Iga Swiatik در فینال سوفیا کنین را شکست داد تا تاریخ اوپن فرانسه را ثبت کند ورزش


ایگا سویایتیک ، زن جوان لهستانی که با شماره 54 جهان وارد پاریس شد ، پس از پیروزی خیره کننده مقابل سوفیا کنین آمریکایی در فینال مسابقات آزاد فرانسه اولین قهرمان گرند اسلم را برای کشور خود ترک می کند.

این جوان پس از پیروزی 6-4 ، 6-1 در یک ساعت و 24 دقیقه در یک بعدازظهر سرد و آفتابی در استادیوم فیلیپ چاتریره ، برنده شد و با صدایی از زیر ماسک ویروس کرونا ویروس لرزید: ” دو سال بنابراین من کاملاً مطمئن نیستم که چه بگویم ، اما از همه تشکر می کنم. “

بیشتر بخوان:  ممنوعیت TikTok: در اینجا آخرین اخبار مربوط به سرنوشت برنامه است

“همه در لهستان دیوانه می شوند”: سوئیاتک پیروزی Open French را جشن می گیرد – ویدئو

بلافاصله پس از آن ، او گفت ، “بالاخره من از داشتن خانواده ام بسیار خوشحالم. این دیوانه است. من فقط متحیرم.”

وقتی از او در مورد تأثیر پدرش س askedال شد ، توماس ، قایقران اسبق المپیک ، سرخ شد و در سکوها به سمت او برگشت و گفت ، “او به من آموخت که چگونه یک حرفه ای باشم. توصیف سخت است ، اما او من را اینگونه بزرگ کرده است ، بنابراین من در دادگاه احساس اطمینان می کنم و … ببخشید ، نگه داشتن افکارم سخت است. همه چیز را به ما داد. “

این نوعی واکنش جذاب و بی نظیر بود که مخاطبان کمی در محل را در رولان گاروس به مدت دو هفته به خود جلب کرد و پس از آن تعداد بسیار بیشتری را به دست آورد. وی بعدا افزود: “من می خواهم اکنون به خانه خود بروم ، و ببینم در لهستان چه اتفاقی می افتد. من می دانم که این دیوانگی است.”

Swiatek حواس پرتی خود را از شکستن آسیب دیدگی حریف در ست دوم جمع کرد و گفت: “من از نظر روحی تنگ بودم. روز برای من بسیار پر استرس بود ، بنابراین روز سختی بود.”

احساسات و پول هوشمند همیشه با Swiatek بوده است. او با نظم و انضباط از هر حریف پیشی گرفت ، گاهی اوقات با نیروی ترسناک و بدون تکنیک ساده ، در حالی که کنین مجبور بود از سه داور سه جان سالم به در ببرد. بدبینان بدبین به پیروزی دشوار این آمریکایی در ملبورن و صعود وی به دور چهارم در سال 2019 اشاره کردند. آنچه مورد اختلاف نبود شخصیت بودن عامل تعیین کننده خواهد بود.
ایگا سویاتک یک ضربه جلو می زندایگا سویاتک یک ضربه جلو می زند. عکس: چارلز فلات / رویترز

Swiatek یک اعزام جنبی را از طریق سایه های پاییزی که عمدتا در بالای جعبه انتقال قرار داشت برای یک وقفه اولیه اعطا کرد. او پس از تغییر اندام ، به خوبی در خط پایه بازگشت و خورشید در چشمانش بود ، به 30 رسید. هنگامی که راحت چنگ زد تا برتری 3-0 را بدست آورد ، به نظر می رسید که با مسابقه فرار می کند اما کنین ، مسکو حباب تنیس آمریکایی را از تیرهای لجباز روسی کاشت. او عصبی نگه داشت و سپس دوباره شکست تا خونریزی را متوقف کند.

در مبادلات اولیه در هر دو طرف شبکه چیزهای زیادی برای تحسین وجود داشت و همچنین چیزهای برتر دیگری نبود. وقتی سوئیتک در تماس تلفنی بی هدف از آمریكایی سرپیچی كرد ، در خارج از زمین ، كینین درخششی طولانی و خشن به او داد.

با صدای بلند ، کنین در هر ضربه پرانرژی بود. سویاتک در سکوت اما با همان خطر منتظر وقت خود بود. هنگامی که کنین برای زنده نگه داشتن این گروه کار می کرد ، و آن را با مشتی مضاعف از پشت کشتار می داد ، ناامیدانه جبران ناپذیر به نظر می رسید.

او در اوایل ست دوم فرو ریخت اما در حالیکه سوئیاتک سوراخهایی را پیدا کرد که حریف فکر می کرد او وجود ندارد ، سریعاً به بینی او حمله کرد.

چالش های آنها اکنون متفاوت است. کنین با بازی خودش مبارزه کرد. سویاتک شیار داشت و ذهنیت او از ثبات بیشتری برخوردار بود. هنگامی که کنین از یک ضربه محکم به جلو وحشت کرد ، یک سری از پنج وقفه را قطع کرد و با بی رحمی تا انتها رانندگی کرد.

