TikTok و WeChat ممکن است نگرانی های امنیتی ایجاد کنند ، اما واکنش تند و تیز ترامپ راهی برای مقابله با آنها نیست


در این ماه ، واشنگتن اعلام کرد که ممکن است مایل باشد با تهدید به منع استفاده از دو محبوب ترین برنامه چینی در جهان: TikTok و WeChat دیواری برای خود بسازد.

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده ، با توجه به چند دستور اجرایی که هفته گذشته صادر کرد ، برای یافتن خریداران آمریکایی 45 روز به این برنامه ها فرصت داده است. ترامپ با اشاره به نگرانی در مورد حریم خصوصی داده ها و سانسور ادعا کرد که این برنامه ها امنیت ملی را به خطر می اندازند.
TikTok ByteDance قبلاً توسط دادگاه مورد محاکمه قرار گرفته است مایکروسافت (MSFT)، این امکان را برای برنامه فراهم می کند تا از ممنوعیت کامل جلوگیری کند – البته به هزینه مالکیت چینی آن. گرچه WeChat Tencent در ایالات متحده محبوبیت کمتری نسبت به خانه دارد و استفاده از آن می تواند به طور قابل توجهی محدود شود. از آنجا که دستور ترامپ مبهم است ، برخی از تحلیلگران همچنین گمان می برند که این ممنوعیت می تواند اثرات جدی بالقوه ای را برای مردم و مشاغل آمریکایی که از این برنامه در چین استفاده می کنند ، داشته باشد.

این اقدامات ترامپ خطر شکسته شدن بیشتر اینترنت جهانی ، خانواده های رو به رشد و جوامع آنلاین را ایجاد می کند و جریان سرمایه گذاری و نوآوری در هر دو کشور را مختل می کند ، بدون اینکه لزوما مجموعه ای از سیاست ها را برای اطمینان از برنامه های محبوب – چه از چین و چه از ایالات متحده – اعمال کند. حریم خصوصی و امنیت کاربران آنها را تضمین می کند.

بیشتر بخوان:  Dolphins Tua Tagovailoa اولین بازی خود را در QB به همان راحتی که تیم انتظار داشت پیش نرفت

سوزان آریل آرونسون ، کارشناس حاکمیت اینترنت در دانشگاه جورج واشنگتن گفت: “راه حل نمی تواند تضعیف جریان آزاد اطلاعاتی باشد که زمینه اینترنت را فراهم می کند.” “آنچه من را نگران می کند این است که ایالات متحده با تلاش برای جلوگیری از برنامه ها در حال تبدیل شدن به چین است.”

دو اپلیکیشن مورد هدف ترامپ نیز چالش های منحصر به فردی ایجاد می کنند و موضوع را بیش از پیش گل آلود می کنند.

Tencent مدت طولانی است که با اتهامات سانسور و نظارت روبرو شده است ، و باعث می شود WeChat یک کودک پوستر برای حفظ حریم خصوصی و نگرانی های آزادی بیان باشد که اغلب در مورد برخی از برنامه های چینی بیان می شود. اما قطع کامل آن از ایالات متحده هزینه های خاص خود را برای کاربران آمریکایی و چینی دارد.

بیشتر بخوان:  این یکی برای مایلز جارت است

با TikTok ، به دلیل به نظر نمی رسد این برنامه رفتاری متفاوت با رقبای آمریکایی خود داشته باشد ، مسائل مربوط به حریم خصوصی تندتر است. درمان آن همچنین سوالاتی را در مورد اینکه آیا واشنگتن می تواند هرگز به یک برنامه چینی در مقیاس خود اعتماد کند ، ایجاد می کند.

اما به نظر می رسد دولت ترامپ رویکردی متناسب با همه برنامه های تحت مالکیت چینی را در پیش گرفته است ، به روشی که نه تنها باعث تهدید مسائل با هرکدام می شود ، بلکه احتمالاً پرونده خود دولت را برای سرکوب ها تضعیف می کند. .

