FAA بزرگترین موتور جت جهان را برای استفاده تجاری تأیید می کند


جنرال الکتریک می گوید تیغه های پروانه 16 پره در GE9x کمترین عددی است که برای یک موتور جت تجاری ساخته است.

شرکت جنرال الکتریک

اکنون که اداره هواپیمایی فدرال موتور جت عظیم تولید شده برای تأمین انرژی هواپیمای پهن پیکر را تأیید کرده ، بوئینگ 777X جدید مانع بزرگی را برای حمل و نقل مسافر پشت سر گذاشته است. جنرال الکتریک روز دوشنبه اعلام کرد که اداره هواپیمایی فدرال به طور رسمی GE9x ، بزرگترین موتور جت تجاری ساخته شده را برکت داده است.

جان اسلاتری ، مدیرعامل شرکت هواپیمایی جنرال الکتریک در بیانیه ای گفت: “هیچ گزینه دیگری وجود ندارد که بتواند ترکیبی از اندازه ، قدرت و بازده سوخت GE9X را بدست آورد.” این موتور ارزش و اطمینان بی سابقه ای را برای مشتریان هواپیمایی ما فراهم می کند.

بوئینگ بیانیه خود را در اخبار منتشر نکرد ، اما در توییت پاسخ به جنرال الکتریک روز دوشنبه او گفت: “کار خوب و تبریک به تیم شما!”

آمار 90x چشمگیر است. این فن 16 پره دارد و قطر آن 134 اینچ است – تقریباً از نظر عرض بوئینگ 737 بدنه هواپیما – در هنگام برخاست 110000 پوند رانش یا تقریباً دو برابر قدرت دو موتور اولیه ارائه می دهد 747.

جنرال الکتریک می گوید در حالی که 10 درصد در مصرف سوخت کمتری صرفه جویی می کنید ، GE9x ساکت ترین موتور تولید شده تا به امروز است. قسمتهایی از موتورها از مواد کامپوزیتی از جمله بعضی پره های توربین ساخته شده اند و توسط شرکت ایتالیایی Avio Aero چاپ سه بعدی شده اند.

درایو Ge9x 2

Ge9x با تعویض یکی از موتورهای معمولی خود بر روی 747 آزمایش شد.

شرکت جنرال الکتریک

اما GE9x مانع توسعه 777x ، اولین هواپیمای تجاری با نوک بال تاشو نیز شد. در نمایشگاه هوایی پاریس 2019 ، بوئینگ گفت که فرسودگی بیش از حد موتور ، شرکت را مجبور به تاخیر در پرواز اول 777x می کند.

این هواپیما که بسته به نوع تنظیمات می تواند بین 384 تا 436 مسافر را حمل کند ، سرانجام برای اولین بار در ژانویه پرواز کرد. اگرچه حمل و نقل مسافر در ابتدا قرار بود سال آینده آغاز شود ، اما اکنون برنامه ریزی شده است که از سال 2022 وارد سرویس شود.


اکنون بازی کنید:
این را نگاه کن:

بوئینگ بزرگ و تاشو 777X تکمیل کننده …


ساعت 3:00
منبع: حافظ استدیو

لینک ها کوتاه شده

tinyurl.com/y34fx9ds
is.gd/1wS74y
shrtco.de/Qcmhw
clck.ru/R7axV
u.nu/7k97v
ulvis.net/nvK

بیشتر بخوان:  سونی می گوید کنسول های PS5 بیشتری در پیش خرید هستند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

Tampa Bay Lightning ستاره های دالاس را خالی می کند تا جام استنلی دست نیافتنی را تصرف کند

س سپتامبر 29 , 2020
EDMONTON، ALBERTA – بلیک کلمن و برایدن پوینت گلزنی کردند ، خط دفاعی – همانطور که در بیشتر قسمت های بعد از فصل بازی نشان داد – عمق و عزم خود را نشان داد و تیم Tampa Bay Lightning دومین شب موفق به کسب دومین جام استنلی شد و در […]