کینین ، در حال غرق شدن ، مدتی را برای معالجه گرفت. طرفداران روح بازی را کشف کردند. Swiatek ، در برابر سرما ، تشویق هایشان را تحسین کرد. بعداً آمریكایی گفت كه در دور سوم آسیب دید. “بعد از ست اول احساس کردم خیلی تنگ است و نمی توانم حرکت کنم. به همین دلیل مجبور شدم با مربی تماس بگیرم. بدتر شد.”
سوفیا کنین اخطار پزشکی داد ، اما فایده ای نداشت.سوفیا کنین اخطار پزشکی داد ، اما فایده ای نداشت. عکاسی: جولیان فینی / گتی ایماژ

در حرکت کنین بعد از هفت دقیقه بازگشت به زمین تفاوت محسوسی مشاهده نشد ، اما برندگان ادامه دادند. به نظر می رسید سویاتک ، که اکنون کاملاً علاقه مند به استخر بود ، بی تأثیر بود. آس به او کمک کرد تا عشق را حفظ کند و او با ضربه ناموفق مقابل کنن از امنیت در آمد.

Swiatek همچنان با ضربه های سوراخ کننده زمین با زاویه های غیرقابل دسترس او را عذاب می داد و در یک شکست عشقی و 5-1 با یک مهارت عقب در یک زمین خالی مسابقه داد.

بعد از یک ساعت و 20 دقیقه از مسابقه که خیلی ها فکر می کردند خیلی بیشتر طول می کشد ، Swiatek به رشته ای که محل شروع مسابقه بود شروع شد. هنگامی که دختری با لبخند برنده و بازی قهرمان با یک ضربه زاویه دار زاویه دار جلوی پشت حریف ویرانگر خود لیز خورد ، در اینکه طرفداران به کجا وفادار هستند شکی نیست.

سوياتك به زانوي خود افتاد ، سرش را براي چند ثانيه خيره به گل و لرزش تكان داد و هرگونه نقض فاصله اجتماعي را شكست بخشيد ، در حالي كه مي خواهد خانواده اش را در جعبه هاي كم جمعيت بغل كند.

اعداد و پرونده ها مانند قطرات باران فرو ریختند. سوئیاتک هفتمین زن در دوره آزاد است که یک عنوان اسلم را بدون رتبه بندی کسب می کند (رتبه او به 17 رسید و مانده بانکی او از حدود 1 میلیون دلار به تقریباً 3 برابر این رتبه) و او یکی از هشت برنده بار اول در 13 رشته گذشته است. وی از زمان مونیکا سلز در سال 1992 ، جوانترین برنده زن در رولان گاروس است.

کنین کوتاه بود: “شما واقعاً خوب بازی کردید و به شما به خاطر بازی خود تبریک گفتید”

یک چیز جای تردید نیست: لحن تعیین شده برای آنچه باید سالها درگیر رقابت شدید باشد تعیین شده است.
ایگا سویاتک پیروزی 6-4 ، 6-1 را جشن می گیردایگا سویاتک پیروزی 6-4 ، 6-1 را جشن می گیرد. عکس: کریستف آنا / AP

ماتس ویلاندر ، قهرمان هفت بار گرند اسلم ، در یورو اسپورت گفت: “ایگا بسیار آرام اما آرام نیز به نظر می رسید ، بازیکنان زیادی را برنده می کند – این را می توانید در رفتار او در کل فینال ها ببینید.”

او حتی سبک بازی و دفاع او را با سبک سرنا ویلیامز مقایسه کرد: “شما باید به کسی مثل سرنا برگردید که دوست دارد توپ را محکم بزند ، اما می تواند توپ را در بازی و دفاع نیز حفظ کند. سویاتک هم می تواند این کار را انجام دهد. او هم در درون خودش بازی می کند و هم با این می تواند بسیار تهاجمی بازی کند. “

تیم هینمن در رودخانه ستایش به او پیوست ، وی گفت: “ذهنیت او در جوانی بسیار قوی است. این سه عنصر ، جسمی ، فنی و ذهنی بسیار مهم هستند و توانایی ورزشی او را نیز می بینند.

“وقتی به ذهنیت او ، چقدر آرام بودنش و احساس تعلق خاطرش در زمین فکر می کردی ، کاملاً باورنکردنی بود. وقتی همه اینها را جمع کنی – 28 مسابقه ای که برای کسب یک قهرمانی بزرگ در هفت بازی از دست داد – او کاملاً برتری داشت. او یک قهرمان است که شایسته آن است. “


منبع: حافظ استدیو

لینک ها کوتاه شده

tinyurl.com/y3s8nx55
is.gd/OITvL1
shrtco.de/lvgVQ
clck.ru/RLUHh
u.nu/qv0e6
ulvis.net/0eHQ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

او نمی تواند برای لیسیدن آموزش ببیند

ی اکتبر 11 , 2020
دیترویت شیرها ممکن است در این هفته خداحافظی کنند ، اما این مانع از آن نشده است که تری بردشاو ، تحلیلگر فاکس ، برای دومین بار در عرض سه هفته ، شغل مت پاتریشیا را به عنوان مربی سیاه پوستان فراخواند. بردشاو در جریان پیش نمایش فاکس گفت: “پاتریشیا […]