آنچه در مورد WeChat و TikTok انجام می دهیم (و نمی دانیم)

WeChat و TikTok هر دو برنامه های رسانه های اجتماعی با میلیون ها کاربر در سراسر جهان هستند و متعلق به شرکت های مادر چینی هستند. اما آنها تاریخ و نگرانی های مختلفی دارند.

TikTok برنامه ای است که توسط نوجوانان برای به اشتراک گذاشتن فیلم های احمقانه مورد استفاده قرار می گیرد ، بنابراین گنجاندن آن در هر مکالمه درباره امنیت ملی برای برخی از ناظران عجیب به نظر می رسد.

جیمز لوئیس ، متخصص سیاست فناوری در مرکز مطالعات استراتژیک و بین المللی ، گفت: “هیچ اطلاعاتی از TikTok گرفته نشده است که برای اطلاعات چین مفید باشد.”

بیشتر بخوان:  جیمی کالینز از شیرها برای تماس با یک مقام رسمی به بیرون پرتاب شد

اما ترامپ این اپلیکیشن را به گرفتن “اطلاعات گسترده ای از کاربران خود” مانند داده های مکان و تاریخچه مرور و جستجو متهم کرده است که “تهدید می کند که حزب کمونیست چین می تواند به اطلاعات شخصی و اختصاصی آمریکایی ها دسترسی پیدا کند – به طور بالقوه به چین اجازه می دهد تا مکان کارمندان و پیمانکاران فدرال را ردیابی کنید ، پرونده های اطلاعات شخصی را برای باج خواهی ایجاد کنید و جاسوسی شرکت ها را انجام دهید. “

TikTok انکار اطلاعات خود با پکن را رد کرده و می گوید داده های کاربران ایالات متحده در چین ذخیره نمی شود. این اپلیکیشن همچنین به طور گسترده ادعاهای دیگری را از جمله ادعاهای اخیر منتشر شده توسط وال استریت ژورنال مبنی بر دور زدن محافظت در Android برای خراش داده های کاربر ، به عقب راند.

حداقل روی کاغذ ، TikTok به طور قابل توجهی بیش از رقبا مانند فیس بوک و گوگل ، که چنین اطلاعاتی را برای هدف قرار دادن تبلیغات جمع آوری می کنند ، اطلاعات جمع آوری نمی کند. در واقع ، با توجه به اینکه کاربران اطلاعات شخصی خود را کمتر از آنچه در سایر سیستم عامل های رسانه های اجتماعی بارگذاری می کنند ، ممکن است کمتر جمع آوری کند.

بیشتر بخوان:  کاردینال ها ، با افزایش اعتراض به Isaiah Simmons ، با دفاع برای نجات بازی

در همین حال ، میزان جمع آوری اطلاعات WeChat مدت هاست که نگرانی های امنیتی را ایجاد کرده است – و همینطور روابط نزدیک Tencent با حزب کمونیست چین.

به عنوان مثال ، متخصصان امنیت سایبری در جامعه تبعیدی تبتی در دارامسالا به شیوع WeChat به عنوان دلیل بالقوه کاهش حملات هکری به اعضا در سالهای اخیر اشاره کرده اند.

لوبسانگ گیاتسو سیتر ، کارشناس امنیت سایبری تبتی ، اظهار داشت: “از آنجا که WeChat از برخی جهات در جامعه تعبیه شده است ، من فکر نمی کنم که آنها مانند گذشته نیاز به هک سیستم ها داشته باشند زیرا این اطلاعات قبلاً در اختیار آنها قرار گرفته است.” قبلا گفته شده
مالک WeChat ، Tencent به طور مداوم جاسوسی از کاربران را رد کرده است. اما در گذشته ، دادستان های چین همچنین به شواهد بازیابی شده از این برنامه ، از جمله پیام های ظاهراً حذف شده ، در پرونده های علیه مسلمانان ، مخالفان و حتی اعضای حزب کمونیست استناد کرده اند. قوانین امنیت سایبری چین اختیارات گسترده ای در اختیار دولت برای درخواست داده ها از شرکت هایی مانند Tencent قرار می دهد که ممکن است در موارد حساس نیز با فشار سیاسی برای تحویل اطلاعات روبرو شود.

