نه تنها به شرکت هایی که با آن رقابت می کنند بلکه به مشتریان نیز آسیب می رساند.

اپل Fortnite را از فروشگاه App بیرون می کشد

همانطور که انتظار می رفت (برخی گفته می شود تشویق شده اند) ، اپل Fortnite را چند ساعت پس از داستان اولیه ما ، از فروشگاه App بیرون زد. این بیانیه زیر را برای The Verge منتشر کرد:

امروز ، اپیک گیمز گام نامطلوبی را در نقض دستورالعمل های App Store که به طور مساوی برای هر توسعه دهنده اعمال می شود و برای ایمن نگه داشتن فروشگاه برای کاربران ما طراحی شده است ، نقض کرد. در نتیجه برنامه Fortnite آنها از فروشگاه حذف شده است. Epic یک ویژگی را در برنامه خود فعال کرده است که توسط اپل بررسی یا تأیید نشده است ، و آنها این کار را با هدف صریح نقض دستورالعمل های App Store در مورد پرداخت درون برنامه ای انجام دادند که برای هر توسعه دهنده ای که کالاها یا خدمات دیجیتال می فروشد اعمال می شود.

Epic به مدت یک دهه در App Store برنامه هایی داشته است و از اکوسیستم App Store – از جمله ابزارها ، آزمایشات و توزیع آن که اپل در اختیار همه توسعه دهندگان قرار می دهد – بهره گرفته است. Epic به طور آزادانه با شرایط و دستورالعمل های App Store موافقت کرد و خوشحالیم که آنها چنین تجارت موفقیتی را در App Store ایجاد کرده اند. این واقعیت که منافع تجاری آنها اکنون آنها را وادار به تلاش برای ترتیب خاصی می کند ، این واقعیت را تغییر نمی دهد که این دستورالعمل ها شرایط مساوی را برای همه توسعه دهندگان ایجاد می کند و فروشگاه را برای همه کاربران ایمن می کند. ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا با Epic کار کنیم تا این تخلفات را برطرف کنیم تا آنها بتوانند Fortnite را به App Store برگردانند.

همانطور که در انتشار اولیه این مقاله اشاره کردیم ، به نظر می رسید اقدامات Epic Games برای ایجاد این پاسخ دقیق طراحی شده است. پاسخ اپل همان کاناردهایی را که همیشه می شنویم بیرون می کشد: قوانین فروشگاه برنامه به طور مساوی اعمال می شوند (فقط) از نظر فنی درست است ، زیرا قوانین خود کلاسهایی از برنامه ها را تعیین می کند که قوانین مختلف برای آنها اعمال می شود) ، آنها برای محافظت از کاربران طراحی شده اند (مطمئناً بحث کردن وقتی که بسیاری از برنامه های معروف مجاز به پرداخت خود هستند ، سخت است استدلال می کند) چگونه ایمن تر است فقط به این دلیل که شما کالاهای فیزیکی می فروشید؟) ، و اینکه ذینفع واقعی App Store Epic Games بوده است (چشم پوشی از منفعت اپل برای داشتن برنامه های محبوب در تلفن های خود).

بیشتر بخوان:  نماهای 8K از مریخ در منوی سفینه سفینه ماه مریخ

این همچنین یک استدلال خاص از کاه گلی را تنظیم می کند: اینکه Epic Games رفتار ویژه ای می خواهد. در حقیقت ، اپیک گیمز کاملاً واضح بوده است که برعکس آن را می خواهد – تغییر قوانین را برای همه می خواهد.

Epic Games به دام می افتد

مبادا کسی شک کند که این کل اقدام تحریک عمدی اپیک گیمز برای دام افتادن در اپل بوده است ، شرکت اعلام کرد آشکار کردن یک انیمیشن کوتاه “Nineteen Eighty-Fortnite” در بازی با یادآوری تبلیغات تاریخی مکینتاش 1984 اپل. اینکه بگوییم این شرکت انتظار داشت بازی اش از App Store حذف شود ، کم لطفی است.

