IBM نوید پیشرفت محاسبات کوانتومی ثابت تا سال 2023 را می دهد


IBM انتظار دارد که با بزرگتر کردن رایانه های کوانتومی ، بخشی از آنها را بهبود بخشد. این محفظه یخچال بزرگتر می تواند آنها را در خود جای دهد.

تحقیقات IBM

Qubits ، عناصر اساسی ذخیره و پردازش داده ها در رایانه کوانتومی ، برای عملی ساختن این ماشین های انقلابی ضروری است. اکنون IBM قصد دارد تعداد بیشتری از مدل های این دهه را ارائه دهد.

Big Blue در نظر دارد پردازنده کوانتومی Condor خود را که در سال 2023 عرضه می شود ، 1112 کیوبیت داشته باشد که در تراشه های Falcon و Hummingbird امروز به ترتیب بیشتر از 27 و 53 کیوبیت است. در آینده ، این شرکت قصد دارد سیستم هایی با 1 میلیون کیوبیت یا بیشتر ایجاد کند ، تغییری عمیق که IBM امیدوار است بتواند کلاس جدیدی از توانایی های محاسباتی را ایجاد کند.

این برنامه های چند ساله ، که IBM روز سه شنبه در مراسمی از آن رونمایی کرد ، نشانگر اطمینان به فناوری است که هنوز در مراحل ابتدایی است. محاسبات کوانتومی کنونی نویدبخش حل مشکلات خارج از دسترس رایانه های معمولی است. اما موفقیت در ماشین آلات پیشرفته تر ، همانند برنامه های IBM ، امکاناتی مانند طراحی مواد جدید برای صفحات خورشیدی یا باتری های وسایل نقلیه الکتریکی ، سریعتر تحویل بسته ها یا سرمایه گذاری سودآورتر را فراهم می کند.

داشتن کیوبیت بیشتر عملکرد بهتر را تضمین نمی کند ، اما یک مرحله اساسی است. Qubits ترکیبی از یک و صفر را به جای فقط یکی یا دیگری مانند بیت های معمولی در رایانه های معمولی ذخیره می کند. این یکی از خصوصیات فیزیک کوانتوم است که رایانه های کوانتومی از آن بهره می برند اما عملکرد و برنامه ریزی آنها را دشوار می کند.

IBM که تراشه های کوانتومی خود را به نام پرندگان نامگذاری کرده است ، تراشه Hummingbird فعلی خود را به 65 کیوبیت در سال جاری ارتقا می دهد. سال آینده تراشه Eagle 127 خواهد داشت و پس از آن Osprey 433 خواهد داشت. این باید به IBM کمک کند تا وعده خود را بدهد که هر ساله حجم کوانتوم خود را دو برابر کند ، اندازه گیری ای که نه فقط کل کیوبیت بلکه توانایی توانایی کیوبیت ها در انجام محاسبات را نیز بدست می آورد.

این اعداد کیوبیت در مقایسه با اعداد باینری که محاسبات معمولی را مشخص می کنند عجیب به نظر می رسند. (این اعداد بصورت نمایی از 2 پیشرفت می کنند ، مانند تراشه 64 بیتی یا SSD 512 گیگابایتی.) مجموع qubit IBM یک محصول جانبی از الگوی هندسی است که IBM برای مرتب سازی کیوبیت های خود به صورت یک شبکه دو بعدی استفاده می کند.

نقشه راه محاسبات کوانتومی IBM

نقشه راه محاسبات کوانتومی IBM

تحقیقات IBM

دیگر سازندگان رایانه کوانتومی شامل Google و شرکت Rigetti Computing استارتاپی هستند که هر دو رویکردی مشابه کیوبیت ابررسانای بسیار سرد IBM دارند. Honeywell و شرکت راه اندازی IonQ ، از روش دیگری استفاده می کنند که ذرات باردار را روی تراشه های کوانتومی خود به دام می اندازند. هانیول انتظار دارد با افزایش ده برابری حجم کوانتوم تا سال 2025 از سرعت محاسبات کوانتومی IBM پیشی بگیرد.

هنوز بهترین راه برای ساخت رایانه کوانتومی روشن نیست. اینتل و مایکروسافت از رویکردهای دیگری حتی تجربی تر از IBM استفاده می کنند ، اما آنها امیدوارند که بتوانند بازیکنان اصلی امروز را جهش کنند.
منبع: حافظ استدیو

لینک ها کوتاه شده

tinyurl.com/y66bs37b
is.gd/kNi0xa
shrtco.de/LHmsy
clck.ru/QsXyJ
u.nu/lsuwm
ulvis.net/GsJ

بیشتر بخوان:  این گزارش می گوید Polestar 2 در حال فراخوانی کامل خاموش کردن تصادفی است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ژورنال برتر علمی آمریکا این موضوع را با ترامپ داشته است

چ سپتامبر 16 , 2020
همانطور که شما می گویید ، یکی از استدلال هایی که افراد فاکس نیوز مطرح می کنند این است که وقتی دانشمندان نظر سیاسی می دهند ، انگیزه های تحقیقاتی را که مطرح می کنند زیر سوال می برند. آیا نگران هستید که اینقدر صریح بودن شما را در معرض […]