“هر نوع پیام یا محتوای به اشتراک گذاشته شده در WeChat به احتمال زیاد تحت نظارت شدید است [by] دولت چین ، “گفت Samm Sacks ، یک متخصص امنیت سایبری در چین و امنیت سایبری در New America ، یک اتاق فکر مستقر در واشنگتن دی سی.

بیشتر بخوان:  اخبار تیم ها ، تیم ها و موارد دیگر قبل از بازی امروز لیگ برتر

تنظیم مقررات

چین برای هدف قرار دادن برنامه ها به واشنگتن شلیک کرده است.

در یک سری از توییت ها چهارشنبه ، هوآ چونیینگ ، دیپلمات ارشد وزارت امور خارجه چین ، ایالات متحده را به ایجاد “انشعاب اینترنتی” و استفاده كردن “منطق گانگستر” در تلاش برای مجبور کردن TikTok به فروش. او برجسته شده سوابق واشنگتن در مورد نظارت دولت توسط دولت کمتر از درخشان است.
و گرچه موضع پکن با توجه به رابطه خود با بسیاری از شرکت های غربی تا حدودی کنایه آمیز است ، هوا در این انتقادها تنها نیست. ماه گذشته ، به عنوان مثال ، دادگاه دادگستری اروپا در مورد طرح اشتراک داده ها بین ایالات متحده و اتحادیه اروپا در مورد نگرانی ها مبنی بر محافظت نکردن داده های مشترک اروپایی ها از نظارت ایالات متحده ، رأی داد.

متهم بودن به ریا ، به معنای این نیست که واشنگتن در مورد تهدیدهای احتمالی ناشی از برنامه های چینی – یا هر برنامه ای – در مورد امنیت داده ها و آزادی بیان ، کور باشد ، اما هر دو می توانند بدون ممنوع کردن یا مسدود کردن خدمات خارجی محافظت شوند.

بیشتر بخوان:  3 جگوار برای تماشای جرم در مقابل کلتس

“س isال این است که چگونه سیستم برنامه را در کل ایمن تر کنیم؟” گفت کیسه ها. “ما باید زمان بیشتری را در قوانین و استانداردها صرف کنیم ، جایی که شما یک مجموعه معیار قابل اعتماد برای همه سیستم عامل ها دارید. بنابراین چه TikTok باشید و چه برخی از برنامه های آب و هوایی تصادفی ، برای کار باید ممیزی شوید ، تحت این موارد سخت تر تأیید می شوید اقدامات امنیت سایبری. “

می توان رویکرد مشابهی را درمورد مسئله سانسور اتخاذ کرد ، استانداردهایی تعیین کرد که چگونه برنامه ها باید از آزادی بیان کاربرانشان محافظت کرده و از قرار گرفتن در معرض اطلاعات غلط جلوگیری کنند.

ساکس گفت: “زمان آن فرا رسیده است که ایالات متحده چشم انداز خود را در زمینه حاکمیت اینترنت بدست آورد.” “چگونه حجم عظیمی از داده های جمع آوری شده در این سیستم عامل ها را اداره می کنید؟”
منبع: حافظ استدیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

Giants-Padres قرار است پس از PPD های COVID از سر گرفته شود

ی سپتامبر 13 , 2020
نگاهی به آنچه امروز در رشته های اصلی اتفاق می افتد: — هنوز بر روی قرار است غول ها و پادرس فینال یک سری سه بازی را انجام دهند حتی پس از به تعویق افتادن دو بازی اول که آزمایش مثبت عضو سازمان سانفرانسیسکو برای ویروس کرونا به تعویق افتاد. […]