iOS 14: اپل از ویجت ها می خواهد تا روش استفاده از تلفن خود را دوباره اختراع کنند. چین پیشگام بود


به جای بارگیری برنامه ، فقط می توانید یک قسمت از آن را بکشید ، که باعث صرفه جویی در فضای با ارزش تلفن شما می شود. مدتهاست که در چین این امر عادی است.

ماه گذشته ، سازنده آیفون “برنامه کلیپ ها” را به عنوان بخشی از آخرین به روزرسانی سیستم عامل خود ارائه داد. iOS 14 جدید ، که قبلاً در بسیاری از دستگاه های فعلی اپل عرضه شده است ، تقریباً به طور قطع در لیست گوشی های جدیدی که این شرکت روز سه شنبه رونمایی می کند ، ظاهر می شود.

این ویژگی به افراد امکان می دهد فقط بخشی از برنامه را برای انجام کارهای سریع هنگام حرکت مانند سفارش خرید از رستوران یا اجاره دوچرخه اجرا کنند. این بدان معنی است که به جای بارگیری یک برنامه کاملاً جدید ، کاربران می توانند با اسکن کد QR ، یا با کلیک روی پیوند مشترک از طریق متن یا مرورگر وب Safari ، قطعه ای را راه اندازی کنند.

از نظر بعضی ها ممکن است این مفهوم آشنا به نظر برسد: در چین ، WeChat در همه جا سالها چیزی مشابه ارائه داده است.

WeChat ، توسط غول اینترنتی چینی اداره می شود Tencent (TCEHY)، اغلب به عنوان “برنامه برتر” شناخته می شود ، زیرا به عنوان یک فروشگاه یک مرحله ای عمل می کند که همه این کارها را برای کاربران انجام می دهد. مردم اغلب شوخی می کنند که به دلیل مدت زمانی که مردم برای استفاده از آن می مانند بیشتر شبیه سیستم عامل است تا اینکه شبیه یک برنامه سنتی باشد. در سال های اخیر ، WeChat به طور فزاینده ای موفقیت خود را بر روی یک اکوسیستم از برنامه های سبک ، معروف به “برنامه های کوچک” ساخته است.

بیش از 400 میلیون کاربر روزانه به 1 میلیون اپلت WeChat اعتماد می کنند و تقریباً همه کارها را از سفارش مواد غذایی گرفته تا رزرو کلاس یوگا تا پرداخت قبوض ، بدون ترک برنامه ، انجام می دهند. مانند برنامه کلیپ ها ، ابزارک ها فضای زیادی را اشغال نمی کنند ، بنابراین می توان آنها را به سرعت بارگیری کرد و فضای ذخیره سازی مورد نیاز را در تلفن کاهش داد. هر برنامه 10 مگابایت یا کمتر مصرف می کند ، در حالی که یک برنامه کامل ده ها یا حتی صدها مگابایت مصرف می کند.

بیشتر بخوان:  اشکهای پلانتار کف پا گوران دراگیچ. پم آدبایو شانه را نیشگون می زند

“من فکر می کنم همه می توانند شباهت ها را ببینند [between the Apple and WeChat systems]شیائو فنگ وانگ ، تحلیلگر ارشد تحقیقات فورستر ، گفت: “از نظر نوآوری های دیجیتالی روبرو با مصرف کننده ، چین قطعاً در حال پیشرفت است.”

اپل و Tencent از اظهار نظر در مورد این داستان خودداری کردند.

روند چگونه شروع شد

Tencent دقیقاً 10 سال پس از رونمایی از اولین آیفون ، میکروسایت ها را در 9 ژانویه 2017 معرفی کرد.

به اعتقاد Thibault Genaitay ، توسعه دهنده سابق نرم افزار که اکنون عملیات چین در Le Wagon ، یک اردوگاه آموزشی رمزنگاری را بر عهده دارد ، برخی معتقدند که این راه اندازی برای ارسال پیام در مورد چگونگی این شرکت چینی برای دستیابی به آینده فناوری تلفن همراه بوده است.

