TikTok از اوراکل به عنوان شریک ایالات متحده استفاده می کند


شرکت فناوری چینی ByteDance صاحب برنامه ویدیویی فرم کوتاه TikTok است.

گتی ایماژ

ByteDance اوراکل را به عنوان شریک ایالات متحده خود برای سرویس ویدیویی محبوب TikTok انتخاب کرده است ، تصمیمی که مهلت ممنوعیت برنامه محبوب نزدیک می شود.

یک فرد آشنا با وضعیت گفت که انتظار می رود توافق پیشنهادی پاسخگوی نیازهای کاربران TikTok باشد و همچنین نگرانی های امنیت ملی آمریکا را برآورده سازد. این شخص گفت غول رایانش ابری مستقر در کالیفرنیا “شریک فناوری” ByteDance در آمریکا خواهد بود. وال استریت ژورنال گزارش داد که احتمالاً قرارداد به عنوان فروش شکل نمی گیرد و همچنان به تأیید دولت ایالات متحده نیاز دارد.

مایکروسافت که به دنبال یک معامله به همراه شریک والمارت بود ، در بیانیه ای اعلام کرد پیشنهاد آن توسط ByteDance مستقر در پکن رد شده است. غول نرم افزار بعنوان پیشرو در مذاکرات دیده می شد.

مایکروسافت اوایل روز یکشنبه در بیانیه ای گفت: “ByteDance امروز به ما اطلاع دهد که آنها نمی توانند عملیات TikTok در ایالات متحده را به مایکروسافت بفروشند.” “ما اطمینان داریم که پیشنهاد ما ضمن محافظت از منافع امنیت ملی ، برای کاربران تیک توک خوب بوده است.”

مایکروسافت گفت که برای اطمینان از امنیت ، حریم خصوصی ، ایمنی آنلاین و مبارزه با اطلاعات نادرست “تغییرات قابل توجهی” در TikTok ایجاد کرده است.

این تصمیم کمی بیشتر از دو ماه پس از آن صورت گرفت که رئیس جمهور دونالد ترامپ ، با استناد به نگرانی های مربوط به امنیت ملی ، در تاریخ 4 اوت اعلام کرد قصد دارد TikTok را ممنوع کند مگر اینکه توسط یک شرکت آمریکایی خریداری شود. در صحبت با خبرنگاران ، ترامپ به طور خاص از مایکروسافت به عنوان یک نامزد نام برد – تنها شرکتی که رئیس جمهور صریحاً به آن اشاره کرد – و آن را به عنوان پیشرو در خرید TikTok در ماه گذشته معرفی کرد. آن دستورالعمل رسمی تهدید به ممنوعیت دو روز بعد صادر شد. برای سفارش بعدی ByteDance به واگذاری TikTok تا 12 نوامبر نیاز داشت.

علاقه اوراکل به خرید TikTok هفته ها پس از دستورالعمل اصلی ترامپ گزارش شد ترامپ پیش از تجمع در یوما ، آریزونا ، در پاسخ به گزارش ها گفت: “من فکر می کنم اوراکل یک شرکت عالی است.” “من فکر می کنم اوراکل شخصی است که می تواند از عهده آن برآید.” ترامپ همچنین لری الیسون ، بنیانگذار اوراکل را “مرد فوق العاده ای” خواند.

الیسون یکی از شناخته شده ترین طرفداران ترامپ در صنعت فناوری است. او در ماه فوریه میزبان یک رویداد جمع آوری کمک برای رئیس جمهور بود که باعث شد برخی از کارگران اوراکل در اعتراض به این کار پیاده روی کنند.

یک معامله گفته شد که نزدیک است در اوایل این ماه ، اگرچه موانع زیادی باقی مانده بود. به گزارش South China Morning Post ، ByteDance گفته است که الگوریتم مجهز به هوش مصنوعی پشت TikTok – بدون شک بزرگترین دارایی برنامه – بخشی از معامله نخواهد بود. در اواخر ماه اوت ، چین قوانین مربوط به کنترل صادرات این کشور را برای تحت پوشش قرار دادن فن آوری حساس به روز کرد ، پیشنهاد کرد ByteDance احتمالاً به تصویب پکن برای هرگونه معامله ایالات متحده نیاز دارد. مشخص نیست که همکاری اوراکل با ByteDance چگونه این موانع احتمالی را برطرف می کند.


منبع: حافظ استدیو

بیشتر بخوان:  چگونه Chromebook خود را شبیه MacBook کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

Thiem از سال 1949 برای برنده شدن در مسابقات آزاد ایالات متحده پس از واگذاری 2 ست اول

د سپتامبر 14 , 2020
نیویورک (آفریقا) – مسابقات اوپن ایالات متحده برخلاف سایر مسابقات بر خلاف سایر مسابقات به پایان رسید – با تساوی بی سابقه ای در سری پنجم ، در حالی که دومینیک تایم پس از کنار گذاشتن دو ست ابتدایی ، به عنوان اولین مرد در 71 سال پیروز شد. نزدیک […]