Feds هکرهای چینی را با از بین بردن غنیمت بازی های ویدیویی از 9 شرکت متهم می کنند


کیفرخواست ها به حل یک معما برای محققان امنیت سایبری کمک می کند تا این گروه را ردیابی کنند. بیش از نیمی از دهه ، این یک سری حملات تکان دهنده زنجیره تامین را انجام داده است ، به عنوان مثال ، به روزرسانی لپ تاپ های ایسوس و نرم افزار آنتی ویروس CCleaner را ربوده است تا کدهای مخرب را بر روی میلیون ها کامپیوتر بکار گیرد. اما مدتهاست که به نظر می رسد که زیر گروههای مختلفی دارد ، گاهی اوقات اعتقاد بر این است که هکرهای وزارت امنیت دولت ماهواره ای هستند که مجرمان اینترنتی شرکتهای بازی ویدیویی را هدف قرار می دهند. در عوض به نظر می رسد که به جای مهتاب ، یکی از عناصر Barium در واقع یک سازمان قراردادی بوده است ، از جمله هکرهایی با سابقه مجرمانه سایبری طولانی.

بیشتر بخوان:  فن آوری اخلاقی با پرداخت بدهی اخلاقی آغاز می شود

شرکتی که هکرهای ادعا شده برای آن کار کرده اند ، چنگدو 404 ، خود را به عنوان یک شرکت امنیت سایبری تبلیغ می کند که هک و آزمایش نفوذ کلاه سفید را ارائه می دهد و به طور علنی از مشتریان در میان آژانس های امنیتی و ارتش چین برخوردار است. اما کیفرخواست شامل ارتباطاتی است که گفته می شود در آن معاون رئیس بخش فنی این شرکت ، جیانگ لیزی ، از گذشته خود به عنوان یک مجرم در فضای مجازی یاد می کند و مباهات می کند که ارتباطات وی با وزارت امنیت دولتی چین او را از اجرای قانون داخلی محافظت می کند. شروین روز چهارشنبه به طور مكرر خاطرنشان كرد كه هدف گیری این گروه از طرفداران گروه های دموكراسی نشان می دهد كه انگیزه های دیگری غیر از دستاوردهای جنایتكار داشته است.

بیشتر بخوان:  فناوری جدید رایانه ای می تواند تاکتیک های حمله بالگرد را شکل دهد

جیمز داوسون ، مسئول ویژه اف بی آی در کنفرانس مطبوعاتی روز چهارشنبه گفت: “این فعالیت های جنایی انتفاعی با موافقت ضمنی دولت جمهوری خلق چین انجام شده است.” “این تحقیق مثالی دیگر از تهدید آمیخته ای است که به طور فزاینده ای در تحقیقات سایبری مشاهده می شود.”

به گفته آدام میر ، معاون رئیس جمهور ، وزارت امنیت دولت پس از برجسته “توافقنامه Xi” ، هنگامی که دولت های چین و ایالات متحده در سال 2014 متعهد شدند هکری را که شرکت های خصوصی را هدف قرار می دهد ، متوقف کنند ، احتمالاً شروع به عضوگیری از گروههایی مانند چنگدو 404 کرد. اطلاعات در شرکت امنیتی CrowdStrike. “من فکر می کنم [the hackers] “احتمالاً در همان محافل شرکت کرده و شرکتی را ایجاد کرده است که با شروع برون سپاری به یکی از عناصر قرارداد وزارت امنیت دولتی تبدیل شده است.” با برون سپاری شما به سمت انکار پذیری قابل قبول و ایجاد فاصله از فعالیت های مجاز می روید.

بیشتر بخوان:  Amazon Prime Day 2020: 17 بهترین پیشنهادات اولیه و نکات خرید

در کیفرخواست نیز روشن شده است که این هکرهای چنگدو 404 بودند که بدنام ترین حملات زنجیره تأمین باریم را انجام داده اند. با نامگذاری گروه به عنوان مسئول یک بدافزار معروف به Shadowpad ، آنها را به عملیاتی پیوند می دهد که انواع مختلفی از آن بدافزار را در یک نرم افزار قانونی از جمله Asus ، CCleaner و Netsarang ، یک ابزار مدیریت از راه دور سازنده کره ، کاشته است. کوستین رایو ، رئیس تیم امنیتی و تحقیقات جهانی کسپرسکی می گوید: “این برخی از گسترده ترین حملات زنجیره تأمین در طول تاریخ بوده است.” “ارتباط این افراد با آن حملات بسیار قابل توجه است.”

بیشتر بخوان:  در داخل Pinterest ، داستانهای بیشتری درباره تبعیض در محیط کار وجود دارد

همانطور که غالباً در مورد کیفرخواست های جاسوسی سایبری خارجی اتفاق می افتد ، پنج هکر متهم همچنان آزاد هستند و فقط به صورت غیرحضوری متهم می شوند. فقط دو همدست ادعایی مالزیایی دستگیر شدند. اما وزارت دادگستری استدلال کرد که این اتهامات سیگنالی را برای مجرمان سایبری چینی – و آژانس های دولتی چین که با آنها همکاری و محافظت می کنند – ارسال می کند که ایالات متحده اغلب در فعالیت های آنها دید عمیقی دارد و آنها را مسئول می داند.

معاون دادستان کل دادگستری روزن گفت: “ما می دانیم که مقامات چینی حداقل به اندازه مقامات انتظامی در اینجا و در کشورهای مشابه قادر به اجرای قوانینی در برابر نفوذ رایانه هستند. اما آنها تصمیم می گیرند که این کار را نکنند.” “اما این را بدانید: هیچ کشوری به عنوان یک رهبر جهانی قابل احترام نیست در حالی که فقط به دولت قانون لب می زند و بدون اقدامات انجام شده برای اخلال در اقدامات جنایتکارانه گستاخانه مانند این. هیچ دولت متبحلی آگاهانه از مجرمان سایبری که قربانیان را در سراسر جهان هدف قرار می دهند در اقدامات درجه یک پناه نمی برد سرقت.”

بیشتر بخوان:  با این قاب عکس دیجیتال 10.1 اینچی با قیمت 68 دلار از عکسهای محبوب لذت ببرید

بیشتر داستانهای WIRED عالی


منبع: حافظ استدیو

لینک ها کوتاه شده

tinyurl.com/y5wf5zwt
is.gd/TSTnRv
shrtco.de/dJ18g
clck.ru/Qsrax
u.nu/g6fdg
ulvis.net/fDN

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

بازیکنان برای NFL Week 2 شروع و نشستند

چ سپتامبر 16 , 2020
با گذشت یک هفته از فصل فوتبال فانتزی ، وحشت زودرس همراه با برخی جشن های بیش از حد ایجاد می شود ، مخصوصاً وقتی صحبت از انتخاب خواب است. در حالی که اکثر دارندگان تخیل تمایل دارند در مورد نتایج هفته 1 خود یکدست باشند ، تنظیم دقیق فهرست […]