“ده سال پس از راه اندازی آیفون ، برنامه های کوتاه WeChat رسماً راه اندازی شدند. چه تغییری در ایده” بارگیری “برنامه ها وجود دارد ،” کانی چان ، شریک عمومی در شرکت سرمایه گذاری خطرناک Andreessen Horowitz ، نوشت در آن زمان در توییتر. “برنامه های کوتاه می توانند انقلابی باشند.”
چان در مورد شباهت های اپل و Tencent در اوایل سال جاری صحبت کرد و در پادکست این شرکت گفت که “App Clips بسیار شبیه به اکوسیستم نرم افزار خرد است که توسط WeChat راه اندازی شده است.”
یک مشتری چینی از تلفن خود برای پرداخت از طریق کد QR با برنامه WeChat در یک بازار در ماه سپتامبر در پکن استفاده می کند.

غول های فناوری تنها بازیکنانی نیستند که این ایده را آزمایش کرده اند.

طی سال های گذشته ، شرکت های دیگر نیز ابتکارات مشابهی را ارائه داده اند گوگل (GOOGL) برنامه های فوری چت سریع (پاپ ، منفجر شود) Snap Minis و Button ، یک شرکت نوپای نیویورکی است که کاربران را به صفحات خاص درون برنامه ها پیوند می دهد.

اما به گفته تحلیلگران ، Tencent اولین کسی بود که آن را به جریان اصلی تبدیل کرد و باعث شد سایر سیستم عامل های چینی نیز از این الگو پیروی کنند.

بیشتر بخوان:  یک Red Sox سابق بالقوه همه را با سرقت از خانه در تایوان فریب می دهد

استرس کاربردی

به گفته Dan Frommer ، سردبیر سابق Recode و بنیانگذار نشریه فناوری The New Consumer ، مشکل اصلی این برنامه های کوچک این است که اکثر کاربران دیگر نمی خواهند برنامه های جدیدی نصب کنند.

وی در ماه ژوئن در پادکست Andreessen Horowitz گفت: “من 12 سال را در فروشگاه برنامه گذرانده ام و اکثر شرکت ها – به ویژه شرکت های بزرگ – برنامه هایی دارند.” “اما مردم در واقع بسیاری از برنامه ها را بارگیری نمی کنند. شما همیشه این آمار دیوانه وار را می شنوید که به طور متوسط ​​کاربر آیفون ماهانه هیچ برنامه ای را بارگیری نمی کند.”

Frommer گفت این شرکت ها دریافتند که کاربران تجربه ساده تری از برنامه را می خواهند.

بیشتر بخوان:  با عدم اطمینان از قرارداد ، آیا جیم هارپو نیاز به توجیه حقوق خود در این فصل دارد؟

“در مورد به دست آوردن آن اختلاف نظر زیادی وجود دارد. شما باید به فروشگاه برنامه بروید ، باید آن را جستجو کنید ، باید آن را بارگیری کنید ، باید آن را باز کنید ، باید از آن استفاده کنید.” “نفخ زیاد است.”

اپل ممکن است به دنبال راهی برای رفع این مشکلات باشد. اپل در وب سایت توسعه دهنده خود ، برنامه کلیپ ها را “فرصتی برای اثبات سریع ارزش برنامه شما” توصیف می کند.
نگاهی به ویژگی جدید برنامه کلیپ های اپل.

در این پیام آمده است: “کاربران می توانند در عرض چند ثانیه آزمایشی را از برنامه شما شروع و به پایان برسانند.” پس از اتمام کار ، می توانید فرصت بارگیری برنامه کامل خود را از App Store فراهم کنید.

بیشتر بخوان:  راخون روندو در یک پیروزی پرگل مقابل هیت ، هماهنگی ذخایر لیکرز را ایجاد می کند

وانگ ، تحلیلگر فارستر گفت ، برخلاف WeChat ، ویژگی اپل “اساساً محدودیت های بارگیری برنامه های تلفن همراه را کاهش می دهد.” “مثل بلیط ورود است [to the App Store]. “

مسابقه به سمت نوآوری

پاکت سان ، بنیانگذار SoGal Ventures ، یک شرکت سرمایه گذاری خطرناک که در استارت آپ های آمریکا و آسیا سرمایه گذاری می کند ، گفت این اولین بار نیست که سیلیکون ولی از چین نشانه می گیرد.