بیشتر بخوان:  گزارش: مایکروسافت در حال آماده سازی Surface Pro X جدید است ، شاید با پشتیبانی 64 بیتی
FortniteGame

Epic Games در تلاش است تا اپل را به عنوان IBM جدید ، کنترل کننده “Big Brother” که اپل در تبلیغات 1984 Macintosh خود سرنگون می کند ، ترسیم کند.

این فقط یک شیرین کاری روابط عمومی نیست. اپیک گیمز با طرح 10 فقره قانون شرمن و قانون کالیفرنیا ، شکایات مربوط به امداد مجری (پیوند PDF) را در ناحیه شمالی کالیفرنیا ثبت کرده است.

در 17 آگوست ، Epic Games توییت کرد “اپل Fortnite را از App Store حذف کرد و به Epic اطلاع داد که جمعه 28 آگوست اپل تمام حساب های برنامه نویس ما را خاتمه می دهد و Epic را از ابزارهای توسعه iOS و Mac قطع می کند. ما از دادگاه می خواهیم جلوی این تلافی را بگیرد. “

بیشتر بخوان:  اکسل با تکامل در ردیاب داده ، انواع داده متصل را گسترش می دهد

اپل پرونده های متقابل را مطرح می کند

پیش از اولین جلسه دادگاه در تاریخ 28 سپتامبر ، اپل ادعاهای متقابل علیه Epic Games را مطرح کرده است. اپل ادعا می کند که “غنی سازی ناعادلانه” و ادعای Epic قصد دارد در روابط اپل با مشتریان خود تداخل ایجاد کند. به همین منظور ، اپل به دنبال جبران خسارت از Epic Games است.

این پرونده در اصل همان آهنگی را می خواند که اپل از زمان شروع این کار تاکنون خوانده است: فروشگاه App اپل یک هدیه فوق العاده به مشتریان و توسعه دهندگان است که اپل هزینه های زیادی را صرف آن می کند ، بنابراین چگونه جرات می کند Epic از چنین ابزارها و فن آوری های شگفت انگیزی استفاده کند و سپس گریه ناپاک

Epic احتمالاً با همان استدلالی که از زمان طرح پرونده قضایی در ماه گذشته استفاده کرده است ، پاسخ خواهد داد: این که مشکل کیفیت فروشگاه App اپل یا ابزارهای مرتبط نیست ، بلکه ماهیت اجباری آنها و توافق نامه های تجاری مربوط به آنها است. اگر امیدوارند بتوانند به یک میلیارد کاربر از دستگاههای رایانه ای عمومی دسترسی پیدا کنند ، چاره ای جز مشارکت ندارند.

در تاریخ 4 سپتامبر ، اپیک درخواست رسمی صدور قرار موقت اولیه برای بازگرداندن مجدد Fortnite به اپل را ارائه داده در حالی که دو شرکت در دادگاه با آن درگیر شدند (این نسخه رسمی تر و طولانی تری از دستور اضطراری بود که قبلاً درخواست شده بود).

Epic تا 18 سپتامبر فرصت دارد تا پاسخی ارائه دهد. اولین جلسه دادرسی در تاریخ 28 سپتامبر 2020 تنظیم شده است.

توجه: وقتی پس از کلیک روی پیوندهای موجود در مقالات ما چیزی را خریداری می کنید ، ممکن است کمیسیون کمی بدست آوریم. برای جزئیات بیشتر سیاست پیوند وابسته ما را بخوانید.
منبع: حافظ استدیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

دکتر فاوسی پیش بینی می کند که ممکن است زندگی در ایالات متحده تا اواخر سال 2021 به حالت عادی برگردد

ی سپتامبر 13 , 2020
دکتر آنتونی فاوسی برای شهادت دادن در برابر کمیته فرعی مجلس در جلسه رسیدگی به بحران ویروس کرونا در 31 ژوئیه حاضر می شود. کوین دیچ-استخر / گتی ایماژ برای به روزترین اخبار و اطلاعات در مورد بیماری همه گیر ویروس کرونا ، به وب سایت WHO مراجعه کنید. اشتیاق […]