به عنوان مثال ، اپل پس از آنکه WeChat استفاده از پرداخت های دیجیتالی را در برنامه پیام رسانی خود رواج داد ، گفت که ویژگی Apple Pay خود را در iMessage به خوبی ادغام کرده است. TikTok ، یک برنامه ویدیویی کوتاه متعلق به یک شرکت چینی ، باعث رونوشت کپی برداری بسیاری از شرکت های آمریکایی مانند یوتیوب و اینستاگرام شده است.
حتی در سایت شبکه های اجتماعی فیس بوک (FB) مدیر عامل شرکت مارک زاکربرگ پیشنهاد کرد که WeChat باید یک مطالعه موردی برای شرکت وی باشد.
سال گذشته ، هنگامی که جسیکا لسن ، سردبیر اطلاعات ، مقاله ای را تحت عنوان “آنچه فیس بوک باید از WeChat بیاموزد” در فیس بوک قرار داد ، زاکربرگ پاسخ داد: “کاش من چهار سال پیش به توصیه های شما گوش می دادم …”

جورج یپ ، استاد بازاریابی و استراتژی کالج امپریال و استاد مدعو در دانشگاه شمال شرقی ، پیش بینی می کند که غرب هنگام شبیه سازی ، در “نوک کوه یخ” است. ایده هایی از چین.

وی گفت که در حالی که برخی روندها به وضوح تغییر کرده است – همانطور که اشتراک دوچرخه پیاده رو برای اولین بار در چین آغاز شد قبل از اینکه در خارج از کشور گسترش یابد – “جای تعجب این است که غرب چگونه اینقدر بیدار نمی شود.”
با سیلیکون ولی آشنا شوید & # 39؛  & # 39؛  نجوا دهنده چین & # 39؛

ییپ ، یکی از نویسندگان کتاب “ویژگی استراتژیک بعدی چین: از تقلید تا نوآوری” گفت: “هنوز ناآگاهی و مقاومت زیادی وجود دارد.”

بیشتر بخوان:  Rory McIlroy (69) سعی می کند به جای چرخش ، گلف بازی کند

دیوید چو ، بنیانگذار و شریک عمومی DCM ، یک شرکت سرمایه گذاری دره سیلیکون که 4 میلیارد دلار مدیریت دارد ، تکرار مداوم را یک بازی عظیم “ماهیگیری” توصیف کرد.

به گفته وی ، می توان به عنوان مثال در مورد اینکه چه کسی در واقع قالب کوتاه ویدیویی را شروع کرده است بحث کرد – TikTok یا پلت فرم ویدئویی آمریکایی Vine. وی خاطرنشان کرد که اگرچه Vine اولین برنامه در نوع خود بود که به موفقیت دست یافت ، اما واضح است که TikTok و نسخه قبلی آن ، برنامه چینی Musical.ly ، کسانی بودند که این ایده را به سطح دیگری رساندند و به یک احساس جهانی تبدیل شدند. (چائو قبل از اینکه توسط ByteDance خریداری شود ، در Musical.ly سرمایه گذاری کرده بود.)

ژائو گفت: “این توپ ماهیگیری در جریان است. این کپی برداری از یک طرف دیگر نیست.” “این مدام به عقب و جلو ، عقب و جلو حرکت می کند. برای من ، این مهمترین قسمت از ابتکارات جالب است که ادامه می یابد.”

بیشتر بخوان:  تاتوم و براون به بوستون سلتیکس کمک می کنند تا میامی هیت را در بازی 3 فینال شرق خنک کند | NBA
منبع: حافظ استدیو

لینک ها کوتاه شده

tinyurl.com/y6p78dwd
is.gd/tDzDRi
shrtco.de/b9gdp
clck.ru/RNDDE
u.nu/ma4z3
ulvis.net/RKd9

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ردبول می گوید هالکنبرگ گزینه ای برای صندلی F21 2021 است

س اکتبر 13 , 2020
در پی آزمایش بی نتیجه ویروس کرونا برای الکس آلبون قبل از آخر هفته ، هلموت مارکو ، مشاور Red Bull Motorsports گفت که او در مورد احتمال شرکت با هالکنبرگ صحبت کرده است. در پایان ، آزمایش مجدد آلبون قبلاً منفی ثابت شده بود و به طور هم زمان […]